چرا موسوی به مرحله اشتباه مبارزه با داعش رسیده است؟


به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس ، به تازگی بیانیه ای منتسب به میرحسین موسوی در برخی سایت های خبری، پیام ها و شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

میرحسین موسوی در این نامه با اشاره به “فاجعه در سوریه ادامه دارد” نوشت: بزرگترین گناه دولت ما دست زدن به حق مردم است. هر نام مقدسی بر شرم آورترین جنایات گذاشته شده است. دفاع از حرمسرا که حفظ قلب مؤمن در برابر کوچکترین تمایل در برابر ظالمان است، به ریختن خون در کشورهای خارجی برای تقویت نهادهای رژیم کودک کشی اشاره دارد. وی به میلیون‌ها آواره و کشته شدن صدها هزار نفر در سوریه، بی‌اعتباری حزب‌الله لبنان، ظهور داعش در یمن، جنگ‌های قومی و قبیله‌ای، تمایل کشورهای عربی به همراهی با اسرائیل و شعارهای رژیم صهیونیستی اشاره کرد. شیعیان.مشخص شده کرسنت این امر را دلیل بدی بر قصد تحریف عنوان کرد و افزود: مشکلات ناشی از این اقدامات برای ایران و منطقه همه بر اساس یک اشتباه بزرگ است و آن نادیده گرفتن مفهوم واقعی خواسته های مردم است. مردم تشنه آزادی و انتخاب برای خود هستند و قطعاً انتخاب آنها به نفع بشریت به طور کلی در هر اندیشه و اعتقادی و به نفع منافع ملی و حاکمیت مردم خواهد بود.

بر این اساس و در پی واکنش‌ها و بازتاب‌ها درباره این نامه منسوب به میرحسین موسوی، با منصور آرامی عضو شورای اسلامی شهر گفت‌وگو کرده‌ایم.

* آقای آرامی داعش چگونه ایجاد شد؟

داعش جنبشی بود که توسط آمریکا برای تفرقه افکنی در مذاهب و به ویژه کشورهای اسلامی در منطقه غرب آسیا ایجاد شد. به گفته منابع سران آمریکایی و آمریکایی، گفته شده که خود آمریکایی ها به ایجاد داعش اعتراف کرده اند و اگر ایران خارج از مرزهای خود با داعش مقابله نمی کرد، قطعا امروز داعش و فعالیت های تروریستی در داخل ایران انجام می شد. انجام دادن

داعش شورشی بود که توسط آمریکا ایجاد شد و جمهوری اسلامی ایران برای برقراری امنیت و ثبات خود در منطقه به ویژه منطقه غرب آسیا به میدان آمد و جنگ علیه داعش را آغاز کرد.

* شهید قاسم سلیمانی و سردار همدانی نقش کلیدی و تعیین کننده ای در نابودی داعش داشتند؟

رشادت و فداکاری این دو قهرمان و سایر مدافعان حرمین در شکست و سرکوب توطئه های تروریستی باعث شده تا داعش بیش از پیش در منطقه ناپدید شود و جایی برای اعراب باقی نماند.

*برخی از تحلیلگران با تأمل در نامه منتسب به میرحسین موسوی معتقدند وی در مقابله با داعش افسرده شده و در این نامه قصد اشتباه در مقابله با این گروهک تروریستی را داشته است، چه چیزی باعث چنین موضعی می شود؟

من معتقدم که داعش را نباید از منظر سیاسی دید. داعش فتنه ای بود که توسط دشمن تراز اول جمهوری اسلامی ایران یعنی آمریکا ایجاد شد و جمهوری اسلامی ایران مقابله با این تحرکات را ضروری می داند. به نظر می رسد این جریان ها مبارزه با داعش را از منظر سیاسی می نگرند. برخی مسائل کاملا امنیتی است و نگاه سیاسی به مسائل امنیتی اشتباه است.

ایجاد اختلاف و تفرقه بین کشورهای اسلامی یک مسئله امنیتی است، نباید از منظر سیاسی به این موضوع نگاه کرد. اگر داعش بماند، تحرکات و اقدامات تروریستی و خرابکارانه خواهد بود. آمریکا پشت همه چیز است. داعش که تحت عنوان اسلام دست به جنایت و اقدامات تروریستی می زند، برای تقویت صهیونیسم و ​​استکبار در منطقه مورد حمایت لابی صهیونیستی آمریکا قرار دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید