مسکو: حمله به طرطوس توسط جنگنده های اسرائیلی انجام شد


به گزارش خبرگزاری فارس، وزارت دفاع روسیه بامداد یکشنبه اعلام کرد جنگنده های اف ۱۶ رژیم صهیونیستی مسئولیت حمله روز گذشته به سوریه را بر عهده گرفتند.

معاون مرکز آشتی روسیه در سوریه بامداد شنبه گفت که هواپیماهای جنگی اسرائیل به اهدافی در شهر بندری طرطوس حمله کردند.

در این بیانیه آمده است: در تاریخ ۲ ژوئیه بین ساعت ۹ صبح تا ۱:۳۰ بامداد، ۴ فروند جنگنده تاکتیکی اف-۱۶ اسرائیل از شرق دریای مدیترانه شلیک شدند که موشک های هدایت شونده به اهداف اصابت کردند. استان طرطوس سوریه

پیش از این خبرگزاری سانا گزارش داده بود که در این حمله دو غیرنظامی به شمول یک زن زخمی شده و خسارات مالی متحمل شده اند. (جزئیات بیشتر)

دولت سوریه بارها اعلام کرده است که رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای و غربی آن از گروه های تکفیری تروریستی که با دولت سوریه می جنگند حمایت می کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها در فلسطین اشغالی محموله های سلاح و مهمات گروه های تروریستی مستقر در سوریه را کشف کرده است.

جنگنده های رژیم صهیونیستی با نقض حریم هوایی لبنان و یا از طریق بلندی های جولان اشغالی به اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حمله موشکی می کنند.

نیروهای حافظ صلح سازمان ملل در لبنان بارها هشدار داده اند که رژیم صهیونیستی قطعنامه های سازمان ملل را زیر پا می گذارد و حریم هوایی لبنان را روزانه نقض می کند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید