مدرسه فوتبال کارخانه ستاره سازی یا پولساز؟ / لزوم نظارت جدی بر مسائل اخلاقی، فنی و اقتصادی در فوتبال


به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، تابستان فصل تیراندازی برای بچه ها بوده، مسابقه گلی یا کاشت دو آجر به نام دروازه و توپ پلاستیکی در خیابان های اطراف شهر، هوا گرم بود که بچه ها پشت سر می دویدند. به عشق ستاره ها و فوتبالدوستان، از آن زمان، سال ها گذشته و حالا همه چیز مد و مدرن شده است، زمین یک موجود خیالی دیگر است! کودکان و نوجوانان امروزی به جای ساختن ساختمان های چند طبقه و مجتمع های تجاری در شهرهای مختلف کشور حتی تصور دویدن با پای برهنه در آسفالت داغ خیابان به دنبال توپ را ندارند، حالا فوتبالدوستان همه به مدارس فوتبال می روند. در چمن های طبیعی یا فوتبال مصنوعی بازی می کنند و رختکن و مربی و تحصیلات گران قیمت دارند و …

در چنین شرایطی باید بهترین فوتبالیست ها را پیدا کرده و تولید کنیم، اما نکته شگفت انگیز این است که میلیون ها سال با آفرینش ستاره های روی زمین، استعدادهای بی نظیر دیگری مانند علی پروین، نصیر حجازی، مرتضی کرمانی فاصله داریم. ، فرشاد پاییس و مجید نامجو مطلق هستند و … کمتر در فوتبال ما ظاهر می شوند. در حالی که بچه ها فوتبال را در مدارس شیک و چمن یاد می گیرند، ما باید هر سال حداقل ۲۰ فوق ستاره ملی پیدا کنیم.

به گفته برخی کارشناسان دلیل این افت به شرایط اقتصادی، کشف و رشد استعدادها در فوتبال برمی گردد. در گذشته هر فوتبالیستی با کفش‌های کهنه یا حتی شکسته دنبال توپ می‌دوید و بهترین و محبوب‌ترین طرفداران فوتبال به اوج می‌رسیدند، اما این روزها باید به مدرسه فوتبال بپیوندید، چند میلیون بپردازید. در واقع اولین فیلتر آموزش پرهزینه است که بیشتر نوجوانان و جوانان به فوتبال علاقه دارند.

اما ماجرا زمانی مضحک تر می شود که متوجه می شویم برخی از مربیان این مدارس فوتبال استعدادهای آینده تیم را از ماشین پدرشان می شناسند و هر بازیکنی که پدر ثروتمندی داشته باشد بر بازیکنی که استعداد بیشتری دارد ارجحیت دارد. قرار داده شده! این وضعیت استعداد فوتبال کشورمان را از بین می برد. در این صورت هدف و وجود این مدارس فوتبال زیر سوال می رود که آیا این مدارس واقعاً برای یافتن و پرورش فوتبالیست هستند یا فقط در چند ماه بهار و تابستان ساخته می شوند، صاحبان این مدارس تحصیل کرده اند. هزینه هایی از چند صد هزار تا چند میلیون تومان. آیا خانواده ها باید جیب خود را پر کنند؟

به عقیده بسیاری از کارشناسان، مدرسه فوتبال امروزی بیشتر شبیه یک مغازه پولساز است تا یک کارخانه یا مدرسه فوتبال! باشگاه‌های لیگ برتری شامل باشگاه‌هایی مانند فولاد خوزستان، ذوب آهن، اسپهان اصفهان و نساجی مازندران هستند که هدف اصلی آن‌ها پرورش استعدادهای فوتبالی است و صرفاً تمرکز بر جنبه‌های درآمدی و اقتصادی نیست.

ای کاش مسئولان فدراسیون فوتبال با پیروزی های پی در پی ولسی جرگه و تعیین رئیس جدید فدراسیون فوتبال وضعیت مدارس فوتبال را بهبود می بخشیدند تا مدارس و آکادمی های فوتبال ما قانونی و هدفمند شوند. در اسرع وقت. در آن صورت مهدی ترومیز به فوتبال ایران و جهان معرفی خواهد شد. در مواجهه با این کودکان و نوجوانانی که اکنون عاشقانه در مدارس فوتبال به سمت توپ می دوند، می توان شادی علی دایی شی، طارمی، بین المللی شدن و… را دید. مدیریت صحیح برای بهبود و ارتقای کیفیت فوتبال ما.

متأسفانه در سال های اخیر تعدادی از فعالان فوتبال باعث تخریب اخلاقی و جنسی در این مدارس شده اند و مدیران فوتبال با برخورد قاطع و قانونی با این متخلفان اخلاقی و سلب خانواده آنها را به قصد کسب درآمد فیلم ساخته اند. . به نظر می رسد مدارس فوتبال کشور باید از لحاظ فنی، اخلاقی و اقتصادی نظارت دقیقی داشته باشند تا از تخلفات در مدارس فوتبال به ویژه مدارس فوتبال جلوگیری شود تا این مدارس ایمن و امن باشند. برای آینده سازان فوتبال کشور. برخی از مربیان و اساتید فوتبال در مدارس فوتبال نه تنها مهارت های آموزشی لازم را کسب می کنند، بلکه تست های سلامت روان نیز انجام می دهند.

انتهای پیام/




این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید