کی یف: روسیه در خط مقدم ما را شکست می دهد


به گزارش خبرگزاری فارس، معاون اطلاعات نظامی اوکراین گفت که کی یف در خط مقدم مقابل روسیه با شکست مواجه است و اکنون برای فاصله گرفتن از روسیه تقریباً منحصراً به سلاح های غربی متکی است.

وادیم اسکیبتسکی، معاون رئیس اطلاعات نظامی اوکراین، به روزنامه گاردین گفت: «جنگ اکنون به توپخانه تبدیل شده است. خط مقدم اکنون جایی است که آینده نهفته است و ما در حال از دست دادن توپخانه هستیم.

وی افزود: اکنون همه چیز [غرب] ما را وابسته می کند. اوکراین ۵ تا ۶ قبضه توپ روسی دارد. شرکای غربی ما ۱۰ درصد از آنچه را که دارند به ما می دهند.

به گفته اسکیبیتسکی، اوکراین روزانه از ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ قبضه توپ استفاده می کند. او درباره گلوله های توپ می گوید: «تقریباً همه مهمات را در اختیار داریم. [توپخانه] ما خودمان استفاده کردیم و الان از گلوله های کالیبر ۱۵۵ استاندارد ناتو استفاده می کنیم. اروپا نیز قرص های کالیبر پایین را عرضه می کند، اما با تمام شدن آنها، مقدار (تحویل) کاهش می یابد.

ولادیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین هفته گذشته گفت که روزانه بین پنج تا هفت سرباز اوکراینی کشته و پنج تن دیگر زخمی می شوند. اوکراین تمام تلفات نظامی خود را مخفی نگه داشته است، اما به گفته گاردین، سربازان اوکراینی که از خط مقدم با روزنامه انگلیسی صحبت می کردند تصویر مشابهی را ارائه کردند.

اسکیبتسکی بر لزوم ارائه سامانه های موشک بالستیک دوربرد غربی توسط اوکراین برای انهدام توپخانه روسیه از راه دور تاکید کرد. این هفته، الکسی آرستویچ، مشاور رئیس جمهور اوکراین، به گاردین گفت که این کشور به “بیش از ۶۰ پرتاب کننده موشک – بیش از آنچه بریتانیا و ایالات متحده وعده داده اند – نیاز دارد تا شانس شکست روسیه را داشته باشد.”

بر اساس گزارش رسانه های انگلیسی، اوکراین فهرستی از تسلیحات و تجهیزات دفاعی مورد نیاز غرب را در نشست گروه تماس ناتو در بروکسل در تاریخ ۵ ژوئن ارائه خواهد کرد.

به گفته اسکیبتسکی، در آینده نزدیک جنگ عمدتاً جنگ توپخانه ای خواهد بود و تعداد حملات موشکی روسیه در سطح فعلی باقی خواهد ماند. به گزارش گاردین، روسیه در چند ماه اول به شلیک موشک به سمت اوکراین ادامه داد، اما در دو ماه گذشته تعداد این حملات کاهش یافته است و آخرین آمار منتشر شده از سوی فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین نشان می‌دهد که روسیه ۶ موشک پرتاب می‌کند. ۸ موشک. . ساخت موشک ها گران است و هر موشک می تواند از چند صد هزار تا چند میلیون دلار قیمت داشته باشد.

مقامات اوکراینی گفتند: ما دیدیم که روسیه حملات موشکی بسیار کمی انجام داده و از موشک‌های H-22 اتحاد جماهیر شوروی سابق در دهه ۱۹۷۰ استفاده کرده است که نشان می‌دهد این موشک‌ها در مقادیر کم هستند. او می گوید روسیه به دلیل تحریم ها قادر به تولید سریع موشک نیست و حدود ۵ درصد از تجهیزات خود را استفاده کرده است.

وی گفت: هر آژیر نشان می دهد که یک موشک وارد حریم هوایی اوکراین شده است، اما به دلایل امنیتی برخورد آن گزارش نشده است. او گفت: “بسته به محل شلیک موشک، ممکن است بین ۴۰ تا ۹۰ دقیقه طول بکشد. ما نمی دانیم کجاست.” به زمین می روند. روسیه در حال حاضر از بمب افکن های دوربرد استفاده می کند که می توانند بدون حریم هوایی روسیه به هر نقطه از اوکراین برسند.

اسکیبیتسکی همچنین گفت که اکثر نیروهای روسیه اکنون در منطقه دونباس متمرکز شده اند و می خواهند مرزهای اداری جمهوری های دونتسک و لوهانسک را تصرف کنند. به گفته وی، این منطقه ای است که شدیدترین نبردهای توپخانه در آن رخ می دهد.

او گفت که در اطراف خارکف در شمال شرقی اوکراین، نیروهای روسی پس از حمله متقابل اوکراین در ماه مه که آنها را از چندین شهر و روستا در این منطقه بیرون راند، دفاع خود را متمرکز کردند. اسکیبیتسکی افزود: تهدید خارکف، دومین شهر بزرگ اوکراین، کاهش یافته است. وی همچنین گفت که نیروهای روسی در دو منطقه جنوبی اوکراین، زاپوروژیه و خارکف که تقریباً به طور کامل تحت کنترل روسیه هستند، حفاری کرده اند. به گفته وی برای دفاع یک خط دو و گاهی مثلثی تشکیل می دهند. اسکیبتسکی گفت: «اکنون بازگرداندن این منطقه بسیار دشوار خواهد بود و به همین دلیل است که ما به سلاح نیاز داریم.

اسکیبیتسکی همچنین مدعی شد که شهرهای بزرگ اوکراین نزدیک به مناطق جنوبی تحت کنترل روسیه هستند: “اگر آنها در دونباس موفق شوند، می توانند دوباره به این مناطق در اودسا حمله کنند.” [شهر] زاپروژی [و] از Dnipro استفاده کنید. هدف آنها تمام اوکراین و فراتر از آن است.

به نوشته روزنامه گاردین، اطلاعات نظامی اوکراین بر این باور است که روسیه می تواند تا یک سال دیگر بدون تولید تسلیحات به سرعت فعلی خود ادامه دهد. بر اساس این گزارش، معاون رئیس اطلاعات نظامی اوکراین احتمال تعلیق موقت جنگ توسط روسیه برای متقاعد کردن غرب برای لغو تحریم‌ها را رد نکرد و افزود: “اما این جنگ دوباره آغاز خواهد شد – هشت سال گذشته. ببینید. “

در ۹ فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، از جمهوری های دونباس در لوهانسک و دونتسک خواست تا به دفاع از اوکراین کمک کنند و دستور عملیات نظامی ویژه در اوکراین را صادر کرد و از همان ابتدا تأکید کرد که مسکو به دنبال اشغال است. اوکراین. او گفت که این عملیات نظامی با هدف خلع سلاح اوکراین و متلاشی کردن نازی ها انجام شده است. از زمان آغاز عملیات نظامی، مقامات مسکو تاکید کرده اند که آنها فقط زیرساخت های نظامی اوکراین را هدف قرار می دهند نه غیرنظامیان.

کشورهای غربی از جمله آمریکا نه تنها با افزایش تحریم‌ها علیه روسیه و ارسال سلاح‌های سبک و سنگین به اوکراین به کاهش اوضاع اوکراین کمک کرده‌اند، بلکه شعله‌های جنگ را در این کشور اروپایی شعله‌ور کرده‌اند. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه به ایالات متحده هشدار داد که اگر موشک‌های بالستیک دوربرد به اوکراین بدهد، مسکو حملات نظامی خود به اوکراین را افزایش خواهد داد.

انتهای پیام/ م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید