چگونه از انتشار قارچ سیاه در دهان جلوگیری کنیم؟


ویروس کرونا همچنان به ویرانی خود ادامه می دهد و موارد قارچ سیاه به طور مداوم در موارد مختلف افزایش می یابد. دولت های ایالتی تمام تلاش خود را برای جلوگیری از گسترش موکارامیکوزیس انجام می دهند. افرادی که گرفتار این بیماری هستند زود می آیند و به دلیل کمبود طولانی مدت اکسیژن روی دستگاه تنفس مصنوعی می افتند و به آنها استروئید می دهند و همچنین افرادی که ایمنی آنها ضعیف است.

چگونه از انتشار قارچ سیاه در دهان جلوگیری کنیم

داروهای کووید باعث افزایش سطح قند در افراد دیابتی و غیر دیابتی می شود که دلیل اصلی رشد قارچ هاست و به گفته متخصصان دندانپزشکی رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند عفونت قارچی را کنترل کند و جدای از بیماران کرونا، قارچ سیاه را نیز کنترل کند. در کسانی که از بیماری کووید بهبود یافته اند و همچنین کسانی که در طول اکسیژن درمانی از مرطوب کننده استفاده می کنند ظاهر می شود و در این مدت به دلیل افزایش خطر ابتلا به قارچ سیاه با رطوبت تماس پیدا می کند.

علائم دهان هنگام قارچ سیاه

علائم اصلی قارچ سیاه در دهان تغییر رنگ لثه در بافت های دهان، تورم لثه، قرمزی چشم، تب، گرفتگی بینی، تورم صورت، سرفه، تنگی نفس و غیره چگونه قارچ سیاه را از بین ببریم.

سرطان دهان

رعایت بهداشت دهان و دندان

۱. پس از درمان با استروئیدهای کووید و سایر داروهایی که به دلیل مشکلات مربوط به سینوس ها، ریه ها و مغز باعث رشد باکتری ها و قارچ ها در دهان می شوند.

۲. برای جلوگیری از انتشار قارچ سیاه، دو تا سه بار در روز از برس استفاده کنید.

۳. پس از بهبودی از کرونا، به بهداشت دهان و دندان توجه ویژه ای داشته باشید تا از هرگونه عفونت ویروسی یا قارچی جلوگیری کنید.

۴. به گفته متخصصان، بیماران کرونایی باید پس از منفی شدن نتیجه آزمایش، مسواک خود را تعویض کنند، جدای از این، بیماران کرونایی باید مسواک، شستن مسواک و زبان پاک کن را با دهانشویه ضد عفونی کننده جدا کنند.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/