همان کلمه خواهران قرآنی: قرآن شفابخش و آسان حفظ است


به گزارش خبرگزاری فارس از طبس، بر علاقه مندان به قرآن پوشیده نیست که در سیره پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) و اهل بیت (علیهم السلام) تأکید بر قرآن و عترت بوده است. بشریت. ارتباط با آن خصوصاً تأکید بر حفظ قرآن.

خداوند متعال انسان را با استعدادهای بسیار آفریده است که گاهی ایجاد استعداد در انسان جای تعجب دارد.

همانطور که دو خواهر پیر فرهیخته فاطمه و زهرا مالکی در کمتر از پنج سال با تلاش و همت خود موفق به حفظ قرآن کریم شدند.

در این گزارش با این دو بانوی قرآنی به گفت وگو می پردازیم و از انگیزه آنها برای حفظ قرآن می گوییم.

زهرا خواهر کوچکتر است اما مانند فاطمه با توصیه یکی از دوستانش حفظ قرآن کریم را آغاز کرد و اکنون موفق به حفظ ۲۸ سوره شده است.

سردرد را با تلاوت قرآن خاتمه دهید

یکی از معجزاتی که زهرا هنگام خواندن قرآن مشاهده کرد، شفای سردردی بود که مدتها به آن مبتلا بود، چندین سال بیمار بود، بهبود یافت».

زهرا مالکی که قبل از حفظ قرآن دچار سردرد بود، افزود: فکر می کردم با وجود این بیماری آن را حفظ نمی کنم اما بعد از چند هفته به طور معجزه آسایی متوجه شدم که دیگر سردرد ندارم، هیچ دردی ندارم.

وی همچنین استفاده از اهل بیت (علیهم السلام) را برای رسیدن به آرامش توصیه کرد و افزود: حتی دعای امام حسین (ع) شفابخش است.

قرآن و اهل بیت علیهم السلام دو جزء جدایی ناپذیرند

این حافظ ۲۸ سوره قرآن کریم یادآور شد: در کنار قرآن باید به معارف ائمه اطهار نیز رجوع کرد.

وی با اشاره به آیه «فقط با یاد خدا دلها آرام می گیرد» گفت: وقتی قرآن از رسیدن به آرامش با یاد خدا صحبت می کند، باید به آن ایمان آورد. مالکی همچنین بر تفسیر و فراگیری مفاهیم قرآنی تاکید کرد و گفت: بدون شک پس از قرائت قرآن به مردم توصیه می کنم به نهج البلاغه نیز مراجعه کنند، زیرا به شخصه امیدوارم خداوند این چشم ها را شفا دهد. می تواند حکمت نهج البلاغه را در زندگی به کار گیرد.

این بانوی ۳۳ ساله با پیش بینی اینکه تا پایان سال حافظ کل قرآن می شود ادامه داد: در مرحله شهرستانی رتبه اول حفظ ده جزء را کسب کردم.

وی با اشاره به آرامشی که از قرآن سرچشمه می گیرد، افزود: به همه جوانان توصیه می کنم برای موفقیت در زندگی جذب قرآن شوند و از مفاهیم و تعابیر آن در زندگی خود استفاده کنند.

حفظ قرآن کریم آسان است

این بانوی خوش قلب اگرچه خط بریل را یاد نگرفته اما قرآن کریم را با استفاده از فایل های صوتی حفظ می کند.

وی خاطرنشان کرد: ابتدا فکر می کردم حفظ قرآن کار بسیار سختی است اما وقتی به اصرار دوستم وارد کلاس های عقاف شدم متوجه شدم که این کار بسیار آسان است.

مالکی رحمه الله می فرماید: حفظ قرآن کریم به قدری آسان است که افراد مسن نیز می توانند آن را بیاموزند.

این شرکت کننده مسابقات ۴۵ استان قرآن کریم با ابراز امیدواری نسبت به رفع نواقص این مسابقات در سال های آینده افزود: امید است شرایط همه شرکت کنندگان مورد توجه قرار گیرد. در مسابقات شرکت کنید و از سالن های تعبیه شده برای مسابقات استفاده کنید

من می خواهم قرآن را برای همه حفظ کنم

فاطمه مالکی که بانوی باصفای قرآن در خراسان جنوبی است نیز گفت: با توجه به آثار فراوان قرآنی که در زندگی ام وجود دارد، امیدوارم روزی حفظ قرآن رایج شود.

وی که در پنج سال گذشته چهارده جزء از قرآن را حفظ کرده است، افزود: برخی فکر می کنند حفظ قرآن کار سختی است اما وقتی شروع کردیم متوجه شدیم کار سختی نیست و فقط باید تلاش کرد. .

وی که با آموزش مجازی و وجود سازمان اوقاف موفق به حفظ شد، گفت: آموزش های ارائه شده خوب بود و تصمیم گرفتم کل قرآن را با خط بریل حفظ کنم.

این بانوی مشهور با اشاره به تأثیرات قرآن کریم در زندگی خود گفت: قرآن به زندگی من نور بخشیده است و من تنها به برکت قرآن می توانم بسیاری از کارهایی را انجام دهم که قبلاً نمی توانستم انجام دهم.

وی با امید به اینکه روزی حفظ قرآن کریم در جامعه رایج شود، گفت: زمانی که انسان مشغول حفظ قرآن است باید به مفاهیم آن نیز توجه کند.

به دلیل نداشتن موسسه قرآنی

مالک که حفظ قرآن را از سوره های ۳۰ و ۲۹ آغاز کرد، گفت: مالک اولین سوره ای بود که حفظ کردم.

وی افزود: مهمترین چیزی که از قرآن آموختم این است که خداوند می فرماید مرا یاد کنید تا من شما را یاد کنم.

این معلم قرآنی با اشاره به نبود موسسه قرآنی در سربشا گفت: البته زمینی به این منظور وقف شده است اما برای ساخت آن باید کارهای خیریه انجام دهیم.

انتهای پیام/۳۶۳۵