کسب دانش بچه ماهی «صباس» در بوشهر/ تولید سالانه ۲۰۰ میلیون ماهی


به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، علی احمدزاده، رهبر جهادی دانشگاه بوشهر عصر امروز در جلسه شورای راهبردی برنامه ریزی فناوری ملی، با بیان اینکه کسب دانش فنی در زمینه تولید مواد غذایی آبزیان یکی از عوامل کلیدی در توسعه آب دریا بوده است، گفت: از الزامات اقتصاد و آبزی پروری: برای تولید مثل آبزیان به واردات بستگی دارد.

رئیس جهاددانشگاهی بوشهر افزود: به همین دلیل جهاددانشگاهی بوشهر از ۵ سال گذشته برای کسب دانش فناوری تولید اقلام غذایی زنده در دستور کار قرار گرفته است. جرگه مشورتی و در بودجه سال ۱۴۰۱ این مبلغ ۵۰ میلیارد ریال اختصاص یافت.

وی در خصوص تولید دزدان دریایی در استان گفت: پروژه فنی تولید و دانش دزدان دریایی از سال گذشته در شعب مرکز و شهرک بیوتک دلاور با هزینه ۲ میلیارد ریال آغاز شده است که انجام شده است.

مسئولان شهرستان بابان از تلاش ده محقق برای اجرای طرح تولید برنج سیباس می گویند: این طرح با ۴۰ درصد پیشرفت در استان بوشهر اجرا می شود و پیش بینی می شود تا پایان امسال به اتمام برسد.

احمدزاده گفت: اجرای طرح تولید غذاهای دریایی و غذای زنده برای پرورش غذاهای دریایی دستاورد بسیار مهمی برای کشور در زمینه اقتصاد دریایی و توسعه کشت و صنعت است.

رئیس جهاددانشگاهی استان بوشهر با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه، تولید سالانه مزارع پرورش ماهی در قفس ۳ میلیون تن برآورد شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ماهی و آبزیان از شرق آسیا وارد می شود. اروپا و استرالیا «و این موضوع منجر به خروج منابع ارزی و عدم تحقق پیش بینی ها و توسعه صنعت کشاورزی شده است.

وی با بیان اینکه برنامه مهم و فنی تولید جوانان صبا در جهاد دانشگاهی دستیابی به فناوری تولید، امنیت غذایی، کاهش انحصار کشور، دست نکشیدن منابع ارزی، ماهی بوده و موجب گسترش پرورش ماهی و گسترش آن می شود، تصریح کرد: از صادرات .

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید