کدام استان کمترین نرخ بیکاری را دارد؟


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، حسین فتحی امشب در جلسه کارگروه بازار کار و کار این استان، نتایج نظرسنجی از ۱۴۰۰ کارگر این استان که بر اساس آمار ایران تهیه شده است، تشریح کرد. . مرکز

به گفته وی، بر اساس شاخص های مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری این استان در سال ۱۴۰۰ با ۰.۴ درصد کاهش نسبت به سال ۱۳۹۷ به ۷.۶ درصد رسیده است که بالاترین نرخ بیکاری در کشور است.

وی با اشاره به اینکه نرخ بیکاری زنان در این استان بیشتر از مردان است، افزود: در این استان نرخ بیکاری جوانان ۱۵ تا ۳۴ سال ۲۱ درصد و میزان فارغ التحصیلان دانشگاهی ۲۱ درصد است. وسط ۱۶.۷ درصد است. ۶۸ درصد فارغ التحصیلان این استان بیکار هستند.

فتحی همچنین نرخ بیکاری در بهار امسال در این استان را ۷.۸ درصد اعلام کرد و گفت: امسال نزدیک به ۴۶ هزار نفر در این استان اشتغالزایی شده اند و در چهار ماهه نخست ۱۵ نفر بیش از هزار نفر تامین شده اند. استخدام. مشاغل در سامانه ملی نظارت بر اشتغال ثبت شده است

در این جلسه گزارشی از اشتغال ۱۴۰۰ فقره تسهیلات مشاغل خانوادگی و تسهیلات اشتغال روستائیان و عشایر در این استان ارائه و در خصوص نحوه جذب مابقی تسهیلات تبادل نظر شد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید