مکمل های چربی سوز – اصول اولیه مکمل های چربی سوز

یکی از محبوب ترین اقلام کاهش وزن در بازار مکمل های چربی سوز هستند. این قرص ها که ترموژنیک نیز نامیده می شوند، میزان متابولیسم شما را افزایش می دهند و به بدن اجازه می دهند چربی های ذخیره شده را برای انرژی بسوزانند و در نتیجه کاهش وزن را افزایش دهند.

بیشتر مکمل های چربی سوز به کافئین به عنوان تقویت کننده اصلی متابولیسم متکی هستند. قبل از سال ۲۰۰۵، کافئین با آلکالوئیدهای افدرین جفت می شد تا اثر قوی تری ایجاد کند. با این حال، به دلیل قانونی تصویب شده که استفاده از آلکالوئیدهای افدرین را در مکمل های غذایی ممنوع می کند، دیگر نمی توانید آنها را به صورت قانونی در ایالات متحده دریافت کنید.

ادعای پشت اکثر این قرص ها این است که اگر بتوانید متابولیسم خود را افزایش دهید – حتی اندکی – می توانید حتی اگر ورزش نکنید سریعتر چربی بسوزانید.. در حالی که ثابت شده است که اینها برای برخی افراد معجزه می کنند، برخی دیگر آنها را به معنای واقعی کلمه بی فایده می دانند. قبل از شروع هر نوع رژیمی که شامل مکمل های چربی سوز است، بسیار مهم است که با پزشک خود مشورت کنید و برچسب ها را به دقت بخوانید. برخی از محبوب ترین ترکیبات موجود در مکمل های چربی سوز امروزی شامل مرکبات اورانتیوم، ۷-کتو، یربا میت و گوارانا هستند. استدلال پشت استفاده از مکمل ها به جای داروهای کاهش وزن این است که این مواد کاملاً طبیعی هستند و اثرات ماندگارتری دارند. بیایید چهار عنصر ذکر شده در بالا را بررسی کنیم.

Citrus aurantium یا پرتقال تلخ در مکمل های چربی سوز برای سرکوب اشتها و کاهش چربی استفاده می شود. پوست پرتقال تلخ حاوی سینفرین است که پسر عموی افدرین است. سینفرین مانند افدرین یک محرک است و خطرات فشار خون بالا و سکته احتمالی را با خود به همراه افدرین دارد.

۷-کتو (۳-استیل-۷-oxo-dehydroepiandrosterone) یک محصول تجزیه طبیعی DHEA، یک پیش ساز هورمون برای استروژن و تستوسترون است. در آزمایشات نشان داده شده است که گرمازایی را تقویت می کند. با این حال، ارتباط آن با هورمون های استروئیدی به این معنی است که هرکسی که مشکلات تیروئیدی دارد یا هورمون مصرف می کند ممکن است عوارض جانبی منفی ببیند. Yerba Matè گیاهی است که عمدتاً در آمریکای جنوبی رشد می کند. به طور کلی در آب داغ برای ایجاد دمنوش چای خیسانده می شود، حاوی کافئین است و به همین دلیل در بسیاری از مکمل های چربی سوز گنجانده شده است. اگرچه حاوی کافئین است، اما گزارش نشده است که یربا میت مانند بسیاری از مواد گیاهی دیگر باعث ایجاد عوارض جانبی عصبی می شود.

گوارانا که بومی حوضه آمازون است و در برزیل رایج است، گیاهی است که به دلیل محتوای کافئین آن در مکمل های چربی سوز استفاده می شود. گوارانا در ایالات متحده به عنوان یک ماده GRAS (که به طور کلی به عنوان بی خطر شناخته می شود) طبقه بندی می شود و به جز لرزش هایی که ممکن است از کافئین موجود در آن ایجاد شود، عوارض جانبی کمی دارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر