معرفی ۲۵۰ نانوایی غیرمجاز تا نیاز به نظارت بیشتر مجازات دارد


به گزارش خبرگزاری فارس: سعید شفیع ثابت: نان یکی از اقلام اولیه غذایی مردم است که هیچ گاه از سبد غذایی شهروندان حذف نمی شود اما گاهی تعطیلی نانوایی ها تامین مواد غذایی مورد نیاز مردم را با مشکل مواجه کرده است.

پس از آزادسازی قیمت آرد صنعتی، بخش قابل توجهی از خریداران و مصرف کنندگان عمده نان به نان سنتی روی آوردند و صف نانوایان افزایش یافت و قاچاق آرد از نانوایی های صنعتی و سنتی افزایش چشمگیری پیدا کرد.

آغاز ماه محرم و تعطیلات در این ماه بهانه ای شد برای تعطیلی برخی رستوران های استان گیلان و این تعطیلی ها به قدری مشهود بود که معترضان چاره ای جز تایید آن نداشتند.

شهردار رشت از ابتدای ماه محرم از عرضه و توزیع آرد نانوایان شهر رشت با توجه به ایام محرم خبر داد و از نانوایان خواست تحت هر شرایطی نانوایی های خود را تعطیل کنند.

اما نه تنها این مشکل از سوی واحدهای نانوایی مورد توجه قرار نگرفته است، بلکه به دلیل تعطیلی برخی از نانوایی ها، مردم در تهیه غذا با مشکلات زیادی مواجه شده اند که با گلایه شدید شهروندان مواجه شده است.

یکی از اهالی شهر رشت می گوید در بخشی از این شهر و در ایام تعطیلات تنها یک نانوایی سنگی افتتاح شد که پاسخگوی نیاز اموات نبود.

یکی از ساکنان منطقه بستنی رشت می گوید در روز عاشورا فقط یک نانوایی در منطقه او فعال بوده و به دلیل کمبود آرد تعطیل شده است در حالی که خودم شاهد بودم که در چند روز گذشته سهمیه آرد گرفته است. .

در عین حال برخی از مردم از کمبود آرد گلایه دارند که به گفته فرزاد اسدی، مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان گیلان، ۴۰۰۰ کیلو آرد اضافه در ماه محرم به نانوایی ها فرستاده می شود توزیع آرد تقسیم می شوند. در روزهای تعطیل مشکلی نیست

به همین ترتیب، بررسی میزان ذخیره گندم در استان گیلان نیز وضعیت خوب آن را نشان می دهد. صالح محمدی مدیر جبهه کشاورزی گیلان در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: تا سه ماه آینده بیش از ۹۸ هزار تن گندم در آسیاب ها و کارخانه های آرد این استان ذخیره شده است.

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، امید مردم به ارتقای کیفیت پخت نان و توقف واحدهای نانوایی است و در این راستا نظارت مستمر بر فعالیت نانوایان از طریق سازمان های جهاد کشاورزی نظارت می شود. استان

صالح محمدی می گوید: در روزهای عاشورا و عاشورا بر اساس وظایف کارگروه سازمان گندم، آرد و نان ۸۵۶ مورد بازرسی توسط بازرسان جهادی نان در ۱۷ شهر کشور انجام شد که بیش از ۲۵۰ مورد نابود دختران متخلف که بسیاری از آنها به سر خود بسته شده بودند مجازات شدند

به گفته رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان، واحدهای نانوایی موظفند بر اساس ساعات پخت اعلام شده از سوی انجمن نانوایی ها نسبت به تهیه نان و آرد اقدام و با بازرسان همکاری کنند و با عرضه خارج از شبکه برخورد خواهد شد. توسط راهبه های سرکش

بی شک بررسی مستمر اداره جهاد کشاورزی از سازمان نانوایی های استان گیلان می تواند نقش مهمی در تعطیلی پیش از موعد آشپزخانه ها و توزیع عادلانه آرد داشته باشد اما همکاری فرمانداران همه شهرستان ها ضروری است. با متولیان گیلان.

انتهای پیام/۸۴۰۰۷
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید