۷۹ نفر از مازندران به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند


به گزارش خبرگزاری فارس از مازندران، روزهای شیوع ویروس کرونا با ایام سرد سال تغییر کرده است که با توجه به افزایش تعداد مبتلایان و بستری شدن در بیمارستان ها در روزهای اخیر نگران کننده تر است. شده است

بر اساس آخرین اطلاعات از ویروس کرونا در مناطق مختلف کشور توسط مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت صحت عامه، ۱۱ شهر مازندران در وضعیت آبی ویروس کرونا و ۱۱ شهر این استان در وضعیت آبی قرار دارند. وضعیت ویروس کرونا ویروس ها وجود دارد. وضعیت زرد ویروس کرونا

به همین دلیل شهرستان های گلگاه، نیکا، میاندرود، ساری، قیم شهر، سودکوه، سودکوه شمالی، فریدونکنار، چالوس، کلاردشت و رامسر زرد و شهرستان های بهشهر، سیمرغ، جویبار، آمل، بابل، بابلسر، محمودآباد و… هستند. در حالت زرد هستند نوشهر، عباس آباد و تنکبان در وضعیت آبی قرار دارند.

با توجه به رنگ و برابری شهرهای زرد و آبی کرونا و همچنین افزایش موارد و تجربه هوای سرد سال های گذشته، این روزها شاهد افزایش بیماری آنفلوآنزا در کنار کرونا هستیم.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۰ بیمار مشکوک به کرونا بر اساس تشخیص بالینی در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی مازندران بستری شدند.

در این مدت ۱۸ نفر از متهمان بستری و از بیمارستان ها ترخیص شدند و روند درمان در منزل ادامه خواهد یافت.

در حال حاضر ۷۱ بیمار به دلیل ابتلا به کرونا در این مراکز بستری هستند که از این تعداد ۱۷ بیمار در بخش های ویژه درمانی بستری هستند.

در دانشگاه علوم پزشکی بابل هم‌اکنون ۸ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستان‌های بابل بستری هستند که طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ بیمار جدید تحت درمان و یک بیمار نیز ترخیص شده است.

همچنین ۳ بیمار در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

به این ترتیب با شناسایی ۲۲ بیمار جدید کرونا، تعداد بیماران بستری در بیمارستان های مازندران و بابل به ۷۹ نفر رسید که حال ۲۰ نفر وخیم است.

طی شبانه روز گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر ابتلا به کرونا در استان مازندران ثبت نشده است.

به گزارش فارس، آبریزش بینی، گلودرد، سردرد، سرفه های مداوم و خستگی از شایع ترین علائم زیرشاخه BA.5 ویروس کرونا هستند.

انتهای پیام/۸۶۰۳۴/ج
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید