پرداخت افزایش حقوق معوقه مستمری بگیران سایر مقاطع از آبان ماه


مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در افزایش حقوق سایر سطوح بازنشستگان پنج ماه تاخیر داریم و در حال برنامه ریزی و تلاش برای پرداخت این حقوق از آبان ماه تا پایان اسفند هستیم.

به گزارش ایرنا، میرهاشم موسوی افزود: حقوق جهیزیه بازنشستگان سایر رده ها مطابق شهریار ماه ۵۱۵ هزار تومان و با ۳۸ درصد افزایش پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: با تاکید ویژه رئیس جمهور و با پیگیری معاون اول، موانعی که در افزایش حقوق سایر رده ها وجود داشت، بر اساس مصوبه وزیران به ۳۸ درصد و ۵۱۵ هزار تومان رفع شد. حقوق اعضای هیات مدیره تامین اجتماعی و عزیزانشان در شهیار ماه افزایش یافت، ۳۸ درصد و ۵۱۵ هزار تومان پرداخت کردیم.

موسوی تصریح کرد: حقوق بازنشستگان را در مهرماه به همین صورت پرداخت می کنیم و پنج ماه به افزایش حقوق بازنشستگان باقی مانده است و در حال برنامه ریزی و تلاش برای پرداخت حقوق پنج ماهه از آبان ماه هستیم. . . تا پایان اسفند ماه و معوقات مستمری بگیران از آبان ماه به همراه حقوق این عزیزان پرداخت می شود.

وی افزود: روز گذشته جلسه ستاد مرکزی تلفیق اقتصادی تشکیل شد و از دستور رئیس جمهور مبنی بر تسریع در پرداخت وام های دولت به سازمان تامین اجتماعی تشکر می کنم تا در اسرع وقت به تعهدات خود عمل کنیم. تا حد امکان.” “

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: افزایش حقوق مستمری بگیران سایر رده های سازمان تامین اجتماعی حدود ۲۶۰۰ میلیارد تومان بار مالی جدید در ماه ایجاد می کند که سالانه حدود ۳۰ هزار میلیارد تومان هزینه دارد. امیدواریم با این افزایش رضایت بازنشستگان را جلب کنیم.

موسوی افزود: برنامه ما پرداخت معوقات تا آبان ماه است و رئیس جمهور نیز دستور تسریع در پرداخت بدهی های دولت را به سازمان تامین اجتماعی داده است که این مهم ترین راه برای تامین نقدینگی لازم خواهد بود. رئیس‌جمهور دستور داد اقداماتی در ستاد مرکزی هماهنگی اقتصادی انجام شود تا ما به سرعت به نقدینگی لازم دست پیدا کنیم و به تعهدات خود عمل کنیم.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی پیش از این درباره مستمری بگیران سایر رده ها توضیح داده بود: بر اساس مصوبه قبلی افزایش حقوق بازنشستگان، افزایش ۵۷.۴ درصدی حداقل دستمزد در بخش مستمری بگیران تصویب شد و این اعتبار نیز در نظر گرفته شد. محاسبه شد. حداقل حقوق بگیران در قبض دستمزد لحاظ شده و تاکنون توسط سازمان پرداخت شده است

وی با اشاره به معوقات این حوزه طی سه ماهه اول سال ۱۴۰۱ ادامه داد: این اعتبار از ابتدای سال برای کمترین وام گیرندگان (یعنی ۵۷.۴ درصد) و همچنین برای سایر سطوح (در اولین مصوبه) کاهش یافته است. ) تا زمان. ۱۰ میلیون تومان یعنی ۱۰ درصد افزایش پیش بینی.

موسوی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد به اضافه ۶۵۰ هزار تومان برای حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شده است که امسال ۱۰ میلیون تومان به بالا سقف دارد، تا سقف ۱۰ میلیون تومان و ۱۰ میلیون تومان اضافه شده است. ۶۵۰ هزار تومان در مصوبه جدید اصلاح شده است.

وی توضیح داد: به عبارتی مستمری بگیران علاوه بر حداقل دستمزد به عنوان «سایر سطوح» در نظر گرفته شده اند و در مصوبه جدید ۳۸ درصد به اضافه ۵۱۵ هزار تومان برای این گروه در نظر گرفته شده است.