پیشنهاد الحکیم برای حل بحران عراق: چارچوب هماهنگی و بحث جریان صدر


به گزارش خبرگزاری فارس، سید عمار الحکیم رهبر جنبش اطلاعات ملی عراق در واکنش به اعتراضات امروز حامیان جنبش صدر در بغداد تاکید کرد که وضعیت عراق نیازمند حاکمیت است. زبان استدلال، منطق و ارتباط.

پایگاه خبری المعلمه به نقل از الحکیم گزارش داد که جنبش حکمت ملی صادقانه و با حسن نیت از جنبش صدر و گروه های «العطار التنثقی» خواسته است که مستقیماً به مذاکرات بیایند.

وی با بیان اینکه این مذاکرات باید در چارچوب منافع ملی و حفظ خون مردم عراق انجام شود، تصریح کرد: در این مذاکرات باید مشکلات، منافع و دغدغه های مردم عراق مورد توجه قرار گیرد.

الحکیم تاکید کرد که در بحث درباره روند صدر و چارچوب هماهنگی، هر یک از طرفین باید به طرف مقابل اطمینان دهند که قصد برکناری او را ندارند.

رئیس اطلاعات ملی عراق گفت و گو را تنها راه حل بحران کنونی و نزدیک ترین و کوتاه ترین راه خواند و افزود: عراق باید از چنین بحران هایی که عواقب خطرناکی برای کشور دارد نجات داد.

پس از تظاهرات غیرقانونی حامیان سید مقتدی صدر، رهبر جنبش صدر، برای نامزدی محمد شیعه السودانی برای تصدی پست نخست وزیری عراق، کمیته شیعیان «العطار الصدر» نامیده شد. صدر». تنسیقی» (چارچوب هماهنگی) بیانیه ای منتشر کرد (جزئیات بیشتر).

پس از تشدید اعتراضات هواداران صدر در بغداد، تظاهرکنندگان برای دومین بار در هفته گذشته به ساختمان پارلمان عراق یورش بردند.

احزاب سیاسی عراق امروز منتظر جلسه پارلمان بودند تا روند سیاسی جدیدی را آغاز کند، اما جنبش صدر بار دیگر با اقدامی غیرقانونی هواداران خود را به تظاهرات دعوت کرد و فضای بغداد را متشنج و آشفته کرد. چهارشنبه گذشته این معترضان طرفدار صدر به ساختمان مجلس حمله کردند و به اموال عمومی آسیب رساندند.

با ادامه اختلال در روند سیاسی در عراق، جنبش صدر حامیان خود را با نبردهای خیابانی در میدان تحریر و ورودی منطقه سبز بغداد گرد آورده است.

هواداران صدر از دیروز چندین بار در فضای مجازی فراخوان تظاهراتی را منتشر کردند تا امروز شنبه در مقابل ورودی منطقه سبز برگزار شود. با وجود بسته شدن پل ها و جاده های منتهی به میدان التحریر و محوطه سرسبز مرکز پایتخت عراق، آشوبگران با حمایت «سید مقتدی صدر» امروز (شنبه) تهدید به ورود به منطقه «سبز» کردند. .

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید