ورود رئیس جمهور برای پرداخت بدهی شرکت های دارویی/دولت اجازه گرانی دارو را نمی دهد


به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سهیلا محمدی، بهداشت و درمان همواره یک چالش در جامعه است زیرا مراجعه کنندگان به این مراکز خدماتی اغلب در شرایط اضطراری قرار دارند و انتظار دریافت بهترین خدمات را دارند. این امر منجر به سردرگمی و در نهایت نارضایتی می شود و زمانی موضوع پیچیده می شود که تمام اقدامات لازم برای دریافت خدمات پزشکی انجام شود و گاهاً اقدامی از سوی پرسنل می تواند موجب نارضایتی شود. . آنها هم همین را می دانند و انتظار دارند.

با حضور رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در دفتر خبرگزاری فارس، سوالاتی در خصوص مشکلات این حوزه مطرح و به شرح ذیل پاسخ داده شد.

حسن بختیاری در پاسخ به سوالی مبنی بر کمبود سرم در مراکز درمانی گفت: کمبود سرم یک معضل ملی است و مختص استان زنجان نیست و این مشکل اغلب توسط معاونان غذا و دارو مطرح می شود.

سرم من مشکل توزیع دارد

وی به مشکل توزیع سرم اشاره کرد و گفت: فکر می کنم اگر به درستی توزیع شود مشکل کمبود حل می شود و در مورد استان زنجان باید گفت هفته گذشته جلسه ای برگزار کردیم و برنامه داشتیم برای خرید سرم . اگرچه خرید سرم به صورت اقساطی است اما با تخصیص اعتبار برای مراکز دولتی گرفته شده تبدیل شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه طبق قانون معمولاً سرم در اولویت ها به طور مساوی بین بخش خصوصی و دولتی توزیع می شود، افزود: با توجه به تامین سرم مورد نیاز مراکز دولتی، سهم سرم در توزیع است. بزرگتر مراکز دولتی برای بهره مندی داروخانه های خصوصی باز شده و این اقدامات کمبودهای شدید در بخش خصوصی و کاهش کمبود در بخش خصوصی را جبران کرده است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت کمبود سرم در استان زنجان بدتر از استان های دیگر نیست، افزود: هر روز در بیمارستان هستم و وضعیت را زیر نظر دارم.

بختیاری خبرنگار فارس در پاسخ به سوالی مبنی بر عدم ذخیره سازی سرم بر اساس نیاز به عنوان مثال تعادل وزن در سرم یا عدم وجود سرم شستشو، گفت: این مشکلات در توزیع است که ناشی از یک عدم تعادل و این مشکل زمانی پیش می آید که کمبود سرم وجود داشته باشد، به این دلیل وجود دارد که شرکت پخش موجودی آن را تامین می کند و ما باید با توجه به شرایط و نیاز خرید کنیم.

مدیر دانشگاه علوم پزشکی زنجان تاکید کرد: بحث سود کارمندی مطرح نیست زیرا با توجه به شرایط خرید به صورت نقدی انجام می شود و فرد مورد نظر علاقه ای به این کار ندارد.

کسب خارج از شبکه ناشی از نابرابری در جذب متخصصان است

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره درآمدهای خارجی از جانب برخی از شبکه های پزشکان اعلام کردند: این مشکل دلایل متعددی دارد و ریشه اصلی آن عدم تعادل در تعداد بیماران و توزیع متخصصان بین متخصصان رشته های مختلف است، زیرا اکثر متخصصان در مرکز کشور مستقر هستند. در مراکز شهر کمتر وجود دارد و همین موضوع باعث شده تا ارائه خدمات از شرایط رقابتی خارج شود، البته باید بگویم که سال هاست پزشکان فداکار زیادی در این شهر خدمت می کنند. بدون هیچ تخلفی، در حالی که آنها تنها متخصص در زمینه خود بودند.

بختیاری با اشاره به اینکه دریافتی های خارج از شبکه به دلیل تخلف است افزود: به همه موارد نباید منفی نگریست و در صورت دریافت گزارش تخلف بر این اساس دستگاه و وظایف قانونی لازم را انجام خواهد داد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه مردم می توانند در صورت دریافت خارج از شبکه تخلفات پزشکان را پیگیری کنند، ادامه داد: برای مقابله با تخلفات راهکارهایی وجود دارد. متفاوت است، اما در نهایت به شکایات رسیدگی می شود.

سمت حساب دانشگاه مقامات این یک داروخانه است

بختیاری در پاسخ به سوالی مبنی بر عرضه داروهای اشتباه توسط برخی رانندگان در داروخانه ها گفت: در این موارد حساب دانشگاه مقامات داروخانه هایی وجود دارد و باید استانداردها را رعایت کنند، در این زمینه داروخانه باید مدیر فنی با مدرک داروسازی و مجوز فعالیت داشته باشد و در نهایت داروخانه دارو را تهیه کند اما در کل مسئولیت داروخانه بر عهده داروخانه است. امور به عهده مدیر است. داروخانه است

مداخله رئیس جمهور برای حل مشکل کمبود دارو

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه خود رئیس جمهور به بحث دارو ورود پیدا کرد، ادامه داد: بر اساس ورود رئیس جمهور، رد بدهی شرکت های دارویی برای پرداخت مطالبات در دستور کار قرار گرفته است، جایگاهی دارد. چندین هزار میلیارد دلار از این شرکت ها به دلیل اینکه دولت اجازه افزایش داده است، قیمت دارو را پرداخت نمی کنند و از آنجایی که قیمت تمام موارد مرتبط در این بخش افزایش یافته و کارخانه ها شروع به کاهش تولید کرده اند که در این بخش. باعث کمبود شده است.

وی تاکید کرد: دولت با پذیرش وام بیمارستان ها به شرکت های دارویی کمک می کند تا اینکه شرکت های داروسازی را برای تغییر تولید تغییر دهند.

بختیاری مشکلات مراکز بهداشتی درمانی شهرستان ها از جمله ترینام را اذعان کرد و گفت: کمیته عمران به طور مرتب جلساتی را تشکیل می دهد و کارهای پروژه های نیمه تمام را برجسته می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به کار تعدادی از پروژه های ناشناخته در ماه های گذشته اشاره کرد و گفت: یکی از این پروژه ها تا پایان دهه فجر افتتاح می شود.

وی درباره بازدید از بیمارستان ابرشار شهرستان طارم گفت: دلیل مشکل ما کمبود فضا در اورژانس این بیمارستان است. این امر باعث افزایش هزینه‌های کلی می‌شود.» این موضوع بر ارائه اطلاعات و خدمات نیز تأثیر می‌گذارد، اما در حال حاضر اولویت با پروژه‌های نیمه‌تمام است و در بین این پروژه‌ها، اولویت با پروژه‌هایی با پیشرفت بالا درصدی است.

بختیاری ادامه داد: اگر بخواهیم پروژه دیگری به بیمارستان‌های طارم و ماهین‌شان اضافه کنیم، این پروژه جدید محسوب می‌شود که با روال موجود در کشور امکان‌پذیر نیست، زیرا بودجه فعلی باید صرف پروژه‌ها شود. که صرف پروژه ها می شود. قابل اجرا در حداقل زمان

به واگذاری وظایف به پروژه های نیمه تمام ادامه دهید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به آغاز به کار تعدادی از پروژه ها اشاره کرد و تصریح کرد: افتتاح اورژانس بیمارستان ابهر، در آینده نزدیک درمانگاه تخصصی ابهر، درمانگاه خدابندا، مرکز آموزش سلامت ابهر، یادگیری بهرازی ماهشان، مرکز جامع سلامت مهندسین و چندین مرکز اورژانس و تخت پزشکان خدایی بند به بهره برداری رسید که اگر هزینه پروژه جدید صرف آنها می شد، شاید فریز نمی شد.

این دانشگاه از ابتدای مسئولیت تاکنون ۶۵ نیم پروژه را به اتمام رسانده و افزود: تعدادی از این پروژه ها تکمیل و افتتاح شده و مابقی نیز به تدریج به بهره برداری می رسد. به هیچ وجه تعطیل نیست و مرتب انجام خواهد شد، پیگیری می شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی زنجان دارای ۱۰ هزار کارمند، ۷ هزار دانشجو و ۵۰۰ هیات علمی است، ادامه داد: گستردگی و راحتی خدمات در این دانشگاه مسئولیت این دانشگاه را افزایش داده است.

بختیاری بر آمادگی دانشگاه در تمامی ایام سال و به ویژه در مناسبت های خاص تاکید کرد و افزود: مراکز درمانی و بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی به صورت ۲۴ ساعته در طول سال اعم از تعطیلات و غیر تعطیلات فعال هستند.

وی به ارتباط مستقیم و نزدیک این دانشگاه با شهروندان اشاره کرد و افزود: مردم از بدو تولد و حتی قبل از آن با دانشگاه علوم پزشکی ارتباط دارند و به همین دلیل ایجاد اعتماد و جلب اعتماد مردم از جمله موارد ضروری است. اولویت ها دانشگاه و رسانه می توانند در این زمینه کمک کنند، مفید و موثر باشند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به اجرای سیاست های افزایش جمعیت گفت بچه داشت وی در دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: ایجاد واحدهای مشاوره برای تشویق ازدواج و پیشگیری از طلاق و افزایش مراکز درمان بیکاری در این استان از جمله اقدامات انجام شده در این راستا است.

به پایان برسد پیام/۷۳۰۰۴