نحوه بهبود هضم بدون استفاده از دارو


آیا می دانستید که سلامت روده را بدون دارو می توان حفظ کرد، طبق آیورودا زمانی که قدرت گوارش ضعیف است، علائمی مانند اسیدیته، یبوست، گاز، سردرد، مشکلات پوستی، کم خونی و کمبود ویتامین ظاهر می شود، با تمرکز بر سلامت روده می توان ایمنی را تقویت کرد. و برای همیشه از شر تمام مشکلات اندام دستگاه گوارش خلاص شوید. برای داشتن معده سالم بدون دارو، فقط باید این عادات را در برنامه روزانه خود بگنجانید.

سلامت گوارش، بهبود سلامت گوارش بدون دارو

بعد از غذا در وجرسانا بنشینید

معمولاً افراد این عادت را دارند که بعد از غذا دراز می کشند یا راه نمی روند. این عادت هضم غذا را خراب می کند. پس از صرف غذا، نشستن در وجرسانا گردش خون را بهبود می بخشد، هضم غذا را بهبود می بخشد و هضم غذا را آسان می کند.

از غذاهایی که هضم آنها سخت است خودداری کنید

غذای سنگین که هضم آن مشکل است، نخورید. غذاهایی که با یکدیگر متناقض هستند نخورید. مانند میوه، شیر، ماهی، شیر، عسل و آب گرم از خوردن غذاهای سرد و گرم خودداری کنید. خوردن آنها متابولیسم را مختل می کند، بنابراین از مصرف آنها اجتناب کنید.

با ناهار ماست بخورید

نوشیدن کشک با ناهار معده را سالم نگه می دارد و می گویند هر روز کشک را از بیماری ها دور می کند، زیرا شیر برای انسان مانند شهد است. هضم را بهبود می بخشد و کافا واتا را کاهش می دهد.

پیاده روی

همیشه بدن خود را به حرکت درآورید، اگر پیاده روی نکنید، هضم غذا بهبود نمی یابد، اگر نمی توانید ورزش کنید، قطعاً باید حداقل پنج هزار قدم راه بروید و معده شما با این کار خوب می شود.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/