نیوآرک نزدیک به اتمام حذف لوله سربی در زمان ضبط است

نیوآرک نزدیک به اتمام حذف لوله سربی در زمان ضبط است


نیوآرک به هدف خود برای تعویض هر لوله سربی که آب را به خانه ها در بزرگترین شهر نیوجرسی پمپ می کند ، نزدیک می شود. تا کنون آنها به موفقیت بی سابقه ای دست یافته اند: جایگزینی بیش از 22000 خط سرویس اصلی با لوله های مسی.

مقامات شهری می گویند تمام خطوط اصلی خدمات رسانی شناخته شده-لوله هایی به اندازه شیلنگ باغ که خطوط آب زیرزمینی را به خانه ها متصل می کند-حذف شده است. طی دو هفته آینده ، خدمه ساختمانی مجدداً بررسی می کنند تا مطمئن شوند خطوط خدماتی که در سوابق شهری تغییر کرده یا روی آنها علامت گذاری شده است “بدون سرب” در واقع عاری از سرب هستند. در حال حاضر 1000 لوله دیگر برای بررسی مجدد وجود دارد.

“بگویید سیاهههای مربوط می گویند که شما سرویس سرب ندارید. خوب ، او مالک است ، او آرام است ، آنها نگران هستند. “فقط یک دقیقه طول می کشد تا ما حفاری کرده و تأیید کنیم و به آنها نشان دهیم که چرا لوله های آنها را تعویض نکرده ایم.”

عادیم گفت که کل پروژه تا پایان ماه ، کمتر از سه سال پس از آغاز پروژه توسط شهر ، به پایان می رسد. این موفقیت تاریخی سالها پس از فوران بحران آب در شهر به دست آمد و با فلینت ، میشیگان مقایسه شد.

اکنون ، نیوآرک قبل از فلینت تعویض لوله های سربی خود را به پایان می رساند و حتی شدیدترین منتقدان او او را به عنوان یک مدل مورد استقبال قرار می دهند.

اریک اولسون از شورای دفاع از منابع طبیعی که در سال 2018 از نیوارک شکایت کرد ، گفت: “آنها به سرعت هزاران خط خدمات پیشگام را جایگزین کردند و این کار را در یک بازه زمانی بسیار سریعتر از آنچه بسیاری از مکانهای دیگر تلاش کرده بودند ، انجام دادند.” بالاتر از سطوح بالای سرب گروه محیط زیست در اوایل امسال در شهر مستقر شد. گروه جدید مربیان نیوآرک نیز بخشی از این هدف بود و نقش مهمی در پاسخگویی شهر به ساکنان آن و آموزش مردم در مورد خطرات سرب ایفا کرد.

خدمه ساختمانی در ژیلت سپتامبر در نیوآرک کار می کنند. 30 ، 2021 برای جایگزینی خط سرویس سرب با مس.

فلش

خدمه ساختمانی در ژیلت سپتامبر در نیوآرک کار می کنند. 30 ، 2021 برای جایگزینی خط سرویس سرب با مس.

کارن یی / WNYC

سرب به ویژه برای رشد مادران و کودکان آینده مضر است. در حالی که هیچ مقدار سرب ایمن نیست ، دولت فدرال سطوح مجاز آب آشامیدنی را تعیین می کند که خدمات آب نمی تواند از آن تجاوز کند. سالانه بیش از 4000 کودک مبتلا به مسمومیت با سرب در نیوجرسی تشخیص داده می شوند ، بیشتر از طریق خوردن رنگ سرب.

نیوآرک در ابتدا قرار بود بیش از 10 سال خطوط اصلی خدمات خود را جایگزین کند ، اما در سال 2019 آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده این شهر را موظف کرد تا آب بطری را بین هزاران نفر از ساکنان توزیع کند. با بالا رفتن سطح سرب در آب توسط نیوآرک ، مقامات شهرستان اسکس وارد عمل شدند و موافقت کردند که 120 میلیون دلار از طرف شهر برای تسریع برنامه جایگزینی سرب متعهد شوند. این بدهی با توافق نامه اجاره بین بندر و نیوآرک جبران می شود.

شورای شهر نیوآرک همچنین حکمی را تصویب کرد که به خدمه ساختمانی اجازه می داد بدون اجازه صاحب ملک به خطوط خدمات اصلی در املاک خصوصی دسترسی داشته باشند ، و نیازی به تعقیب مالکان غایب در شهری که سه چهارم ساکنان خانه خود را اجاره می کنند ، نبود.

ایالت همچنین به نیوآرک اجازه داد تا از پول عمومی برای تأمین مالی کار در املاک خصوصی استفاده کند. خطوط اصلی خدمات در نیوآرک متعلق به بخش خصوصی است ، اما شهر لوله ها را به صورت رایگان جایگزین می کند.

اولسون می گوید: “در جایی که اراده سیاسی وجود دارد و به ویژه جایی که بودجه وجود دارد ، می توان هزاران خط خدمات سربی را خیلی سریع و کارآمد تغییر داد.” گفت.

شما باید جامعه را جارو کنید ، همه خطوط اصلی خدمات را خیابان به خیابان جایگزین کنید. وقتی تجهیزات و پرسنل را در آنجا دارید بسیار کارآمدتر است ، برای هر خانوار بسیار ارزان تر است و می توانید آن را به سرعت انجام دهید. و این واقعاً یکی از مهمترین درس های نیوآرک است. ”

فیل مورفی فرماندار نیوجرسی امسال با امضاء این قانون موظف شد طی 10 سال آینده همه خطوط اصلی آب و برق این ایالت با خدمات آب جایگزین شود. انجمن کارهای آب آمریکا تخمین می زند 350،000 خط خدمات پیشگام وجود دارد که پنجمین خط در این ایالت است. آخرین موجودی های ارائه شده توسط سیستم های آب به اداره حفاظت محیط زیست نیوجرسی نشان می دهد که حداقل 167،354 لوله شناخته شده وجود دارد که باید تعویض شوند. این حدود 14 درصد از 1.2 میلیون لوله لوله است.

اما حدود 1.1 میلیون از مواد ناشناخته ساخته شده است که حدود 85 درصد از کل لوله ها است.

ادیم گفت نیوآرک یک موجودی محکم دارد که به شهر اجازه می دهد بلافاصله بلوک به بلوک حرکت کند. نیوآرک همچنین این برنامه را به ابتکار استخدام محلی تبدیل کرده است. وی گفت که 250 نفر از 600 شغل ایجاد شده کارگران محلی و 85 نفر قبلاً ساکنان بیکار بودند.

او گفت: “ما همچنین مشاغل مادر و پدر داشتیم که می توانستند لوازم مورد نیاز خود را تامین کنند … هر چیزی که به اقتصاد محلی کمک کند.”

نتایج آزمایش های ایالتی نشان می دهد که سطح سرب نیوآرک از اوایل سال 2020 از استانداردهای فدرال فراتر رفته است. این شهر همچنین میلیون ها سرمایه گذاری برای بهبود زیرساخت های تصفیه خانه Pequannock ، که آب را به نیمی از شهر پمپ می کند ، همراه با شهرهای مجاور مانند بلویل ، بلومفیلد و ناتلی ، انجام می دهد. به

برای مارگاریتا ریس ، ساکن نیوآرک ، دیدن خدمه ساختمانی در خیابان او و در شهر به او کمک کرد تا اطمینان حاصل کند که آب او برای نوشیدن دوباره سالم خواهد بود.

او در حالی که منتظر کارگران ساختمانی بود تا خط سرویس را بررسی کنند ، می گوید: “امیدوارم بتوانیم دوباره بنوشیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *