«هزار چهره» شیر ناسالم/ هدیه مالاریا باعث ناباروری می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، مالاریا یکی از شایع ترین بیماری ها در بین انسان ها و حیوانات است که توسط باکتری به نام بروسلا ایجاد می شود.

این بیماری از طریق لبنیات آلوده، استنشاق یا تماس مستقیم منتقل می شود و عوارضی مانند مننژیت و آسیب مغزی دارد که بر قلب، سیستم تنفسی و تمام اعضای بدن تاثیر می گذارد.

حسین بیگلری، مدیر دبیرخانه کارگروه سلامت و امنیت غذایی دانشگاه علوم پزشکی گفت: مالاریا یکی از مهم ترین بیماری های شایع بین حیوانات و انسان است. بالاترین فصل انتقال مالاریا در اواخر بهار و اوایل تابستان اتفاق می افتد، به ویژه در فصول گرم سال که تمایل به رفتن به طبیعت افزایش می یابد.

وی افزود: خوشبختانه تب مالت از فردی به فرد دیگر منتقل نمی شود و نگرانی در مورد آن وجود ندارد، اما اگر منشاء بیماری وجود دام آلوده، شیر و لبنیات تصفیه نشده باشد، سایر اعضای خانواده که با هم غذا می خورند به این بیماری مبتلا می شوند. مبتلا شده. ” موجود است.

رئیس کارگروه و دبیرخانه کارگروه سلامت و ایمنی مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه سازمان دامپزشکی متولی اصلی کنترل بیماری مالاریا در کشور است، گفت: این بیماری عامل انتقال است. بیماری برای انسان. بنابراین لزوم تقویت همکاری های بین بخشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی راه اصلی انتقال تب مالت را خوراکی عنوان کرد و افزود: زمان جوش استاندارد شیر غیرپاستوریزه پنج دقیقه قبل از رسیدن شیر به نقطه جوش است.

بیگلی گفت: این بیماری می تواند از طریق تماس با حیوانات آلوده یا آلوده کردن ذرات آلوده در آغل ها و مکان هایی که حیوانات در آن نگهداری می شوند و در نبود هوای کافی منتقل شود.

وی گفت: این به معنای تمرکز بر راه های پیشگیری از این بیماری است. در صورت عدم درمان، تب مالت می تواند منجر به عوارض طولانی مدتی مانند ناباروری و افسردگی شود.

رئیس دبیرخانه کارگروه بهداشت و ایمنی مواد غذایی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه راه های پیشگیری از این بیماری را تشریح کرد و افزود:

وی توصیه کرد: از خرید گوشت در وسط خیابان ها خودداری کنید زیرا از سلامت آن ها اطلاعی در دست نیست و گوشت را از مراکز مجاز دامپزشکی و مراکز بهداشتی تهیه کنید.

گوشت باید ۲۴ تا ۴۸ ساعت قبل از مصرف در یخچال نگهداری شود تا در صورت آلودگی احتمالی به تب مالت، گلیکولیز از بین برود. بیگلی گفت.

وی گفت: کشاورزان، دامداران و قصابان باید از وسایل حفاظت فردی مناسب از جمله عینک، دستکش، اسلحه و کفش استفاده کنند.

وی افزود: در هنگام مصرف لبنیات از بهداشتی بودن و پاستوریزه بودن آن ها اطمینان حاصل کنید، در صورت آلوده بودن حیوان، بیماری حتی از طریق استنشاق فرآورده های حیوانی نیز قابل انتقال است، حتما از وسایل حفاظت فردی استفاده کنید. برای استفاده.

وی ادامه داد: این بیماری به دلیل علائم پزشکی به هزار چهره معروف است، اما مهمترین علائم آن خستگی مزمن، سردرد، تعریق شبانه، بدن درد، تب و گاهی ناشنوایی است. مربوط به بیماری های دیگر «اشتباه کنید و به موقع تشخیص ندهید.

وی گفت: تب مالت در صورت درمان نشدن می تواند اثرات طولانی مدت قابل توجهی از جمله ناتوانی، افسردگی و حتی زوال عقل داشته باشد و بر اندام های حیاتی مانند مغز، مغز و استخوان ها تاثیر بگذارد. در صورت عدم درمان، شامل اندام های حیاتی مانند کبد و قلب می شود.

وی گفت: اکثر آزمایش‌های طبیعی مانند چربی و قند خون، بروسلوز را تشخیص نمی‌دهند و بیماری بر اساس جزئیاتی که بیمار به پزشک می‌دهد تشخیص داده می‌شود و برای تشخیص تب مالت باید آزمایش‌های خاصی (تست التهاب) انجام شود. .

یکی از راه های انتقال تب مالت از طریق شیردهی است که در دوران شیردهی از طریق پوست انجام می شود، بنابراین توصیه می شود: از دستکش و دستکش استفاده شود. گاز

وی گفت: مالاریا از طریق مصرف شیر سنتی، پنیر، خامه و بستنی آلوده به عنوان مثال محصولات تازه قابل انتقال است.

بیگلی گفت: در مورد ماست و چربی ها، چون معمولاً در حین پخت گرم می شوند، باکتری های عامل مالاریا در مقیاس وسیع از بین می روند. بنابراین اگر مخمر و چربی ها به صورت سنتی و صنعتی در گرما تهیه شود، احتمال انتقال مالاریا بسیار کم است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت اگر در سن ۸ تا ۱۲ هفتگی فرد مبتلا به تب مالت تشخیص داده شود، درمان دو دارو با صلاحدید پزشک ممکن است منجر به شکست درمان یا عود بیماری شود، پیشگیری بسیار مهم است. “
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید