پیش بینی جمع آوری ۹۶۰ تن گل محمدی از مزارع کردستان


به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، زاهد حاجیم زی ظهر امروز در اولین جشن بزرگ گل رز در روستای امروله استان سنندج اظهار داشت: کشت گل محمدی در ۵ هکتار از اراضی استان کردستان ادامه دارد.

وی افزود: گیاهان دارویی در ۵ هکتار از اراضی استان کشت می شود و سالانه به طور متوسط ​​۷ هزار تن انواع داروهای مختلف از این مزارع جمع آوری می شود.

حاجی میرزایی تصریح کرد: گل محمدی در ۵ هکتار از اراضی استان کردستان کاشته شده که از این میزان ۵ تن محصول برداشت شده است.

وی افزود: با توجه به توزیع ویژه ای که در استان کردستان داریم، پیش بینی می شود در هر هکتار چهار تن گل محمدی جمع آوری شود.

رئیس امور باغبانی بنیاد جهاد کشاورزی کردستان گفت: در حال حاضر بیش از پنج کشاورز در استان به تولید گل محمدی مشغول هستند و بیشترین سطح کشاورزی به شهرستان های سنندج، دهگلان و بنا اختصاص دارد. ” انجام شد.

وی افزود: با توجه به شرایط اقلیمی استان، کشت گل محمدی از مزیت های مهم در کردستان است.

حاجی میرزایی اذعان داشت: در راستای حمایت از کشت این گیاه، تشکل های جهادی زراعت اقدام به توزیع رایگان قلمه ریشه به صورت گلدانی و ریشه کوچک در بین استفاده کنندگان کرده اند.

وی افزود: محمدی گل یکی از محصولات کم آب است و با مقاومت در برابر شرایط اقلیمی استان ما واکنش نشان می دهد.

مسئول امور باغبانی سازمان جهادکشاورزی کردستان گفت: افزایش کشت گل محمدی یکی از سیاست های سازمان جهاد کشاورزی کردستان است، لذا از مردم می خواهیم به کاشت گل محمدی بپردازند.استفاده از اسانس در توسعه مزارع. . “

به گفته حاجی میرزایی، چهار واحد صنعتی استحصال گیاهان دارویی در کردستان وجود دارد که علاوه بر مصرف گشنیز به صورت ذرت خشک تازه، ۳ تا ۵ لیتر گلاب در استان تولید می کنند.

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی کردستان در پایان گفت: به دلیل بارندگی های زمانه، اسانس محمدی گل در استان کردستان بالاتر از استان های دیگر است.

انتهای پیام/۲۳۳۰/۷۱
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید