کرملین: حضور پوتین در نشست گروه ۲۰ به عوامل امنیتی بستگی دارد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه روز یکشنبه گفت که در تصمیم گیری درباره حضور ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در نشست گروه ۲۰، «همه عوامل» در نظر گرفته می شود.

خبرگزاری «نیوز ارمنستان» به نقل از روزنامه کومرسانت به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی رئیس جمهور روسیه اعلام کرد که در میان این عوامل، مسائل امنیتی مورد توجه قرار خواهد گرفت.

وی افزود: تصمیم گیری در مورد نحوه حضور در این نشست، در حالی که دعوتی در سطح بالا وجود دارد که از کشور میزبان جلسه بعدی قدردانی می کنیم، البته همه عوامل از جمله عوامل امنیتی گرفتار خواهد شد.

به گفته پسکوف، ولادیمیر پوتین می خواهد شخصاً در نشست بالی در ماه نوامبر شرکت کند. این اجلاس از ۱۵ تا ۱۶ نوامبر (۲۴ تا ۲۵ آبان) در اندونزی برگزار می شود.

دفتر رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد در صورت حضور ولادیمیر پوتین، ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین نیز در این نشست حضور خواهد داشت.

جوکو ویدودو رئیس جمهور اندونزی اخیرا در کاخ کرملین با ولادیمیر پوتین دیدار کرد. ویدیود که با رئیس جمهور اوکراین نیز دیدار کرد، گفت که پیام خود را به پوتین رسانده است.

وی با بیان اینکه اندونزی خواهان پایان هر چه سریعتر جنگ در اوکراین است، گفت: از همه رهبران جهان دعوت می کنم روحیه همکاری را احیا کنند.

از سوی دیگر پوتین این دیدار را سازنده توصیف کرد و گفت: معتقدم توافقات امروز همکاری روسیه و اندونزی را بیش از پیش تقویت خواهد کرد.

در حالی که ویدودو تلاش می کند بین مسکو و کیف میانجیگری کند، او همچنین رئیس چرخش گروه ۲۰ است. ماریو دراگی نخست وزیر ایتالیا در نشست گروه ۷ گفت: در مورد حضور رئیس جمهور پوتین در نشست گروه ۲۰، رئیس جمهور اندونزی او را برکنار کرده است، سخنان او تعیین کننده است، او نخواهد آمد، پوتین ممکن است از دور باشد. حضور داشته باشید. “

«یوری یوشاکوف» معاون رئیس جمهور کرملین در واکنش به این موضوع گفت که روسیه فرض می کند که دعوت برای شرکت در این نشست از سوی مسکو صادر و پذیرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه دراگی در موقعیتی نیست که حضور پوتین را تعیین کند، گفت: “شاید او فراموش کرده است که دیگر رئیس گروه ۲۰ نیست.”

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید