کیف: قبل از هرگونه مذاکره، آتش بس و خروج روس ها ضروری است


به گزارش خبرنگار بین الملل فارس، پس از اظهارات مقامات روسیه مبنی بر عدم تمایل آنها به مذاکره برای حل آخرین مشکل اوکراین، مقامات کیف به طور غیرمستقیم صحت این اظهارات را تأیید کردند.

دولت اوکراین روز پنجشنبه اظهارات گرهارد شرودر صدراعظم سابق آلمان مبنی بر اینکه روسیه خواستار راه حلی برای جنگ از طریق مذاکره است را رد کرد و گفت که هر گونه مذاکره با مسکو به آتش بس و خروج نیروهای روسی به شرطی منجر خواهد شد.

به گزارش رویترز، میخایلو پودولک، مشاور رئیس جمهور اوکراین، شرودر را “صدای دربار سلطنتی روسیه” خواند و گفت که این توافق منجر به مذاکرات گسترده تری نخواهد شد.

پودولیاک در صفحه توئیتر خود نوشت: اگر مسکو بخواهد صحبت کند، توپ در زمین اوست. اول آتش بس و خروج نیروها، گفتگوهای سازنده.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین نیز گفت: زمانی که رهبران سابق کشورهای بزرگ برای روسیه با ارزش‌های اروپایی که در حال جنگ با این ارزش‌ها است، کار مضحک است.

زلنسکی با اشاره به اهمیت توافقنامه امضا شده با روسیه، ترکیه و سازمان ملل متحد برای صادرات غلات از بنادر این کشور، مدعی شد که محموله ای که اخیراً رها شده بود، یکی از قطعات فروش کیف برای کمک به نجات اقتصاد ویران شده آن بود.

وی گفت: اوکراین که قبل از جنگ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان غلات بود و به سبد نان اروپا معروف بود، اکنون برای تامین نیاز ماهانه خود حداقل به ۱۰ میلیون تن صادرات نیاز دارد و کسری بودجه را ۵ میلیارد دلار کاهش دهید.

در حال تکمیل…
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید