چگونه بفهمیم کاندیدای ایده آل برای جراحی اسلیو معده هستید یا خیر؟

جراحی اسلیو معده یکی از موثرترین و قابل اعتمادترین روش های کاهش وزن است که به طور قابل توجهی زندگی افراد چاق را بهبود می بخشد. با این حال، هر جراحی کاهش وزن تنها در صورتی می تواند موثر باشد که بر روی کاندید مناسب انجام شود. بنابراین یادگیری در مورد معیارهای واجد شرایط بودن برای جراحی اسلیو معده بسیار مهم است.

صلاحیت های

افرادی که از چاقی رنج می برند کاندیدای ایده آل برای جراحی چاقی هستند اگر:

۱. BMI بالای ۳۷.۵ بدون هیچ گونه بیماری مرتبط با چاقی است.

۲. BMI بیشتر از ۳۲.۵ با وجود بیماری های مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع ۲ و غیره است.

۳. تمام روش های کاهش وزن سنتی امتحان شده است اما هیچ کدام جواب ندادند.

۴. بیمار برای کاهش وزن و متعهد ماندن به یک سبک زندگی سالم پس از جراحی چاقی انگیزه دارد.

۵. سن بین ۱۸ تا ۶۵ سال است.

۶. برای بیماران زیر ۱۸ سال، جراحی می تواند در شرایط خاص پس از رسیدن به بلوغ، یعنی پس از تاییدیه متخصص اطفال/غدد درون ریز در نظر گرفته شود.

۷. برای بیماران بالای ۶۵ سال، در صورت وجود ناتوانی ناشی از چاقی، می توان جراحی را در نظر گرفت.

نیازهای اضافی جراحی اسلیو معده

برای تعیین اینکه آیا بیمار کاندیدای ایده آل برای جراحی است یا خیر، ممکن است چند آزمایش اضافی مورد نیاز باشد. این شامل:

• آزمایش خون

• ارزیابی فیزیکی، روانی و تغذیه ای

تمام پارامترهای واجد شرایط برای جراحی اسلیو معده برای اطمینان از انجام این روش بر روی کاندید مناسب تنظیم شده است. با توجه به هزینه جراحی چاقی، آزمایشات و الزامات بهداشتی بسته به هزینه ای که بیمار باید متحمل شود و هزینه ای که در بسته بیمه پوشش داده می شود، می تواند متفاوت باشد.

شرایط مرتبط با چاقی مانند دیابت نوع ۲، آپنه خواب، آسم، فشار خون بالا و غیره. مبتلا شدن به بیماران برای مدت ۵ سال یا بیشتر را می توان با کمک جراحی کاهش وزن به بهترین وجه درمان کرد. جدای از BMI و شرایط مرتبط با چاقی، یک معاینه روانشناختی برای ارزیابی اینکه آیا بیمار از نظر ذهنی به اندازه کافی برای دستیابی به موفقیت طولانی مدت از این روش پایدار است یا خیر، انجام می شود.

توانایی بیمار برای دستخوش تغییرات قابل توجه در سبک زندگی، رفتار و سلامت، و تمایل به انطباق با سبک زندگی سالم‌تر نیز قبل از جراحی چاقی اسلیو ارزیابی می‌شود. معاینه فیزیکی به منظور کاهش هر گونه خطر عوارض پس از جراحی و درک اینکه آیا بیمار برای انجام این عمل مناسب است یا خیر، مورد نیاز است.

اگر چه نتایج کاهش وزن پس از جراحی در افراد مختلف متفاوت است، میانگین کاهش وزن مورد انتظار در صورت رعایت رژیم غذایی و ورزش مناسب:

• ۳۰% در ۳ ماه

• ۵۰% در ۶ ماه

• ۷۰% در ۱۲ ماه

• ۷۵% در ۱۸ ماه

بیمارانی که به دنبال انجام عمل جراحی اسلیو معده هستند، تنها در صورتی باید این روش را انتخاب کنند که با معیارهای ذکر شده در بالا مطابقت داشته باشند. به یاد داشته باشید، این جراحی تنها در صورتی می تواند به کاهش وزن شما کمک کند که کاندید ایده آلی باشید.

تناسب اندام، سالم بمانید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر