کرکبندی: در حاشیه جام جهانی شاهد جنگ قدرت در فدراسیون برای تمرکز روی تیم ملی هستیم/ هدف از تغییر اسکوکی چیست؟


رسول کربکندی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در خصوص شرایط فدراسیون فوتبال و فرصت ثبت نام نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال گفت: رئیس فدراسیون فوتبال شوید. فدراسیون و نه کسانی که تشنه مقام و مقام هستند. متاسفانه این شخصیت ها در فوتبال کشور ما کم نیستند! افرادی که به اصول فوتبال اهمیت نمی دهند و فقط به دنبال منافع خود هستند. در طول سال‌ها، ما افراد زیادی را در فوتبال دیده‌ایم، مشکلی که باعث آسیب فوتبال می‌شود. به عنوان مثال در آخرین انتخابات فدراسیون فوتبال ابتدا رئیس فدراسیون توسط مجلس انتخاب شد و سپس اعضای فدراسیون نشستند و برکنار شدند.

وی افزود: ما در آستانه حضور در جام جهانی هستیم اما تیم ملی که مهمترین موضوع است کمی فراموش شده و شاهد جنگ قدرت در بالاترین سطح هستیم. هیچ کس به فوتبال اهمیت نمی دهد، همه به دنبال منافع خود هستند. من نمی گویم یک مرد سیاسی نباید وارد فدراسیون فوتبال شود. بلکه اگر سیاستمداری رئیس فدراسیون فوتبال است باید مدیری باشد که عملکردش در فدراسیون برای دوست و دشمن قابل تحسین باشد. در گذشته افرادی را داشتیم که نه تنها با رئیس جمهور ارتباط خوبی داشتند، بلکه به خوبی مدیریت کردند و از فساد در فدراسیون فوتبال جلوگیری کردند و تحت فشار نبودند، الان فدراسیون های همسایه آمده اند و رفته اند و مردم فقط فکر می کنند. در مورد علایقشون

ذوب آهن، سرمربی سابق فدراسیون فوتبال اصفهان گفت: ضرب الاجل به فوتبال ما ضربه می زند. متاسفانه ایجنت ها و دلال ها در فوتبال ما نقش تعیین کننده ای پیدا کرده اند. من شخصا از اسکاکیک انتقاد می کنم و او را مربی بی عیب و نقصی نمی دانم، اما باید صادق باشیم. تیم ملی فوتبال کشورمان قصد قهرمانی در جام جهانی را ندارد. آخرین امید ما در جام جهانی قطر فراتر از مرحله گروهی است، با توجه به شرایط اقتصادی کشورمان، اسکوکیچ بهترین انتخاب است. بیایید کار خود را انجام دهیم و پول و انرژی خود را هدر ندهیم.

وی افزود: هر مربی خارجی جدیدی که بخواهد بیاید در این مدت کوتاه زمان زیادی تا شروع جام جهانی ندارد و مسابقات از هم اکنون برای آشنایی با فرهنگ و فوتبال ما آغاز شده است. کسانی که به دنبال تغییر سرمربی تیم ملی هستند، هدفشان چیست؟!

کربکندی با بیان اینکه صحبت هایی در مورد بازگشت کارلوس کی روش به تیم ملی وجود دارد، گفت: در این صورت او نباید برگردد. در حال حاضر در مورد سرمربیگری تیم ملی بین بازیکنان اختلاف نظر وجود دارد، وضعیتی که به ضرر فوتبال و تیم ملی است. در جام جهانی های قبلی تیم های ملی همیشه حضور چشمگیری داشته اند و با اختلاف کم به قوی ترین تیم های جهان شکست خورده و یا شکست خورده اند، بنابراین بهتر است کادر فنی را تغییر ندهید.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید