نیروی هوایی هند آماده است. پرواز فانتوم ها به پایگاه های مهم


به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری فارس، رسانه های هندی روز یکشنبه مدعی شدند که جنگنده های چینی نیروهای هندی مستقر در شرق لداخ را هدف قرار می دهند.

وب سایت هندی LiveMint نوشت که در سه تا چهار هفته گذشته، هواپیماهای چینی به طور منظم نزدیک به خط کنترل پرواز کرده اند که گمان می رود تلاشی برای آزمایش سیستم دفاعی هند در منطقه باشد. نیروی هوایی هند نیز جنگنده های خود را برای مقابله با تهدید هواپیماهای چینی آماده نگه داشته است. منابع هندی گفتند که نیروی هوایی هند بسیار مسئولانه با اوضاع برخورد می کند و تلاش می کند از وخامت اوضاع جلوگیری کند.

برخی از مقامات آگاه دولت هند گفته اند که هواپیماهای جنگی چین از جمله جت های J-11 در نزدیکی خط کنترل در حال پرواز هستند. بر اساس گزارش ها، در پاسخ به این تحرکات، نیروی هوایی هند می تواند با استقرار جنگنده های خود مانند MiG-29 و Mirage-2000 در تاسیسات مهم نظامی پیشرفته، با تحرکات چین مقابله کند.

به گفته این منابع، نیروی هوایی هند با احتیاط در برابر این فعالیت ها واکنش نشان داده و الگوهای پروازی چینی ها را در مناطقی که در ارتفاعات کم و بلند پرواز می کنند، زیر نظر گرفته است.

تنش میان ارتش های هند و چین از مدتی پیش پس از نبرد شدید در منطقه دریاچه پانگونگ آغاز شد و هر دو طرف به تدریج با ورود ده ها هزار سرباز و سلاح های سنگین بر مواضع خود افزودند. در نتیجه، یک سری مذاکرات نظامی و دیپلماتیک بین دو طرف روند کاهش تنش را تکمیل کرد. هر طرف در حال حاضر حدود ۵۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ سرباز در امتداد خط کنترل دارد.

هند و چین که در سال ۱۹۶۲ درگیر یک جنگ مرزی گسترده بودند، مدتهاست که یکدیگر را به تلاش برای تصرف سرزمینی در امتداد مرز غیررسمی خود، معروف به خط کنترل واقعی، متهم کرده اند. (جزئیات بیشتر)

«لانگ شائو هو» سخنگوی ارتش چین اخیراً درباره گفتگوی چین و هند در مورد مناقشه مرزی گفت، پکن تلاش زیادی برای کاهش خشونت مرزی و تقویت روابط نظامی بین دو کشور انجام داده است و برای حفظ آن صداقت نشان داده است. . این مقام نظامی چین افزود: با این حال، هند بر خواسته های غیرواقعی و غیرمنطقی خود پافشاری می کند که مذاکرات را دشوار می کند.

انتهای پیام/ص
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید