۱۰ نکته برای خواب هوشمند ۲۰۲۱ ||| اما هرگز این کار را شب ها قبل از خواب انجام نمی دهید.»


>۱۰ نکته برای خواب هوشمند ۲۰۲۱ ||| اما شما هرگز این کار را شب ها قبل از خواب انجام نمی دهید

10 نکته برای خواب هوشمند 2021 ||| اما شما هرگز این کار را شب ها قبل از خواب انجام نمی دهید "
۱۰ نکته برای خواب هوشمند ۲۰۲۱ ||| اما شما هرگز این کار را شب ها قبل از خواب انجام نمی دهید

سمارت خوابیدن ۱۰ نکته ۲۰۲۱ …. متخصصان خواب آنها را شب ها قبل از خواب انجام نمی دهند. خواب کافی تقریباً بر همه چیز تأثیر می گذارد … روحیه شما، وزن و سیستم ایمنی شما.

اما بسیاری از مردم در طول شب به اندازه کافی استراحت نمی کنند. طبق نظرسنجی کمیسیون خواب بهتر از ماه مارس، کمتر از نیمی (۴۹٪) بزرگسالان آمریکایی ۷ تا ۸ ساعت خواب توصیه شده را ندارند.
بیش از نیمی (۵۲٪) از پاسخ دهندگان گفتند که کیفیت خواب آنها “ضعیف” یا “حداقل” است.

نکات خواب هوشمند ۲۰۲۱ کاری که قبل از خواب انجام می دهید تاثیر زیادی بر کیفیت و مدت خواب شما دارد. نکات خواب هوشمند …. هرگز نباید این کار را قبل از خواب انجام دهند.

البته هیچکس عادات خواب کاملی ندارد. در اینجا ۹ کاری وجود دارد که برای افزایش اثربخشی خواب نباید انجام دهید.

بیشتر بخوانید-

نکات طبیعی مراقبت از پوست در سال ۲۰۲۱ برای فصل تابستان

در اینجا برخی از نکات خواب هوشمند ۲۰۲۱.

 1. از گفتگوهای پرتنش خودداری کنید
 2. قبل از خواب ورزش نکنید
 3. بدون کار در رختخواب
 4. مطلقاً بدون کافئین
 5. خبری در حال تماشا نیست
 6. تا حد امکان از الکل خودداری کنید
 7. بیدار ماندن در رختخواب برای مدت طولانی،
 8. چراغ های روشن را روشن نکنید
 9. از وسایل الکترونیکی بدون فیلتر نور آبی استفاده نکنید
 10. آپنه خواب

۱- از گفتگوهای پرتنش خودداری کنید.

از استرس دوری کنید صحبت کردن……تمام تلاش خود را بکنید تا از گفتگوهای داغ قبل از خواب اجتناب کنید. به قول معروف هرگز با عصبانیت به رختخواب نروید. در غیر این صورت، احساسات بد می توانند به خشم تبدیل شوند.
…. همچنین تحقیقاتی وجود دارد که از این واقعیت حمایت می کند که بازیابی خاطرات بد پس از یک شب خواب دشوار است.

…. انجام مکرر این کار باعث ایجاد یک الگوی ناسالم می شود. رویارویی با دیگران باعث واکنش استرس می شود که منجر به اختلال در خواب می شود.

….. ایجاد یک محیط آرام که در آن شما و همسرتان بتوانید خوب بخوابید بسیار مهم است.»

بیشتر بخوانید- نکات طبیعی مراقبت از پوست در سال ۲۰۲۱ برای فصل تابستان

۲. بدون ورزش قبل از خواب،

>بدون ورزش قبل از خواب…..ورزش در صبح یا در طول روز می تواند کمک زیادی به شما کند بهبود بی خوابی در شب،

……اما ورزش در اواخر عصر می تواند تأثیر معکوس داشته باشد. بسیاری از افراد شب ها با هدف «خستگی بدن» ورزش می کنند، اما این کار به خواب رفتن را دشوارتر می کند.

۳.بدون کار در رختخواب،

> کار نیست در رختخواب …. با توجه به همه گیری COVID-19، بسیاری از مردم از خانه کار می کنند و در رختخواب کار می کنند. اما به خاطر داشته باشید که ما نباید در رختخواب کار کنیم، بنابراین مغز ما به یاد داشته باشد که تخت فقط برای خواب و رابطه جنسی است.
….. همچنین می تواند منجر به بی خوابی شود. اگر قبلاً از منزل خود استفاده می کنید، از تخت تنها به عنوان مکانی برای استراحت استفاده کنید.
……. ساختن آن مکانی برای فرار از نوعی کار سخت، خواب را آسان می کند.

….. هر چه بیشتر و بیشتر در رختخواب به فعالیت های محرک می پردازید، مغز شما به آرامی یک تداعی روانی ایجاد می کند که رختخواب مکانی برای بیدار ماندن به غیر از خواب است.

بیشتر بخوانید-

فواید جوز هندی برای سلامتی

۴. اصلا کافئین نداره

البته که نه کافئین……. بعد از ساعت ۱۴ از نوشیدنی های کافئین دار خودداری کنید. تمام نوشیدنی های کافئین دار از جمله قهوه، نوشابه، چای سرد یا نوشیدنی های انرژی زا محرک هستند.

… … کافئین گیرنده های آدنوزین را مسدود می کند. آدنوزین یک جزء سلولی است که نقش کلیدی در عضله متحدالمرکز خواب دارد.

۵- خبری برای تماشا نیست.

> خبری نیست شاید بسیاری از مردم اواخر شب اخبار را تماشا کنند و اطلاعات جدیدی مانند COVID-19 یا وضعیت سیاسی به دست آورند، اما واقعاً راه خوبی برای خوابیدن نیست.

…… قبل از رفتن به رختخواب، بهتر است از هر چیزی که ممکن است شما را مضطرب و یا استرس ایجاد کند، اجتناب کنید.

……متاسفانه اخبار این روزها پر از اخباری است که ما را نگران کرده و حالمان را بد می کند. اخبار گاهی اوقات ما را از دیدن یک فیلم ترسناک خواب آلودتر می کند.

……. تصاویر و اطلاعات تحریک کننده خشونت و ترس خواب را مختل می کند.

۶. تا حد امکان از مصرف الکل خودداری کنید.

>از الکل اجتناب کنید تا آنجا که ممکن است … برخی از افراد شب ها در حال نوشیدن می خوابند. در واقع، به نظر می رسد که الکل روی خواب تأثیر دارد، اما این تنها زمانی اتفاق می افتد که برای اولین بار به خواب می روید.

……… مجددا من هستمشب ها الکل بنوشید. نوشیدن الکل می تواند ساختار خواب شما را بعداً مختل کند و خواب راحت شبانه را دشوار کند.

……. در صورت نیاز به نوشیدن الکل در عصر، بهتر است آن را قبل از خواب بنوشید. الکل زمان می برد تا از بدن شما خارج شود.

بیشتر بخوانید- نحوه ساخت محصولات مراقبت از پوست خانگی در سال ۲۰۲۱

۷- بیدار شدن در رختخواب برای مدت طولانی.

> بیدار بمان در رختخواب برای مدت طولانی….. بسیاری از افراد برای ۱۰ ساعت خواب زود به رختخواب می روند، اما در واقع تنها ۶ تا ۸ ساعت می خوابند.

……….. لطفا بیشتر از زمان لازم در رختخواب وقت نگذارید. در تمام مدتی که در رختخواب بیدار هستید، مغز شما شروع به ایجاد تداعی می کند که تخت خواب محل بیداری و خواب است.

……… در نهایت می تواند چرخه خواب شما را مختل کند و کیفیت خواب شما را کاهش دهد.

بیشتر بخوانید- نکات تغذیه برای غذا خوردن ۲۰۲۱

۸- چراغ های چشمک زن را روشن نکنید

>کار نکن نورهای روشن …. وقتی با خواهرزاده و برادرزاده ام به یک سفر ماهیگیری به خارج از کشور رفتم، متوجه شدم که چقدر مهم است که قبل از خواب از نور مصنوعی پرهیز کنم.

………. هر شب در جزیره برق نداشتیم و مجبور شدیم از روشنایی موقت استفاده کنیم. برخی از والدینی که به یک سفر ماهیگیری رفته بودند، گفتند که تاریکی مانع از خواب راحت آنها می شود. مطمئناً می توانید بدون نور عمیق تر به خواب بروید.

…… قرار گرفتن در معرض نور شدید باعث کاهش ترشح ملاتونین می شود. علاوه بر این، قرار گرفتن مداوم در معرض نور در شب باعث تغییر در ریتم گردش خون (یا چرخه شبانه روزی بیداری و چرخه خواب شبانه روزی) می شود.

……… به بیماری های قلبی عروقی و متابولیک کمک می کند. برای جلوگیری از نور شب در خانه خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ ابتدا چند ساعت قبل از خواب، تمام چراغ های خانه را به جز چند چراغ خاموش کنید

بیشتر بخوانید- چگونه یک زندگی سالم داشته باشیم

۹- از وسایل الکترونیکی بدون فیلتر نور آبی استفاده نکنید.

> از الکترونیک استفاده نکنید دستگاه هایی که فیلتر نور آبی ندارند …. در علم خواب و گردش خون از اصطلاح «فرستنده زمان» برای توصیف سیگنال های محیطی استفاده می کنیم که به ما کمک می کند وارد چرخه ۲۴ ساعته شویم.

…….. نور قوی ترین “فرستنده” است که سیگنال هایی را برای بیدار ماندن به مغز می فرستد. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور روشن قبل یا بعد از خواب ما را بیدار نگه می دارد و به طور طبیعی زمان خواب را کاهش می دهد.

……… قرار گرفتن در معرض نور در شب تولید طبیعی ملاتونین را مختل می کند، هورمونی که در پاسخ به تاریکی در مغز ترشح می شود و به خوابیدن ما کمک می کند.

بیشتر بخوانید- نکات خواب هوشمند

۱۰- آپنه خواب

بیشتر بخوانید- فواید سلامتی کیوی ۲۰۲۱

> ۱۰ نکته برای خواب هوشمند ۲۰۲۱ ||| اما هرگز این کار را شب ها قبل از خواب انجام نمی دهید.»درمان آپنه خواب، روز جهانی خواب، خواب عمیق، درمان نارکولپسی، محرومیت از خواب

برچسب: دستیار خواب نیمه شبخروپف بی صدا،فلفل دلمه ای خواب،اولرغلاف چرت،فلفل قرمز وزغپزشکان آپنه خواب نزدیک من،درمان نارکولپسی،راه حل های خواب،داروی نارکولپسی،دستگاه cpap
zzzzquilدستگاه آپنه خواب،درمان آپنه خواب،Bose Sleep Buds 2,
دستگاه صداخروپف را متوقف کنیدکمبود خواب ،دودوراه حل های خروپف
داروهای خروپفکمک خواب طبیعی،بازیابی دیافراگم،خوابیدن با یک چشم باز،روز ملی خواب،خروپف نوزاد۷ ساعت خواببدون خواب،
توقفخوابیدنخواب غیر ارادی،خوابم می آید،۳ ساعت خواب،
۵ ساعت خواب،سندرم زیبایی خواب،ساعات خواب توصیه شده،خوابیدن با چشمان باز،بارداری لاغرتر،۶ ساعت خواب، بررسی چای سوزاندن خواب بخوریدبهترین سمت برای خواب،

بیشتر بخوانید:رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/

رژیم لاغری سریع