کاخ سفید: ما به عربستان سعودی کمک می کنیم تا از خود دفاع کند


به گزارش خبرگزاری فارس، «کاترین ژان پیر» سخنگوی کاخ سفید صبح امروز گفت: دولت آمریکا رژیم سعودی را متحد مهمی در منطقه و بین المللی می داند.

پیر در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت: ما متعهد هستیم که به عربستان سعودی در دفاع از خاک خود پس از صدها حمله موشکی و پهپادی در سال گذشته کمک کنیم.

پرزیدنت بایدن عربستان سعودی را به عنوان یک شریک کلیدی در مجموعه ای از ابتکارات، هم در سطح منطقه و هم در سطح بین المللی می بیند. وی به نقل از رسانه های آمریکایی گفت.

یک مقام آمریکایی در بیانیه ای گفت: بایدن پیوسته بر تعهد ما برای حمایت از عربستان سعودی در دفاع از خاکش در برابر ایران و سایر تهدیدات تاکید کرده است.

پیر در پاسخ به این سوال که آیا عربستان مجبور به پذیرش آتش بس با یمن شده است، گفت: آتش بس در یمن از آغاز جنگ صلح آمیز بوده و جان هزاران نفر را نجات داده است.

بر اساس گزارش ها، «پادشاه عربستان سعودی و ولیعهدش در تضمین تمدید آتش بس در یمن از آوریل گذشته نقش مهمی داشته اند».

قرار بود بایدن اواخر ماه جاری به عربستان سعودی و فلسطین اشغالی سفر کند، اما مقامات آمریکایی گفتند که این سفر تا ماه جولای به تعویق افتاده است. (جزئیات بیشتر)

رئیس جمهور آمریکا علیرغم انتقاد شدید مقامات سعودی در جریان مبارزات انتخاباتی پنج ساله ریاست جمهوری آمریکا، تلاش می کند سفر خود به عربستان سعودی را توجیه کند.

بایدن گفت: ممکن است با رهبران جهان عرب از جمله عربستان سعودی و اسرائیل دیدار کنم، اما در حال حاضر هیچ برنامه مستقیمی ندارم. من قصد ندارم نظر خود را در مورد حقوق بشر در عربستان سعودی تغییر دهم، اما به عنوان رئیس جمهور، وظیفه من این است که کار کنم و اگر بتوانم صلح را در خاورمیانه بیاورم.»

انتهای پیام/ص
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید