what is clubfoot caused by

کلاب پا چیست و آیا درمان آن آسان است؟


من باردار هستم و در اسکن 18 هفته ای به من گفتند که بچه ام پاچنبری دارد. این به چه میزان بر آن تأثیر می گذارد و آیا می توان آن را درمان کرد؟

Chesca Colloredo-Mansfeld ، مدیرعامل و بنیانگذار MiracleFeet ، که هدف آن از بین بردن پای چپ پای درمان نشده در سراسر جهان است ، می گوید: “در حالی که شکاف یک بیماری جدی است ، یکی از شایع ترین نقایص مادرزادی است و خوشبختانه بسیار قابل درمان است.

پا چنبری ناشی از رشد غیرعادی ماهیچه ها ، تاندون ها و استخوان های پا است.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که بسته به محل زندگی شما در هر 600 تا 800 تولد ، یک مورد رخ می دهد. علل دقیق آن تا حد زیادی ناشناخته است ، اما احتمالاً شامل عوامل ژنتیکی و محیطی است.

“پاچنبری باعث می شود که یک یا هر دو پا در نتیجه کشیدگی تاندون آشیل به سمت بالا و پایین بچرخند و سفت شوند. تقریباً همه موارد در نوزادانی رخ می دهد که در غیر این صورت سالم هستند – تنها مانع پزشکی برای کیفیت عالی زندگی موقعیت آنها است. پا.

در حالی که تشخیص پاشنه پا ممکن است شوکه کننده باشد ، اما خبر خوب این است که بیش از 95 درصد از کودکانی که تحت درمان اولیه قرار می گیرند می توانند زندگی فعال و سالمی داشته باشند و حداقل تاثیری ماندگار را تجربه کنند. ممکن است فکر کنید قبلاً پای چپ پا ندیده اید و این به این دلیل است که قابل درمان است.

“در انگلستان یا کشورهایی که مراقبت های پزشکی پیشرفته ای دارند ، احتمال اینکه کودک شما دچار اختلال قابل توجهی از بیماری پاچنبری شود ، نزدیک به صفر است. متأسفانه در همه جا با نابرابری های شدید جهانی که خانواده ها به مراقبت با کیفیت دسترسی دارند ، اینطور نیست.

پای چپ پای نوزاد تحت درمان (MiracleFeet/PA)

“درمان ترجیحی ، که به روش Ponseti معروف است ، شامل قرار دادن گچ به مدت شش تا هشت هفته برای قرار دادن ملایم پاها ، و سپس یک روش ساده است که تاندون آشیل را آزاد می کند.

سرانجام ، نوزادان در سه ماه اول به مدت 23 ساعت در روز آتل ابداکشن پای خود را می پوشند و سپس برای جلوگیری از عود ، فقط چند سال از آن استفاده می کنند.

“یک پزشک متخصص در مورد زمان دقیق استفاده از آتل توصیه می کند. مطالعات متعدد ، از جمله داده های خود MiracleFeet ، نشان می دهد که پشتیبانی مداوم محتمل ترین عامل تعیین کننده موفقیت طولانی مدت است.

“در حالت ایده آل ، درمان باید از هفته های پس از تولد آغاز شود ، زمانی که تاندون ها و رباط ها دارای خاصیت ارتجاعی هستند. در سیستم های مراقبت های بهداشتی مانند انگلستان ، تشخیص داخل رحمی به این معنی است که والدین و پزشکان می توانند برای درمان نوزاد در دوران بارداری برنامه ریزی کنند.

وی ادامه داد: با این وجود ، 90 درصد از کودکان پای چپ پای امروزی در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​متولد می شوند ، جایی که تعداد کمی از آنها مراقبت مناسب دریافت می کنند. در نتیجه ، بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار ناتوانی شدید ، انگ اجتماعی و طیف وسیعی از عوامل خطر می شوند.

MiracleFeet مأموریت دارد تا با اطمینان از این که هر کودکی این فرصت را دارد که بتواند این مداخله اولیه را دریافت کرده و رشد کند ، پای چپ پای درمان نشده را از بین ببرد. ”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *