چیراگپور: اژدر تیم ملی در خطر است/ در این تدارکات فوتبالی خودمان را باختیم


جلال چلقپور در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره بازی شب گذشته تیم ملی فوتبال افغانستان و الجزایر در آماده سازی برای جام جهانی فوتبال صحبت کرد، خودتان را شکست دهید. “بازی تدارکاتی باید با شکل و اندازه گروه شما مطابقت داشته باشد. خوشبختانه هر سه تیم گروه ما در جام جهانی یکسان هستند. ولز و ایالات متحده شکلی مشابه انگلیس دارند.

ما باید کدگذاری را با هری کین و ضربدر طولانی تصحیح کنیم

وی افزود: اگر بازی تدارکاتی گروهی بود حداقل گروه را بر سر این شکست به توافق می رساندیم. حداقل بازیکنان یک نمادگرایی می دیدند اما علاوه بر اینکه این بازی تدارکاتی به نفع ما نبود، شکل تیم ما هم تغییر کرد. در واقع می توان گفت این بازی یک تدارک منفی و یک تدارک منفی بود. زیرا هیچ چیز با نیازهای ما مطابقت نداشت.

کارشناس تیم ملی فوتبال خاطرنشان کرد: انگلیس باید ابتدا در جام جهانی به مصاف انگلیس برود. ما باید حداقل ۷-۸ کد با هری کین انجام دهیم. حداقل در گوشه ۳-۲ دفاع وسط آنها می آید و می ترساند. ساموئل باید شبیه اتفاقی که برای شما می افتد باشد، اما ما با الجزایر بازی کردیم و باختیم، احتمال منفی بود. حالا باید بازی کنیم تا آن باخت را جبران کنیم. آسیب لجستیکی عواقب زیادی دارد.

وی افزود: اکنون برای ما مشخص است که مشکلات کجاست. معلوم شد دو مدافع میانی ما نمی توانند آنجا بازی کنند. چند بار یکی دو بار رفتند و توپ را پاس کردند؟ در ابتدای بازی چندین بار این کار را انجام دادند، توپ مانند آب از وسط زمین گذشت و پاس داد. مشکلات زیاد و زیاد بود. این راه درستی نیست.

در بازی های انگلیسی با جنگ هوایی روبرو هستیم نه فوتبال فیزیک ضد الجزایر

چیراگ پور گفت: به دلیل عدم آمادگی برای بازی با مشکلات جدی مواجه هستیم و باید از یک مورد به خوبی استفاده کنیم: این بازی یک بازی منفی برای تدارکات محسوب می شود. ما فوتبال انگلیسی بازی می کنیم، با تیم های آفریقایی بازی می کنیم. همانطور که می خواهیم به سمت شمال حرکت کنیم به سمت جنوب حرکت کنید! سه بازی انگلیسی در جام جهانی داریم. در این بازی ها قطعا جنگ هوایی داریم. ما با مرکز فوروارد کلاسیک روبرو هستیم، اما فوتبال الجزایر را بازی کردیم. آنها از نظر بدنی کوچکتر از ما هستند.

وی افزود: ما مقابل فوتبال فیزیکی بازی می کنیم اما با فوتبال ضد فیزیک، با پاس های کوتاه و بلند، دوی های کوتاه و مالکیت توپ بازی می کنیم. ما هم فوتبالمان را از دست دادیم. حالا باید یک بازی تدارکاتی انجام دهیم تا تیم به خط اول خود بازگردد. البته اگر بازی را آماده کنیم! ما به هیچ وجه نمی خواهیم به مادر توصیه کنیم که غیرفعال باشد. باید به نظمی که داشتیم برمی گشتیم. به عنوان مثال، ما دنباله بازی های مشابه با کره را می خواهیم. حتی اگر آن بازی را ببازیم، باید خودمان را از بین ببریم زیرا نمی توانیم بازی تدارکاتی داشته باشیم.

در مقابل تیم های میزبان، حداقل سطح مدافعان در نبرد هوایی تعیین شده است

“اکنون ما تیمی در لیگ خود داریم که ۳۰ بازی را نباخته است. آیا می توانیم؟ قوی؟” یا با پرسپولیس یا سپاهان بازی کنیم. فولاد در آسیا وجود دارد، بیایید با این تیم بازی کنیم. مزیت این بازی ها این است که شکل تیم ما را تغییر نمی دهد. اگر فقط بخواهیم بازی کنیم. بازی با استقلال، پرسپولیس، سربازی و فولاد این مزیت را دارد که مهاجم آنها به هر حال یکی دو سر می زند و ما می دانیم که مدافعان تیم ملی در نبرد هوایی چه می کنند.

چیراگپور گفت: بازی کردیم و شکست خوردیم، اما به مرکز دفاع نرسیدیم. آنها یک سانتر از لبه نداشتند، اما در جام جهانی، ما در مرکز محوطه جریمه و یک سانتر تیز به مصاف هم می رویم. این بازی هیچ فایده ای نداشت، آدرس اشتباهی به فوتبال ما داد. بعد اون آقایی که با افتخار میگه این بازی رو آماده کردی نمیدونی؟! شما نامه را اشتباه می نویسید. آنچه بودیم نیز فراموش شده است. با این حال، ما هنوز هم می توانیم از این وضعیت جلوگیری کنیم. حدود ۳ ماه فرصت است. اگر قدرت آمادگی برای بازی را ندارند، نگرش درونی داشته باشند. به این ترتیب می توانیم مشکل را تا حدودی حل کنیم و نباید عزاداری کنیم.

اگر انگلیس آلمان را به عنوان تیم ما بخواهد چه اتفاقی می افتد؟

او گفت: ما سه تیم فوتبال مناسب در داخل داریم. از تیم ها و دارایی های داخلی ما کمک بگیرید. ببینیم چرا استغفال نباخت. بیا با پرسپولیس و سرباز و فولاد بازی کنیم. با این حال فولاد در آسیا چیزی برای بازی دارد. ما نباید سبک تیمی را از دست بدهیم. ممکن است در جام جهانی مشکلی پیش بیاید. اژدر تیم ملی در خطر است. ما راه را اشتباه می رویم.

این کارشناس فوتبال افزود: در گل دومی که زدیم، توپ برای ما بود، ما را هل دادند و توپ پرس را لو دادیم. ما نمی توانیم توپ را از نیمه خود خارج کنیم. انگلیس مقابل آلمان خوب بازی کرد. اگر انگلیس چنین پرس رو به جلو با ۶ نفر در زمین ما بگذارد، کی می خواهد توپ را از زمین ما خارج کند؟ الجزایر تنها دو بار این کار را انجام داده است. ببینید انگلیس مقابل آلمان چه کرد تا توپ را از دستش دور کند.

یادم هست ۱-۸ عربستان یا ۱-۷ برزیل!

چیراگپور گفت: سرعت استرلینگ و سایر اعضای تیم ما او را بدبخت می کند. بهتر است در داخل بازی کنید و از حریف بخواهید که از جلو هل بدهد. با فشار دادن توپ برای شروع بازی مدل کنید. برای بازی باید توپ را بیرون بیاوریم. آوردن توپ بازی نیست. در نیمه اول گل دوم را زدیم. ۴۰ دقیقه بازی تیم ما! آنها ده روز به قطر رفتند و به تنهایی تمرین کردند. تیم از نظر جسمی و روحی با مشکل مواجه است. در حین ورزش بدن به شدت آب از دست می دهد و بافت ماهیچه ای خشک می شود! ما این همه فاجعه را برای تیمی آوردیم که رفت و با تیمی بازی کرد که با شکل ما بازی نکرد. در طول بازی هم برای گرفتن توپ مشکل داشتیم. مردم هم ناراحت بودند.

وی افزود: از وزیر ورزش تشکر می کنیم. لطف کرد و در اردوی تیم ملی حاضر شد، اما آیا داروی مسکن وجود دارد؟ یک رفتار درونی پیشنهاد شد، شما بلافاصله آن را می پذیرید. ما پول اضافی ندادیم، کمپ اشتباهی نرفتیم، سبک اشتباهی انتخاب نکردیم، راه را اشتباه نرفتیم. آینده بهتری وجود ندارد. به خصوص که آلمان مقابل انگلیس بازی می کند. آنها نشان دادند که مقابل آلمان در راه تیم شدن هستند. آنها فوتبال مدرن دنیا هستند. بازی های او را بررسی کنید و ببینید که حریفان چه می کنند. اگر زود گل بخوریم چه اتفاقی می افتد؟

چیراگپور گفت: با این شرایط ۱-۸ عربستان سعودی یا ۱-۷ برزیل را از دست می دهم. ما در همین مسیر هستیم و باید تمرکز داشته باشیم. ما چهار تیم قدرتمند و یک بازیکن فوتبال داریم. این ممکن است به بهبود آمادگی کمک کرده باشد. ما در گذشته این کار را انجام داده ایم. در آن سال ها که بازی با تیم های خارجی مرسوم نبود، تیم ها به بازی های داخلی مجهز می شدند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید