گزارش دو ساله وزیر بهداشت از بیماری عروق کرونر قلب


به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، بهرام عین الهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در برنامه خط اول شبکه خبر در خصوص اقدامات و تلاش های وزارت بهداشت و بهورزان در مقابله با ویروس کرونا. وقایع مختلفی در تاریخ رخ داده است، از جمله طاعون و … این بار در دنیای متمدن ویروسی به نام کرونا پدید آمده است که کشورها باید ماهیت و قدرت خود را در برابر آن نشان دهند.

وی افزود: علاوه بر شیوع ویروس کرونا در ایران، تحریم ها و تحریم ها دو موضوع دیگری بود که مانع مبارزه با این ویروس شد.

عین الهی تصریح کرد: فرهنگ عامه مردم ایران این است که وقتی فردی مریض است همه برای تهیه دارو و حتی غذا تلاش می کنند. اما در طول این دو سال ممنوعیت های کرونا نیز وجود داشت و واکسن ها به موقع نرسیدند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی توضیح داد: با وجود ممنوعیت ها و محدودیت ها، مردم و بهورزانشان وارد صحنه می شوند و در تاریخ می نویسند، چون تاریخ پاک نمی شود، تاریخ بیماری های قلبی هم پاک نمی شود، ننگ بر دنیا. کشورهایی که ما را تحریم کرده اند، «برعکس، این یک دستاورد و جشن بزرگ برای رهبری، مردم، رئیس جمهور و کارکنان بهداشت است.

وی خاطرنشان کرد: در مبارزه با کرونا گام های بزرگی برداشته شده و امروز با وجود تحریم های ناجوانمردانه به پیروزی چشمگیری دست یافته ایم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه ها در خصوص کرونا کار می کنند، تاکید کرد: دستگاه هایی مانند وزارت بهداشت، بانک مرکزی، وزارت راه، هلال احمر و فراتر از آن، شخص رئیس جمهور برای پیشگیری از کرونا وارد عمل شده است. بسیاری از مدیران کشور برای کرونا کار نکرده‌اند، اما واکسیناسیون‌های زیادی از طریق تماس‌های آقای رئیسی انجام شده است و راهنمایی‌ها و توصیه‌های مقام معظم رهبری در مورد کرونا بسیار مؤثر بوده است.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید