۸ روش بدون درد برای کاهش کربوهیدرات ها

رژیم اتکینز در سال ۲۰۰۴ به اوج وضعیت مد روز دست یافت، و اگرچه از آن زمان با روش های جدید کاهش وزن جایگزین شد، اما تأثیری ماندگار بر نحوه نگرش مردم به کاهش وزن داشت. اتکینز توصیه کرد که افراد رژیم غذایی مصرف کربوهیدرات خود را کاهش دهند. اما این می تواند سخت تر از آن چیزی باشد که به نظر می رسد. در اینجا چند راه ساده برای حذف کربوهیدرات از رژیم غذایی خود بدون قربانی کردن تمام مواد غذایی مورد علاقه خود آورده شده است.

۱. آب میوه را از دست بدهید- آب میوه آنقدرها که مردم فکر می کردند سالم نیستند. فاقد فیبر میوه کامل است و حتی ۱۰۰ درصد آب میوه سرشار از قند و کربوهیدرات است. حذف آب میوه از رژیم غذایی می تواند منبع کربوهیدراتی را که ممکن است حتی مراقب آن نبوده اید، حذف کند.

۲. پوسته را برش دهید- در حالی که پیتزا یک لذت غیرقابل انکار خوشمزه است، اکثر پوسته های پیتزا سرشار از آرد سفید تصفیه شده هستند، که یک متخلف اصلی کربوهیدرات است. اگر نمی توانید در مقابل خوردن پیتزا مقاومت کنید، به جای غذای عمیق، انواع پوسته نازک را انتخاب کنید. شما هنوز هم می توانید سس گوجه فرنگی و پنیر خود را بدون مصرف کربوهیدرات های زیادی دریافت کنید.

۳. آن را بپیچید- قربانی کردن ساندویچ و همبرگر یکی از سخت ترین چیزها در مورد مصرف کم کربوهیدرات است. اما اگر «خارج از نان» فکر می‌کنید، همچنان می‌توانید از بسیاری از طعم‌هایی که دوست دارید لذت ببرید، فقط کربوهیدرات کم. راه حل؟ به جای نان برگر یا نان روی ساندویچ بوقلمون، کاغذهای کاهو را جایگزین کنید. شما محتوای کربوهیدرات را به شدت کاهش خواهید داد و همچنان چیزی برای گرفتن خواهید داشت.

۴. اسپاگتی خود را جایگزین کنید – اسپیرالایزر اختراعی آشپزخانه ای است که هرگز نمی دانستید به آن نیاز دارید – و به طرز تکان دهنده ای مقرون به صرفه است و بسیاری از آنها زیر ۳۰ دلار قیمت دارند. این ابزار زیبا می تواند کدو حلوایی، کدو سبز و سایر سبزیجات کم کربوهیدرات را به اسپاگتی (یا شکل های دیگر) تبدیل کند و جایگزینی عالی برای پاستای پر کربوهیدراتی باشد که دلتان برای خوردن آن تنگ شده است.

۵. برنج خود را جایگزین کنید- برنج، مانند ماکارونی، نشاسته ای با کربوهیدرات است که در بسیاری از غذاها وجود دارد. اما مجبور نیستید صرفاً به دلیل شمارش کربوهیدرات ها از غذاهای چینی یا هندی صرف نظر کنید. سعی کنید از گل کلم برنجی استفاده کنید. بافت و جذب مشابهی دارد و وقتی با کاری یا گوشت کلم بروکلی پر شود، به سختی تفاوتی را متوجه خواهید شد.

۶. چیپس خود را عوض کنید- چیپس سیب زمینی یکی از آن تنقلاتی است که ترک کردن آن واقعاً سخت است. اگر هوس این ترد را دارید، چیپس کلم پیچ را امتحان کنید، که همان خوراکی‌ها را با کربوهیدرات‌های کمتر و تعدادی دیگر از فواید سلامتی ارائه می‌دهد. حتی می توانید با ریختن کلم برگ های خرد شده در روغن زیتون، جدا کردن برگ ها روی یک ورقه پخت و پز و ریختن آنها در فر تا زمانی که ترد شوند، خودتان درست کنید.

۷. برای صبحانه پروتئین مصرف کنید- حتی غلات صبحانه سالم مانند گرانولا و بلغور جو دوسر سرشار از کربوهیدرات هستند. اما اگر روز خود را با پروتئین، به ویژه تخم مرغ شروع کنید، اشتباه نمی کنید. خوردن پروتئین در اوایل روز همچنین به سیستم گوارش شما کمک می کند و به شما کمک می کند هنگام ورزش شروع به سوزاندن چربی کنید.

۸. نشاسته را کنار بگذارید- در حالی که برای سالم ماندن در رژیم غذایی کم کربوهیدرات خود به سبزیجات نیاز دارید، اما می خواهید از انواع نشاسته ای پرهیز کنید. سیب زمینی ممنوع است، اما سیب زمینی شیرین هم همینطور است، علیرغم اینکه سالم است. سایر سبزیجات نشاسته ای مخفیانه شامل هویج، نخود و ذرت است. دفعه بعد که به سبزیجاتی نیاز داشتید یا می‌خواهید چیزی به سالاد اضافه کنید، فلفل دلمه‌ای، کلم بروکلی، مارچوبه یا کنگر فرنگی را در دست بگیرید.

رژیم های پالئو و کتو هر دو یک صفحه از کتاب اتکینز را با پیشنهاد کاهش کربوهیدرات ها برمی دارند. اگر یکی از این رژیم‌ها یا بسیاری از رژیم‌های غذایی را که کاهش مصرف کربوهیدرات را توصیه می‌کنند، دنبال می‌کنید، نکات بالا می‌تواند به شما کمک کند!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر