وزیر خزانه داری آمریکا: تورم یک مشکل جهانی در حال حاضر است


به گزارش خبرگزاری فارس، «جانت یلن» وزیر خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه اذعان کرد که تورم «در سطح غیرقابل قبولی» است، اما تاکید کرد که این موضوع به آمریکا محدود نمی‌شود.

وزیر خزانه داری آمریکا به کنگره گفت: «جنگ». [ولادیمیر] سفر پوتین به اوکراین بر قیمت جهانی انرژی و مواد غذایی تأثیر گذاشته است. ما تنها کشوری نیستیم که تورم را تجربه می کنیم. شما می توانید این پدیده را در هر کشور پیشرفته جهان مشاهده کنید.

در جلسه کمیته مالی سنا، یلن به اقدام رئیس جمهور جو بایدن برای آزادسازی ذخایر استراتژیک نفت آمریکا اشاره کرد. او گفت: «اگرچه قیمت انرژی و سوخت همچنان بسیار بالاست، اما بدون آن قیمت حتی بالاتر می رفت.

با این حال وزیر خزانه داری آمریکا تاکید کرد که آمریکا از شوک های جهانی به بازار انرژی جهان در امان نیست. او گفت: «ما بخشی از بازار جهانی نفت هستیم که تأثیر جهانی دارد. با توجه به ماهیت جهانی این بازارها، برای ما غیرممکن است که از خود در برابر شوک هایی مانند شوک های اخیر که قیمت نفت را بالا برده است محافظت کنیم.

مقامات بایدن تاکید کردند که ایالات متحده باید بیشتر به باد و خورشید متکی باشد که تحت تأثیر تحولات ژئوپلیتیکی قرار نمی گیرند. او همچنین از قانونگذاران آمریکایی خواست برای افزایش تورم تلاش کنند.

یلن گفت: “من معتقدم کنگره می تواند کارهای بیشتری برای کاهش بار خانواده ها انجام دهد.” وی به ویژه به کاهش هزینه های نسخه، سرمایه گذاری در انرژی های پاک و سرمایه گذاری در مسکن اشاره کرد.

بر اساس یک نظرسنجی اخیر، تنها یک چهارم از رای دهندگان آمریکایی می گویند که آنها مدیریت تورم بایدن را تایید می کنند، موضوعی که بر وجهه پایین رئیس جمهور بیشتر می شود.

در نظرسنجی جدید IBS News / Ipsus که روز یکشنبه منتشر شد، تنها ۲۸ درصد از رای دهندگان آمریکایی گفتند که عملکرد بایدن در مورد تورم را قبول دارند و ۲۷ درصد گفتند که به افزایش قیمت بنزین واکنش نشان خواهند داد.

به گفته وب سایت آمریکایی هیل، بایدن در حزب خود بسیار خوب عمل کرد و ۵۶ درصد دموکرات ها مدیریت تورم و ۵۱ درصد قیمت بنزین را تایید کردند.

در یک نظرسنجی مشابه، ۳۷ درصد از پاسخ دهندگان تعهد بایدن به بهبود اقتصادی را تایید کردند، رقمی که در چند ماه گذشته نسبتاً ثابت مانده است، البته نسبت به سال قبل ۱۶ درصد کاهش داشته است. در جولای ۲۰۲۱، ۵۳ درصد بایدن مشارکت او در بهبود اقتصادی را تایید کردند.

این نظرسنجی بین ۷ و ۸ ژوئن (۷ و ۸ ژوئن) به نمایندگی از مردم آمریکا از جمله هفت بزرگسال آمریکایی انجام شد.

شهرت بایدن در ماه اوت پس از خروج ناگهانی و غیرمسئولانه نیروهای آمریکایی از افغانستان به شدت کاهش یافت. در اواخر ماه مه (ماه گذشته)، بایدن کمترین میزان محبوبیت خود را با ۳۶ درصد ثبت کرد.

یافته های جدید از شهرت بایدن منعکس کننده تأثیر مستقیم اقتصادی افزایش قیمت نفت و مواد غذایی بر مصرف کنندگان آمریکایی است.

رئیس جمهور ماه گذشته گفت که افزایش تورم در ایالات متحده یکی از اولویت های اصلی دولت او در داخل است.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید