MRI قبل از جراحی سرطان پستان در حال افزایش است: مطالعه


آخرین اخبار سلامت زنان

تصویر خبر: MRI قبل از جراحی سرطان پستان در حال افزایش: مطالعهتوسط کاتلین دوهنی
خبرنگار HealthDay

پنجشنبه ، سپتامبر. 24 ژانویه 2015 (HealthDay News) – یک مطالعه جدید نشان می دهد استفاده از اسکن های MRI قبل از جراحی سرطان سینه در دهه گذشته هشت برابر شده است ، اگرچه دستورالعمل استفاده از آنها در این زمینه ناسازگار است.

افزایش استفاده از MRI-تصویربرداری رزونانس مغناطیسی-همچنین با افزایش آزمایش های بیشتر ، زمان انتظار طولانی تر برای جراحی ، افزایش احتمال ماستکتومی به جای عمل جراحی حفظ سینه و افزایش احتمال داشتن سینه سالم و متقابل مرتبط است. به محققان کانادایی گزارش کردند که حذف شده است.

محقق اصلی دکتر متیو مک اینس از بیمارستان اتاوا سازمان های مختلف این امر را به عنوان یک روش اختیاری توصیف می کنند ، زیرا می تواند سرطان هایی را که در آزمایش های دیگر از دست رفته تشخیص دهد.

در این مطالعه ، محققان پایگاه های اطلاعاتی متعددی را در استان انتاریو تجزیه و تحلیل کردند و بیش از 53000 زن مبتلا به سرطان پستان را که از سال 2003 تا 2012 تشخیص داده شده بودند ، ارزیابی کردند.

در سال 2003 ، تنها 3 درصد از بیماران اسکن MRI قبل از عمل داشتند. محققان دریافتند که تا سال 2012 این میزان حدود 24 درصد بود.

چند مورد از این اسکن های MRI مورد نیاز نبود؟

مک اینس با استناد به دستورالعمل های ناسازگار برای استفاده از این تکنیک گفت: “پاسخ به این س difficultال دشوار است.” با این حال ، همان افزایش در ایالات متحده گزارش شده است ، و محققان دریافتند که این روش در سال های اخیر از سه تا 20 برابر افزایش یافته است.

در مطالعه جدید ، که در ماه سپتامبر به صورت آنلاین منتشر شد. 24 در مجله سرطان شناسی JAMAمکینز و تیمش دریافتند بیمارانی که قبل از عمل اسکن MRI دریافت کرده بودند ، جوانتر بودند ، درآمد بالاتری داشتند و به احتمال زیاد مشکلات بهداشتی دیگری داشتند.

علاوه بر این ، افرادی که اسکن MRI انجام داده اند ، احتمالاً قبل از جراحی تحت آزمایش های اضافی قرار گرفته اند ، ماستکتومی انجام داده اند تا لامپکتومی ، و برای برداشتن سینه سالم مقابل ، تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.

مکینز گفت اسکن MRI گران است و هزینه ها بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ، MRI حدود پنج برابر بیشتر از سونوگرافی هزینه دارد.

دکتر. کنستانس لمان ، مدیر تصویربرداری سینه در بیمارستان عمومی ماساچوست در بوستون ، یکی از نویسندگان سرمقاله ای است که این مطالعه را همراهی می کند.

لمان گفت: “تنها دستورالعمل ثابت ما در حال حاضر غربالگری بیماران بدون علامت در معرض خطر بالا است.” گفت. به عنوان مثال ، به گفته وی ، به زنانی که سابقه خانوادگی سرطان سینه دارند ، علاوه بر ماموگرافی ، برای انجام آزمایشات معمول ، MRI پستان نیز پیشنهاد می شود.

به گفته لمان ، از جمله محدودیت های این مطالعه ، هیچ اطلاعاتی از سوابق پزشکی مورد استفاده در مورد مثبت یا منفی بودن نتایج MRI وجود ندارد. به گفته وی ، مشخص نیست که MRI تا چه حد بر تصمیمات درمانی تأثیر می گذارد.

لمان گفت ، آنچه لازم است فقط دستورالعمل های ثابت در مورد استفاده از MRI ​​قبل از عمل نیست ، بلکه تحقیقات بیشتر در مورد نحوه استفاده از نتایج MRI برای هدایت درمان است.

به عنوان مثال ، اگر یک زن مبتلا به سرطان پستان دارای دو “چهارم” یا مناطق مبتلا به سرطان باشد – توصیه معمولی ماستکتومی است. “اگر او قبل از جراحی MRI و دو ربع داشت [were found to have cancer]لمان توضیح داد ، ممکن است بتوان دو چشم انداز کوچک را انجام داد.

دکتر. حبیب رهبر از دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ، که سرمقاله را با لمان نوشت ، افزود: از آن به طور کامل استفاده نکنید.

کارشناسان موافقت کردند که زنانی که در حال انجام MRI قبل از عمل هستند باید از یک مرکز و یک پزشک ماهر دیدن کنند.

Lehman گزارش می دهد که وی کمک های مالی از General Electric Healthcare دریافت کرده است و یکی از اعضای هیئت مشاوره تحقیقاتی GE Healthcare است.

پزشکی نیوز
حق چاپ © 2015 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.نمایش اسلاید

آگاهی از سرطان پستان: علائم ، تشخیص و درمان
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منابع: کنستانس لمان ، دکتر ، مدیر ، تصویربرداری سینه ، بیمارستان عمومی ماساچوست ، بوستون. متیو مک اینس ، دکتر ، محقق ، بیمارستان اتاوا ، اتاوا ، انتاریو ، کانادا ؛ حبیب رهبر ، دکتر ، محقق ، دانشگاه واشنگتن ، سیاتل ؛ سپتامبر. 24 ، 2015 ، سرطان شناسی JAMA، برخط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *