مطالبات کشاورزان قم در زمینه تضمین گندم و قنوات محقق شده است


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، سعید محمدی مدیر کل سارقان و خدمات بازرگانی استان قم امروز به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت در دفتر قم در خبرگزاری فارس حضور یافت و در این باره صحبت کرد. . این اداره کل به مدت یک سال.

وی با اشاره به اینکه اداره کل غله و خدمات بازرگانی در زمینه تحویل و توزیع کالاهای اساسی مانند گندم، آرد، برنج وارداتی و شکر به مردم خدمت رسانی می کند، گفت: هدف ما برنامه ریزی مناسب برای تحویل این کالاها است. . . به خصوص در مورد گندم سعی داریم گندم مرغوب را به استان بیاوریم.

محمدی با بیان اینکه پنج ماه است به میزان کافی گندم در انبارهای این استان ذخیره شده است، گفت: سال گذشته انبارهای کالاهای اساسی که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند به بهره برداری رسید و برنج و شکر نیز استفاده شد که به اندازه کافی وجود دارد. ذخایر اینها در انبارها انجام می شود تا مشکلی در آماده سازی وجود نداشته باشد.

رئیس نمایندگی غله و خدمات بازرگانی استان قم ادامه داد: درصد توزیع و واردات اقلام ضروری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که توزیع برنج ۷۱ درصد، شکر ۳۷ درصد و برنج توسط ۳۷ درصد واردات ۳۷ درصد افزایش یافته است. ۷۰ درصد گندم به این استان می رسد تا ذخیره سازی مناسبی داشته باشد

وی گفت: فرآیند تضمین گندم و کاج از کشاورزان این استان از ماه امسال آغاز شده و تاکنون بیش از ۱۳ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است. اکنون در این موارد تمام مطالبات کشاورزان پرداخت شده و قیمت تضمینی هر کیلو گندم ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان و قیمت تضمینی هر کیلو گندم با احتساب مابه التفاوت پرداختی به ۲۳ هزار تومان رسیده است.

رئیس اداره غله و خدمات بازرگانی استان قم تصریح کرد: با توجه به افزایش تقاضا در بازار، پس از اجرای طرح یارانه گندم در کشور، کارگروهی را برای شناسایی نانوایان در این استان تشکیل دادیم. با این مشاهده تعداد راهبه های منطقه پردیسان به ۴۴ نفر افزایش یافته است. همچنین این روزها با افزایش ساعات کاری آشپزخانه قادر به پاسخگویی به نیازهای مردم هستیم.

وی افزود: پس از اجرای این طرح ۳۰ واحد نانوایی آزاد پز به شبکه تامین مواد غذایی دولت پیوست و با تشویق این واحدها توانستیم نیازهای مردم را با قیمت بالا تامین کنیم.

محمدی گفت: تمامی نانوایی ها برای خرید نان به دو گوشی ثابت و سیار مجهز هستند تا مشکلی در تامین نان وجود نداشته باشد و نانوایی ها اجازه ندارند نان را به قیمت آزاد خارج از شبکه هوشمند بفروشند. نانوایی ها نیز تخلف محسوب می شوند.

محمدی گفت: در ایام اربعین ۴۸۷ تن برنج و شکر و ۳۳۷ تن آرد دولتی در این فرآیند توزیع می شود و بهیروال می تواند با مراجعه به مرکز توانبخشی عاطف از آرد دولتی بهره مند شود.

وی گفت: کمپ نان کمیل در ابتدای سال با سرپرستی استاندار قم احداث شد و در ابتدای کار مسئولیت کارخانه تولید آرد هفت درصد را بر عهده داشت. ۵ نانوایی شروع به پخت نان سبوس دار کردند که بسیار مغذی است و ۲۰ نانوایی دیگر برای آن درخواست دادند.

مدیر کل غله و خدمات بازرگانی استان قم از راه اندازی اولین خط تولید تولید آرد ۱۰۰ درصد در قم خبر داد و افزود: تیرگی نان نشانه بی کیفیتی نان نیست، بلکه به دلیل برنج بودن آن است. ارزش غذایی بالایی دارد.

وی در پایان مردم را بهترین ناظر برای عملکرد نانوایان خواند و از مردم خواست با گزارش تخلفات به سامانه های مربوطه، نهادهای مسئول را در بهبود خدمات یاری کنند.

انتهای پیام/۷۸۰۳۲
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید