ورزش برای چرخه خود | آموزش مرحله ای


آموزش مرحله ای

بدن شما در طول چرخه قاعدگی تغییر می کند. هیچ شگفتی در آنجا وجود ندارد ، درست است؟ پس چرا بسیاری از زنان – از جمله من ، برای مدت طولانی! – آیا آنها همیشه عملکرد و نتایج یکسانی را از بدن خود ، صرف نظر از جایی که در چرخه خود هستند ، انتظار دارند؟

به عنوان مثال ، وقتی PMS شما به شما انرژی فوق العاده پایینی می دهد ، برنامه ریزی یک تمرین بزرگ HIIT شما را از عرق می ترساند. از سوی دیگر ، منطقی نیست که وقتی به تنهایی انرژی دارید ، به یک روز استراحت بپردازید.

بسیاری از زنان از رفتن با جریان بهره مند می شوند و منظور من از جریان ، جریان واقعی چرخه های قاعدگی ما است. با آموزش مرحله ای ، این اساساً به این معنی است که برنامه ورزشی خود را با توجه به چرخه قاعدگی خود برنامه ریزی کنید ، راهی برای هماهنگی با بدن خود پیدا می کنید. و بهترین قسمت این است ، شما می توانید تمرینات برنامه LSF خود را برای شما مناسب کنید!

اگر می خواهید یک دوره آموزشی مرحله ای برای دور زدن داشته باشید تا ببینید آیا به شما کمک می کند یا خیر ، فقط درک چرخه خود و آنچه از بدن خود انتظار دارید واقع بینانه است در هر مرحله

درک اثرات فیزیکی چرخه قاعدگی ما

مطالعات علمی حقوقی نشان می دهد که عملکرد ما با چرخه قاعدگی ما در نوسان است. بیایید نگاهی به قسمتهای اصلی چرخه قاعدگی و تأثیر آنها بر شما بیندازیم:

با شروع قاعدگی (قاعدگی)

هنگامی که جریان ما برای اولین بار وارد می شود و در پنج روز بعد ، ما در موقعیت اولیه برای عضله سازی هستیم. این به این دلیل است که سطح تستوسترون ما در اوج خود است. ممکن است مایل نباشید یک تمرین روتین شدید انجام دهید ، اما باید برخی از تمرینات قدرتی را در اولویت خود قرار دهید. پیلاتس یا یوگا ممکن است گزینه های خوبی در اینجا باشند. مقداری پروتئین اضافی به رژیم غذایی خود اضافه کنید تا بتوانید نتایج بهتری را از تمرینات عضله سازی بدست آورید.

درست پس از پایان آن (فاز فولیکولی).

شما احتمالاً روحیه بسیار خوبی دارید و معلوم می شود که این فقط به خاطر این نبود که بدترین حالت تمام شده است. پس از توقف قاعدگی ، سطح استروژن شما افزایش می یابد و این می تواند به شما انرژی زیادی بدهد. از این مزیت برای انجام تمرینات کالری سوزی مانند تمرینات HIIT یا دوی سرعت استفاده کنید. اگر می خواهید در حین خوردن آب میوه کمی به برنامه تمرینی خود اضافه کنید ، Daily 10 را در برنامه LSF ما قرار دهید!

دختر مناسب برای بازی پس زمینه صورتی ورزشی

حدود یک هفته بعد (تخمک گذاری).

حدود دو هفته پس از شروع آخرین قاعدگی ، بدن شما شروع به تخمک گذاری از تخمدان می کند. در طول تخمک گذاری ، سطح پروژسترون شما افزایش می یابد ، و بهبود را حتی مهمتر می کند. تخم ریزی معمولاً حدود یک هفته به طول می انجامد و زمان مناسبی برای استراحت و تمرینات حالت پایدار با شدت کم (LISS) مانند پیاده روی ، شنا ، دوچرخه سواری یا پیاده روی طولانی است.

در طول PMS (مرحله لوتئال).

در چند روز گذشته قبل از شروع مجدد خونریزی ، احتمالاً با انبوهی از علائم ناخواسته (سلام ، اضطراب ، گرفتگی و آکنه!) روبرو خواهید شد. اما برای انتظار منتظر نشوید روی کاناپه. فعال ماندن می تواند به علائم PMS کمک کند ، به خصوص اگر تمریناتی را انتخاب کنید که ضربان قلب شما را افزایش می دهند ، مانند تمرینات موجود در برنامه LSF ما. اگر PMS واقعاً شما را ناامید می کند ، افزودن کمی Miss Congeniality به روال شما نیز می تواند کمک کند!

با خود هماهنگ باشید

این یک نمای کلی گسترده از آنچه در طول چرخه قاعدگی خود انتظار دارید است. اما بدن ما متفاوت است. و آموزش مبتنی بر مرحله زمانی بسیار مفیدتر است که واقعاً با آنچه از نظر جسمی و روحی برای شما اتفاق می افتد هماهنگ باشد.

ترفند این است که توجه زیادی به چرخه خود و احساسات خود در طول چرخه داشته باشید. احتمالاً متوجه الگوهایی خواهید شد. سپس می توانید برنامه تمرین خود را برای هماهنگ سازی با نیازهای بدن خود شروع کنید.

چیزی سریع در اینجا: تفاوت بزرگی بین احساس روانی و نداشتن احساس جسمی وجود ندارد. قبل از تصمیم به لغو یک تمرین ، آن را واقعاً بررسی کنید. آیا بدن جسمانی شما برای استراحت التماس می کند؟ اگر چنین است ، به هر طریقی ، روز را صرف کنید. حرکات کششی و حمام آرامش بخش را امتحان کنید.

هنگام خواب چربی بسوزانید ، بخوابید ، چربی بسوزانید ، دستور العمل ها ، دستور العمل های شکلات سالم

اما اگر می خواهید تمرین خود را کنار بگذارید زیرا انگیزه یک چالش است ، یا اگر احساس می کنید از نظر ذهنی در یک زباله هستید ، دوباره فکر کنید. رعایت حجم عرق برنامه ریزی شده ممکن است تنها چیزی باشد که برای معکوس کردن فضای سر به آن نیاز دارید. چالش من این است که این کار را ده دقیقه انجام دهم. اگر هنوز در ده دقیقه احساس وحشتناکی دارید ، به خودتان استراحت دهید. اما در بیشتر مواقع فقط کافی است از این مانع عبور کرده یا کار را شروع کنید.

اساساً ، تمرینات فاز لزوماً مجوز فرار از زندان نیست که به شما اجازه می دهد تمرینات را کنار بگذارید. و حتی زمانی که بدن شما به استراحت نیاز دارد ، نیازی نیست دلیلی برای فشار آوردن وجود داشته باشد. در عوض ، این راهی است برای تنظیم خود و درک بهتر اینکه چگونه چرخه قاعدگی شما بر شما تأثیر می گذارد. سپس می توانید تمرینات خود را متناسب با آن تنظیم کنید.

در اینجا برخی از نکات مهم من برای گنجاندن آموزش مبتنی بر مرحله در برنامه معمول شما آمده است:

  • وقتی احساس خستگی می کنید:
    • سعی کنید آن را همراه با یک فیلم LSF تماشا کنید – ممکن است به شما انگیزه دهد
    • وزنه ها را با تمرینات وزن بدن عوض کنید
  • وقتی احساس خوبی دارید:
    • تمرینات برنامه ریزی شده LISS را با HIIT جایگزین کنید تا از انرژی خود استفاده کنید
    • کمی وزن اضافه کنید تا ببینید آیا می توانید شخصاً بهترین کار را انجام دهید.

https://www.youtube.com/watch؟v=TMvr1_X4iIg

من عاشق استفاده از برنامه LSF برای آموزش مبتنی بر مرحله هستم زیرا به من اجازه می دهد تا در حین انجام تنظیمات مناسب به نفع بدن و اهدافم عمل کنم. با ایجاد یک برنامه ورزشی و هماهنگ کردن آن با چرخه قاعدگی ، می توانید به شما در دستیابی همزمان به اهداف فیزیکی و مراقبت از خود کمک کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *