چگونه بفهمم که در حال زایمان هستم؟ انجمن سلامت زنان | ارائه دهندگان سلامت زنان در کانزاس سیتی، شرکای سلامت زنان


چگونه بفهمم که در حال زایمان هستم؟

۲۹ اکتبر ۲۰۲۱

انقباضات زن باردارشما فکر می کنید که چیزی مانند زایمان و زایمان علائم بسیار قابل توجه و غیر قابل انکار دارد. تعیین اینکه آیا واقعاً در حال زایمان هستید یا نه – یا وقت آن است که به بیمارستان یا مرکز زایمان بروید – ممکن است کمی گیج کننده باشد، به خصوص زمانی که اولین بار شما بلوک کار و زایمان.

چندین دلیل برای دشوار بودن آن وجود دارد:

  • انقباضات براکستون هیکس می تواند کار خوبی انجام دهد و شما را فریب دهد تا باور کنید در حال زایمان “واقعی” هستید.
  • این کار برای زنان مختلف خود را متفاوت نشان می دهد.
  • فقط به این دلیل که شما در حال زایمان “واقعی” هستید، به این معنا نیست که کودک شما در ۲۴ ساعت یا حتی ۴۸ ساعت دیگر به دنیا می آید، بسته به اینکه چه اتفاقی برای بدن شما و کودک شما می افتد.
  • مسلما خیر همانطور که در فیلم ها اتفاق می افتد.

سر کار رفتن مثل فیلم ها نیست

ابتدا از آخرین نکته شروع می کنیم. در فیلم ها این موضوع کاملاً مشخص است. در یک لحظه، زنی با دوست پسرش دعوا می کند یا با دوستش قهوه می خورد که – ناگهان – با دستانش روی شکمش خم می شود و شروع به جیغ زدن می کند که در حال زایمان است.

در زندگی واقعی، به ندرت چنین است. در حالی که شکستن آب شما (در ادامه در مورد آن بیشتر خواهد شد) ممکن است غافلگیر کننده باشد، انقباضات معمولاً در یک چشم به هم زدن از ۰ تا ۱۰ نمی روند. آنها معمولاً کمی آرام تر شروع می کنند. ممکن است فکر کنید که گاز، سوء هاضمه یا اسهال دارید، یا ممکن است متوجه یک انقباض خفیف در شکم یا کمر خود شوید و فکر کنید، “خوب، این متفاوت است. آیا این یک انقباض بود؟”

با گذشت زمان، انقباضات کمی قوی‌تر، کمی طولانی‌تر می‌شوند و به هم نزدیک‌تر و نزدیک‌تر می‌شوید. این مدل بهتری برای راه اندازی یک کسب و کار «واقعی» است.

نشانه هایی که نشان می دهد در حال زایمان هستید

چگونه بفهمم که در حال زایمان هستم؟

در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد شما در حال زایمان هستید. به زودی، “از کجا بدانم که این زایمان است؟” این به یک کلمه خاص تبدیل می شود، “من به زایمان می روم”.

  1. آب شما منفجر می شود. این دراماتیک ترین و رایج ترین علامتی است که نشان می دهد زایمان در شرف شروع است. خیلی غیرقابل انکار است زیرا احساس می کنید در لباس های خود ادرار می کنید. برای برخی از زنان، انقباضات بلافاصله شروع می شود، در حالی که برای برخی از زنان ممکن است کمی بیشتر طول بکشد. نیازی نیست سریع به بیمارستان بروید زیرا آب شما تمام شده است. بسته به اینکه کارها چگونه پیشرفت می کنند، همچنان می توانید حرکت کنید و به روز خود ادامه دهید. با این حال، می خواهید با پزشک متخصص زنان و زایمان خود تماس بگیرید و به آنها اطلاع دهید. اکثر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی می گویند تا زمانی که انقباضات ایجاد شود یا تا زمانی که به ۲۴ ساعت نرسید، زایمان در خانه است. اگر ۲۴ ساعت گذشته است، باید به داخل بروید تا بتوانید شما و نوزاد را ارزیابی کنید.
  2. نشتی آب شما. به همین ترتیب، یک پارگی یا سوراخ کوچک می تواند باعث نشت شود، زیرا مایع آمنیوتیک به آرامی بیرون می ریزد. در ابتدا ممکن است فکر کنید که ادرارتان نشت می کند زیرا باعث خیس شدن شورت شما می شود و ممکن است به مرور زمان به لایه ای از لباس خیس شود. با این حال، پدها در این بین این کار را انجام می دهند، و همانطور که در بالا ذکر شد، باید با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید تا به او اطلاع دهید که چه اتفاقی می افتد. آنها به شما خواهند گفت که چگونه ادامه دهید.
  3. متوجه ترشحات غلیظ خونی می شوید. این ترشحات صورتی یا خونی نشانه نزدیک بودن زایمان است. این یک “تامپون” است که به مهر و موم شدن دهانه رحم و نگه داشتن کودک در جای خود کمک می کند. پس از رها شدن، دهانه رحم به گشاد شدن ادامه می دهد و زایمان آغاز می شود.
  4. اتساع دهانه رحم زمانی که به مرز ۳۶ هفته رسیدید، متخصص زنان و زایمان او می خواهد هر هفته شما را ببیند. در طول این ملاقات‌ها، اغلب دهانه رحم شما را بررسی می‌کنند و به شما اطلاع می‌دهند که آیا گشاد شده‌اید. به خاطر داشته باشید که زنی که نزدیک به زایمان است – اما نه در حال زایمان – می تواند روزها با دهانه رحم کمی گشاد شده راه برود. بنابراین، در حالی که این نشانه نزدیک شدن زایمان است – وقت آن نیست که به بیمارستان بروید. زودتر رفتن می تواند به این معنی باشد که آنها شما را می شناسند – و اگر شما به تنهایی در عرض ۲۴ ساعت یا بیشتر شروع به زایمان نکنید، احتمال زایمان بیشتر می شود. بهتر است تا زمانی که واقعاً زمان آن فرا رسد در خانه کار کنید، که احتمال استفاده از مداخلات غیرضروری زایمان را کاهش می دهد.
  5. انقباضات – آیا اینها واقعی هستند؟ دو نوع انقباض وجود دارد: انقباضات براکستون هیکس و انقباضات “واقعی” که منجر به تولد نوزاد شما می شود. اولین مورد مانند تمرین انقباضات، آماده سازی بدن، کمک به نوزاد در موقعیت مناسب و آماده شدن برای رویداد بزرگ است. آنها گاهی اوقات می توانند کمی تیز احساس کنند، اما هرگز به همان شکلی که انقباضات واقعی است تشدید نخواهند شد، و فقط با نشستن، دراز کشیدن یا استراحت در یک حمام گرم برای مدتی محو می شوند و متوقف می شوند. بر روی لینک کلیک کنید درباره انقباضات براکستون هیکس بیشتر بخوانید.

در حال حاضر، برای چیز واقعی. انقباضات واقعی می تواند با گاز بد یا سوء هاضمه خفیف شروع شود و ممکن است اسهال داشته باشید. سپس به سمت عضلات سفت شکم و/یا پشت پیشرفت خواهند کرد. در ابتدا، می توانید از طریق آن صحبت کنید یا به طور عادی نفس بکشید. با افزایش شدت آن، باید کاری را که انجام می دهید متوقف کنید یا مکالمه را قطع کنید تا با خودتان باشید و از طریق آن نفس بکشید.

اگر این اولین نوزاد شماست، به خاطر داشته باشید که زایمان اول طولانی‌تر از حد معمول است، بنابراین حتی اگر ممکن است وسوسه شوید که به بیمارستان بروید، بهتر است در خانه زایمان کنید تا زمانی که واقعاً زمان آن فرا رسد که از گره خوردن خودداری کنید. مانیتور جنین یا خطر تحت فشار قرار گرفتن برای استفاده از مداخلاتی که بخشی از برنامه زایمان شما نیستند.

با انقباضات “واقعی”:

– فعال بودن یا دراز کشیدن تفاوت چندانی نخواهد داشت. انقباضات به هر حال اتفاق می افتد.

تغییر نگرش باعث تغییر رفتار آنها نمی شود.

گاهی اوقات ممکن است از قسمت پایین کمر شروع شده و به سمت پایین شکم شما حرکت کنند. فشار انقباض یا درد ممکن است در پاهای شما پخش شود.

آنها مکرر، شدیدتر می شوند و ممکن است در یک الگوی قابل پیش بینی و زمان بندی شده قرار گیرند.

آنها مانند امواج و با پیشرفت کار می آیند. این امواج سریع‌تر و سریع‌تر به هم می‌رسند و قوی‌تر و طولانی‌تر می‌شوند. زمانی که انقباضات مشخص هستند و نیاز به تمرکز و توجه بیشتری نسبت به انقباضات اولیه دارند، با پزشک خود تماس بگیرید.

  1. انقباض ۴-۱-۱. بنابراین، اگر انقباضات واقعی هستند – پس چه؟ اکثر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از قانون ۴-۱-۱ استفاده می کنند. این به این معنی است که زمانی که انقباضات با فاصله ۴ دقیقه، ۱ دقیقه و ۱ ساعت فاصله دارند، باید به بیمارستان یا مرکز زایمان بروید.

البته، هر زن متفاوت است، بنابراین در حالی که این دستورالعمل ها راهنمایی های کلی را در مورد ورزش ارائه می دهند، همیشه ایده خوبی است که اگر سؤالی دارید یا فقط می خواهید بررسی کنید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی خود تماس بگیرید. اشتباه از جانب احتیاط اشکالی ندارد.

موفق باشید! شرکای سلامت زنان با تولد ایمن و شاد برای شما و نوزادتان.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/