مجروحان حادثه تصادف قطار مشهد – یزد از بیمارستان طبس ترخیص شدند.


به گزارش خبرگزاری فارس، سید ابوالحسن میرجلیلی روز پنجشنبه در گفت و گو با رسانه ها افزود: بر اساس گزارش سرپرست دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، تمامی مصدومان حادثه قطار ساعت یک بامداد امروز از بیمارستان مرخص شدند. بعد از ظهر.

وی از انتقال تمامی مجروحان به بیمارستان شهید مصطفی خمینی تبس خبر داد و افزود:

رئیس سازمان مدیریت بحران خراسان جنوبی گفت: یکی از مجروحان این حادثه که در اورژانس بیمارستان بستری بود برای ادامه درمان به یزد منتقل شد.

وی گفت: در حال حاضر اجساد جانباختگان حادثه قطار مشهد – یزد در بیمارستان طبس نیست و تمامی مجروحان و مسافران قطار از دیروز تا امروز به یزد منتقل شده اند.

میرجلی افزود: استاندار خراسان جنوبی روز گذشته در بازدید از بیمارستان طبس بر رسیدگی کامل و سریع به مصدومان حادثه قطار مشهد – یزد تاکید کرد.

وی گفت: فرماندار از روز گذشته برای مداوای مصدومان و بازگشایی قطار طبس در شهرستان طبس حضور داشت که خوشبختانه تمامی مصدومان نجات یافتند و مرخصی از بیمارستان امروز بازگشایی شد.

استاندار خراسان جنوبی امروز در طبس اعلام کرد: تمامی اجساد جانباختگان حادثه قطار مشهد – یزد برای شناسایی به پزشکی قانونی یزد منتقل شده و آمار نهایی جانباختگان این حادثه توسط پزشکی قانونی اعلام می شود.

جواد قناعت گفت: ۵ مصدوم برای مداوا به بیمارستان شهید مصطفی خمینی تبس منتقل شدند که ۵ نفر تا شب گذشته ترخیص شدند اما ۶ نفر برگشتند.

وی افزود: تاکنون ۹ نفر در بیمارستان طبس بستری شده اند که ۶ مصدوم نیز به درخواست آنها به بیمارستان منتقل شدند.

استاندار خراسان جنوبی همچنین اعلام کرد علت حادثه قطار مشهد – یزد بر عهده اداره راه آهن جمهوری اسلامی است.

وی افزود: به عنوان گارد قطار جمهوری اسلامی ایران طی چند روز آینده به صورت فنی، تخصصی و کارشناسی علت حادثه قطار را بررسی و اطلاع رسانی خواهد کرد.

ساعت ۸:۴۵ صبح چهارشنبه (اول خرداد) یک قطار مسافربری از مشهد به مقصد یزد در مسیر مشهد در مسیر بلوک عباس آباد – رازو در منطقه طبس به شدت با قطار برخورد کرد که قطار از ریل خارج شد و چندین واگن آن از ریل خارج شد. .

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، ۸ مصدوم به بیمارستان طبس منتقل شدند و آخرین آمار تعداد کشته شدگان را ۶ نفر اعلام کرد.

وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی بعدازظهر چهارشنبه برای بررسی حادثه سقوط قطار مسافربری در محل حاضر شدند و سپس مصدومان را برای مداوا به بیمارستان طبس منتقل کردند.

جلسه ستاد مدیریت بحران، هماهنگی و مدیریت حوادث غیرمترقبه با حضور وزرای کشور، راه و شهرسازی روز گذشته در تبس برگزار شد.

انتهای پیام/۱
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید