وزیر امور خارجه امارات در گفتگو با امیرعبداللهیان: اجازه اعمال تخریبی علیه همسایگان خود را از خاک خود نخواهیم داد.


به گزارش خبرگزاری فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز ۱۴ خرداد با شیخ عبدالله بن زاید آل وزیر امور خارجه امارات متحده عربی تلفنی گفتگو کرد. نهیان درباره مسائل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اولویت های همسایگان در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، بر لزوم افزایش دیدارها و رایزنی های دوجانبه بین مقامات دو کشور تاکید کرد. پایه. گسترش روابط بین دو کشور.

گفتنی است، امیر عبداللهیان در اردیبهشت ماه سال جاری پس از درگذشت رئیس جمهور سابق امارات به امارات سفر کرده بود و در دیدار با همتای عرب خود با رئیس جمهور جدید امارات دیدار و گفتگو کرد. با او صحبت کرد

احسن امیرعبداللهیان پس از این بازدید در توئیتی نوشت: صفحه جدیدی در روابط جمهوری اسلامی ایران و امارات باز شد. ما به گرمی با همسایه هایمان دست می دهیم. گرمی روابط همسایگی دشمنان منطقه را ناامید می کند.

این اولین سفر امیر عبداللهیان پس از به قدرت رسیدن است.

* سیاست همسایگی دولت سیزدهم

امیرعبداللهیان افزود: جمهوری اسلامی ایران خواهان امنیت و توسعه همسایگان و منطقه است و حضور و حضور بیگانگان را مخل امنیت منطقه می داند.

امیرعبداللهیان حضور رژیم اشغالگر قدس را عامل بی ثباتی و ناامنی در منطقه و تروریسم و ​​ویرانی در سراسر منطقه خواند.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان وزیر امور خارجه امارات نیز ضمن استقبال از رایزنی های منظم بین مقامات ایران و امارات، به منافع مشترک دو کشور در توسعه مشارکت بین دو کشور اشاره کرد.

وزیر امور خارجه امارات همچنین تاکید کرد که امارات اجازه هیچ گونه فعالیت تخریبی از خاک خود علیه همسایگان امارات را نخواهد داد و همیشه امنیت همسایگان خود را در نظر خواهد گرفت.

وزرای امور خارجه دو کشور بر تداوم روابط دو کشور تاکید کردند و همچنین درباره وضعیت نهایی مذاکرات برای رفع تحریم ها گفتگو کردند.

امیر عبداللهیان همتای اماراتی خود را نیز به تهران دعوت کرد.

به گزارش فارس، امیر عبداللهیان همچنین روز سه شنبه با جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تلفنی گفت وگو کرد. وی همچنین در روزهای اخیر رایزنی های تلفنی با وزرای خارجه عراق و عمان داشته است. وزیر امور خارجه در گفتگوی تلفنی با همتای عمانی خود با اشاره به سفر بایدن به منطقه، بر اهمیت گفت وگو و همکاری منطقه ای تاکید کرد و گفت: مردم منطقه باید در مورد آینده منطقه تصمیم بگیرند.

وزرای خارجه ایران و امارات پیش از این چندین بار تلفنی گفتگو کرده اند. امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با همتای اماراتی خود حضور رژیم صهیونیستی در منطقه را تهدیدی برای همه کشورها و کشورهای منطقه دانست و به بحران یمن اشاره کرد. منافع هر دو طرف یا منطقه.” وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در گفتگوی تلفنی با همتای اماراتی خود در ۱۴ آذرماه سال گذشته از وی برای سفر به تهران دعوت و بر لزوم رایزنی های منظم بین دو کشور تاکید کرد.

انتهای پیام/

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید