وضعیت نامشخص معادن طلا در آذربایجان شرقی!


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، عابدین خرم عصر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: به نظر می رسد برخی از طرح های کمیته امداد و بهزیستی در سال گذشته چندان در جذب اعتبارات موفق نبوده است. بود. این پایه های حمایتی باید به دقت دنبال شوند.

وی خاطرنشان کرد: بحث در کمیته امداد و بهزیستی برای ایجاد مشاغل کوچک و متوسط ​​برای مددجویان بسیار حائز اهمیت است و باید تلاش کنیم این طرح ها در سال جاری تکمیل شود و از سطح ۱۴۰۰ کوتاه نیامد.

ماجرای تلخ مین در استان باید حل شود

خرم در بخشی دیگر از سخنان خود ساماندهی وضعیت معادن را یکی از موثرترین عوامل توسعه استان خواند و گفت: معدن، منفعت اصلی استان است و ماجرای غم انگیز معدن در آذربایجان شرقی به وقوع می پیوندد. حل کرد. .

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به عقب ماندگی استان در حوزه معدن طی ۴۰ سال گذشته بر لزوم توقف خام فروشی در معادن تاکید کرد.

وی اذعان داشت: معدن مس سنگون یک معدن پردرآمد است اما چندین معدن طلا نیز وجود دارد و محل فرآوری و حمل این معادن مشخص نیست!!

خرم گفت: در حال حاضر مین های زیادی در شهرها تمامی راه های روستایی و شهری این منطقه را تخریب کرده است و به دلیل محدودیت ظرفیت راه ها امکان ترمیم این راه ها وجود ندارد.

استاندار آذربایجان شرقی گفت: مسئولان معدنی استان باید کمک های اساسی برای توسعه حوزه معدنی و به ویژه بحث راه ها داشته باشند و هر چه سریعتر به این گونه مسائل رسیدگی شود.

وی بر لزوم برنامه ریزی برای ایجاد ارزش افزوده از طریق معدن و هماهنگی بین دستگاه های صمت، اقتصاد و دارایی، مدیریت و برنامه ریزی و نظارت برای رسیدگی به موضوع حقوق معادن دولتی تاکید کرد. این حقوق را مطالعه کنید و در ولایت خرج کنید.» و اوضاع را اصلاح کنید.

انتهای پیام/ ۶۰۰۲۶ / م
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید