قوچند نژاد: تیم ملی مثل نهال است، امید دارد و باید روی آن بایستد


جبار قوچند نژاد در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص عملکرد تیم ملی والیبال در هفته اول پنجمین دوره لیگ برتر فوتبال اظهار داشت: تیم ملی افغانستان در هفته اول موفق به کسب دو برد شد و دو برد و دو شکست داشت. بازی ها. به مخالفان خود عملکرد ملی گرایانه از نظر نتیجه بد نبود، اما برای ارزیابی دقیق عملکرد ملی باید به چند نکته توجه شود.

وی گفت: در بازی هفته اول مقابل ژاپن، تیم ملی افغانستان انگیزه چندانی نداشت و بسیار سرد و بی روح بازی کرد. نمی دانم چرا. شاید به خاطر خستگی ملی گراها و کمبود وقت برای بازسازی باشد. اما برنامه مسابقات چندان خوب نبود و سایر تیم ها با این وضعیت بد مواجه شدند. از نظر فنی ژاپنی ها دفاع چشمگیری در تور داشتند و از زمین شوت می زدند و تیم ملی ایران در حمله چندان موفق نبود.

والیبالیست کشورمان با بیان اینکه در هفته های ابتدایی تیم ملی تغییرات زیادی رخ داد، گفت: حضور تغییرات در تیم اتفاق عجیب و دور از انتظاری نیست. اما تیم ملی جوان شده است و اگر این جوان از یک طرف روحیه تیم را تقویت کند از طرف دیگر می تواند عواقبی داشته باشد. معتقدم باید در این تیم بمانیم و به آن زمان بدهیم.

وی خاطرنشان کرد: کادر فنی در صورت صلاحدید می تواند از حضور چند بازیکن باتجربه که پیش از این در تیم ملی حضور داشتند استفاده کند اما این بستگی به استراتژی آنها دارد. معتقدم باید در تیمی که داریم بمانیم و فشار مضاعفی به آنها وارد نکنیم. والیبالیست ها و خانواده ها باید صبور باشند و به جوانان ایران وقت بدهند.

وی گفت: شاید تنها چیزی که به ذهنم رسید این بود که جای یک کاپیتان و یک مدیر در تیم ملی خالی بود و تاکنون فرصت نکرده است تجربیات خود را به تیم اضافه کند و در اختیار دیگران قرار دهد. از طرفی پستی که سعید معروف داشت هم متفاوت بود؛ تیم جلو رفته است، نمی‌خواهم توانایی بازیکنان فعلی تیم ملی را زیر سوال ببرم، زیرا معتقدم زمان به این نسل کمک می‌کند. مقدار زیادی

یک کارشناس والیبال کشورمان گفت: شک ندارم دو سال دیگر همین تیم کاری انجام می دهد که انگشتان همه را قطع کند. البته این به شرطی است که مردم صبور باشند و خانواده والیبال از تیم ملی و کادرفنی حمایت کامل کنند. من نمی گویم هیچکس حق انتقاد ندارد، بلکه می گویم انتقاد باید احساسی و عاری از احساسات باشد. باید در کنار این تیم بایستی تا یک بار دیگر والیبال خوب را تجربه کنی.

وی گفت: در شرایط فعلی باید خودمان را با حریفان مقایسه کنیم. این در حالی است که سایر تیم ها محدودیت زیادی برای برگزاری بازی های دوستانه ندارند. در عین حال از نظر راحتی از ما بهتر هستند. باز هم تاکید می کنم زمان به تیم ملی ایران کمک می کند تا این بازیکنان را تجربه کند. این تیم مانند بذری است که تازه کاشته شده و نباید انتظار ثمر دادن داشت. در عوض، باید منتظر بمانیم و از آن محافظت کنیم تا پر شود. من شک ندارم این نسل می تواند کارهای خوبی انجام دهد.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید