نقض حقوق بشر در سوئد ادامه دارد


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از مرکز رسانه های قوه قضائیه، در حالی که حکم محاکمه حمید نوری اواخر تیرماه گذشته صادر شده بود و قاضی به او قول داده بود که بر اساس قوانین سوئد، بسیاری از محدودیت های وی است. حذف شد، اما پس از تصمیم دادگاه. این شهروند ایرانی که به حبس ابد محکوم شده، به طور غیرعادی شدید بوده است.

مهم ترین این محدودیت ها قطع ارتباط با خانواده، انفرادی نگه داشتن او، عدم دسترسی به پزشک و مواردی بود که حتی با حکم دادگاه علیه او محاکمه می کرد.به متن ترجمه شده دسترسی پیدا نشد. برای اعتراض به آن.

نوری دیروز بعد از یک ماه تماس کامل با خانواده اش توانست کمتر از ده دقیقه با همسرش صحبت کند.

وی در این گفتگوی تلفنی کوتاه که با حضور یک مترجم و تحت تدابیر و مراقبت های شدید امنیتی انجام شد، تاکید کرد که فشارها بر وی افزایش یافته و علاوه بر نگهداری وی در زندان، تمامی دست نوشته ها و کتاب های وی نیز در حال نابودی است. از سلول خود و همچنین چند روزی است که از حق تحصیل محروم شده است.

حمید نوری نیز در این تماس تاکید کرد که ارتباط و دسترسی وی به وکیل به طور کامل قطع شده و امکان ملاقات و تماس با وکیل وجود ندارد.

این وضعیت در حالی رخ می دهد که با توجه به درخواست خانواده نوری مبنی بر تمدید مهلت اعتراض به رای اولیه دادگاه، کمتر از دو هفته به پایان این زمان و قبل از قانون اعتراض باقی مانده است.

گفتنی است حمید نوری از سال ۲۰۱۸ بر اساس ادعای واهی گروهک تروریستی منافقین در سوئد بازداشت و تا هزار روز در زندان به سر می برد.

دادگاه سوئد اخیرا او را به حبس ابد محکوم کرده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید