کرم کاهنده چربی، آمینوفیلین – ماده ای که واقعا کار می کند

اکثر مردم به این موضوع شک دارند که استفاده از هر کرم روی پوست می تواند باعث کاهش موضعی چربی شود. بنابراین، واقعاً شگفت‌آور است که کرم‌هایی که حاوی آمینوفیلین هستند (تلفظ می‌شوند یک دقیقه دور از خط) به نظر می رسد کار می کند.

مطالعه ای در مجله علمی دیابت، چاقی و متابولیسم (۹:۳۰۰-۳۰۳، ۲۰۰۷) زنان با BMI بیشتر از ۲۷ را که رژیم غذایی کالری داشتند و در برنامه پیاده روی کاهش یافته شرکت می کردند، مورد ارزیابی قرار داد. نیمی از افراد مورد مطالعه دو بار در روز کرم حاوی ۰.۵ درصد آمینوفیلین را روی کمر خود مالیدند. پس از ۱۲ هفته، کسانی که از کرم استفاده کردند، ۱۱ سانتی‌متر (۴.۳ اینچ) کمر خود را از دست دادند، در حالی که کسانی که از کرم استفاده نکردند، ۵ سانتی‌متر (۲ اینچ) از دست دادند. علاوه بر این، کاهش اندازه گیری دور کمر، نسبت دور کمر به باسن را بهبود بخشید. از آنجایی که شکل، سیب در مقابل. خرس مهم است؛ نسبت بهبود یافته مزایای سلامتی خواهد داشت.

داده‌ها به وضوح نشان می‌دهند که کرم حاوی آمینوفیلین روی پوست می‌تواند چربی را حرکت داده و دور کمر را کوچک‌تر کند.

از آنجایی که در مجموع تنها ۵۰ نفر بودند، این مطالعه از نظر دامنه محدود است. بنابراین، در رابطه با این مطالعه باید چند نکته را در نظر گرفت.

اول، همه شرکت‌کنندگان در مطالعه یک رژیم غذایی با کالری محدود داشتند و در یک برنامه پیاده‌روی شرکت کردند و به همین ترتیب چربی‌های خود را از دست دادند. این امکان وجود دارد که کاهش چربی موضعی در پاسخ به آمینوفیلین تنها زمانی عمل کند که چربی از قبل کاهش یافته باشد. از آنجایی که اکثر بزرگسالان رژیم دارند، اگر اینطور باشد، احتمالاً مشکل چندانی نیست.

دوم اینکه کرم فقط روی کمر زده می شد. ممکن است این اثر فقط دور شکم دیده شود و در جاهای دیگر مانند بالای بازو دیده نشود. از نظر سلامتی بهترین مکان برای کاهش چربی دور شکم است، بنابراین حتی اگر سایر نقاط به خوبی کار نکنند، از دست دادن اینچ از ناحیه کمر مفید خواهد بود.

ثالثاً، تمام زنان مورد مطالعه نسبت دور کمر به باسن بالایی داشتند. ممکن است کسانی که نسبت بهتری دارند، فیزیولوژی چربی کمی متفاوت داشته باشند و آمینوفیلین چندان مؤثر نباشد. کسانی که نسبت بهتری دارند، اگرچه به دلایل زیبایی ممکن است بخواهند چربی شکم خود را از دست بدهند، در حال حاضر در گروه خطر کمتری برای طیف وسیعی از بیماری‌ها مانند دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی قرار دارند.

سه نقطه بالا فقط یک احتمال هستند. تا زمانی که تحقیقات بیشتر صورت نگیرد، موقعیت هایی که آمینوفیلین در آنها موثرترین است، قابل حدس و گمان خواهد بود. از آنجایی که دسته بندی شکل بدن و توده بدنی شرکت کنندگان در مطالعه، که کرم برای آنها خوب عمل کرد، بسیار رایج است، استفاده از کرم های حاوی آمینوفیلین در تعداد زیادی از افراد موثر خواهد بود.

توانایی به حرکت درآوردن چربی از شکم با استفاده سطحی (موضعی) کرم حاوی آمینوفیلین، گام بزرگی در بهبود سلامت و زیبایی شکل بدن است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر