قوانین مبهم برای کشتن آواتارها / در متاور چه چیزی را باید جرم تلقی کرد؟


گروه علم و توسعه خبرگزاری فارس; در حالی که ما هنوز با نگرانی های امنیتی اینترنت دست و پنجه نرم می کنیم، ظهور Metaware ممکن است نگرانی های امنیتی را افزایش دهد. برخی از نگرانی‌های امنیتی کلیدی در اینجا عبارتند از آزار جنسی، تبعیض، جرایم ناشی از نفرت، سرقت هویت و موارد دیگر. چندی پیش در روزهای ابتدایی معرفی متوار، مردی مدعی شد که در این دنیای مجازی مورد تجاوز گروهی قرار گرفته است. چند روز پیش وزیر هوش مصنوعی امارات متحده عربی گفته بود که کشتار در میتاور باید یک جنایت واقعی تلقی شود و خواستار تصویب قوانین جدید برای جلوگیری از جنایات جدی در این زمینه شد.

آسیب مجازی با نتایج واقعی

در حالی که ما چارچوب های قانونی برای حل و فصل نگرانی هایی مانند آزار جنسی، سرقت هویت و غیره داریم، مشخص نیست که این موارد چگونه در مورد جرایم جنسی اعمال می شود. بدون تعریف روشنی از فضای شخصی، خصوصی و عمومی در دنیای مجازی، اقدامات برای مبارزه با آزار و اذیت آنلاین بیشتر نمادین خواهد بود تا اساسی.

علاوه بر این، درک نحوه کاوش در مورد سوء استفاده های افراد از قبیل مزاحمت سایبری، آزار جنسی و غیره در دنیای مجازی مبهم است. به عنوان مثال، دست زدن به آواتار یک زن نه آسیب فیزیکی است و نه مجازی. در عوض، این یک تله فیزیکی مجازی با نتایج دنیای واقعی است. در حالی که قانون آزار جنسی در محل کار سال ۲۰۱۳ (پیشگیری، پیشگیری و اصلاح) آزار جنسی خارج از تماس فیزیکی را تعریف می کند، هنوز مشخص نیست که چگونه در فضای مجازی تعریف می شود.

نگرانی در مورد سرقت هویت ممکن است توسط Metawar افزایش یابد. اگرچه سرقت هویت طبق قانون فناوری اطلاعات مجازات دارد، اما فقط رمزهای عبور و سایر ویژگی های شناسایی منحصر به فرد را پوشش می دهد. متوار همچنین از موضوعات تاریخی که منجر به تبعیض، نژادپرستی، تبعیض بر اساس مذهب، جنایت و سخنان نفرت انگیز می شود، مستثنی نیست.

طبق قانون مجازات، قتل مجازات اعدام و اعدام دارد، اما در زندگی واقعی با مرگ شخص دیگری مرتبط است. بدیهی است که کشتن آواتار شخص در متاور مجازاتی به این شکل نخواهد داشت. با این حال به نظر می رسد جنایاتی که در این دنیای مجازی صورت می گیرد بدون مجازات نمی ماند.

این گزارش به آنچه که قانون در مورد جرایم تراجنسیتی می گوید و میزان جدایی جرایم فیزیکی از جرایم ارتکابی در دنیای مجازی تاکید می کند.

فرصت های زیادی برای جنایتکاران

قتل تنها چیزی نیست که در متاور اتفاق می افتد، افشای اسرار به عنوان نقض حریم خصوصی یکی دیگر از جرم های این پلتفرم است، آزار و اذیت سایبری جرم دیگری است.

با پیچیده تر شدن زندگی در متاور، فرصت های بیشتری برای حوادث جنایی وجود خواهد داشت. جرایم نه تنها مربوط به نقض حریم خصوصی است که شرکت ها با فروش اطلاعات شخصی کاربران مرتکب می شوند، بلکه به شرکت هایی که هک شده اند و اطلاعات کاربران را درز کرده اند نیز مربوط می شود.

کاربران همچنین باید برای تخلفات مختلفی که در طرف دیگر کاربر رخ می دهد آماده باشند. این جرایم شامل زورگویی سایبری، فریب، خشونت، فحشا و آزار و اذیت است. مردم در حال حاضر همه این کارها را در اینترنت انجام می دهند، و دلیلی وجود ندارد که آنها این کار را در Metawar انجام ندهند.

بنابراین، شما باید انتظار آزار و اذیت بر اساس برتری نژادی، جنسیت، عقیده، حمایت از تیم ورزشی، انتخاب اندروید یا اپل، مواضع سیاسی و تقریباً هر نظری را که انتخاب می کنید داشته باشید.

قوانین نگهداری کد نرم افزار

نگرانی های زیادی در مورد فناوری متاورس و اینکه چه عواقب قانونی در پی خواهد داشت وجود دارد. از مدیریت آواتارهای زنان گرفته تا فروش میلیون‌ها دارایی، متاوارز چالش‌های زیادی ایجاد کرده است. در عین حال، این تازه آغاز انقلاب اینترنت است و نتایج کامل این فناوری تنها در ۱۰ تا ۱۵ سال آینده محقق خواهد شد. با این حال، قانون‌گذاران باید اطمینان حاصل کنند که فناوری‌های فرا فناوری با هنجارهای حفاظت از داده‌ها مطابقت دارند. این مستلزم پیش‌نویس قانونی برای جایگزینی فناوری در محدوده تعیین‌شده توسط قانون است.

به گفته بسیاری از کارشناسان، کشتن متا آواتارها ممکن است جرم باشد. اخیراً، بازرسان جنایات متاورس درباره این موضوع بحث کرده اند.

برخی از این کارشناسان بر این باورند که قتل، تجاوز جنسی و سایر جنایات خشونت آمیز انجام شده در متوار می تواند منجر به ادعاهای گفتاری در دنیای واقعی شود. این اتهامات شامل آزار و اذیت، ارعاب و آزار و اذیت است. با این حال، این واضح نیست زیرا قوانین موجود در حال حاضر از افراد واقعی محافظت می کند، نه از آواتارهای مجازی و کدهای نرم افزار.

مجازات قتل در متوار چیست؟

ترولینگ و آزار و اذیت آنلاین در اینترنت رایج است. این جنایات به ندرت در دنیای واقعی پیگرد قانونی دارند. بنابراین، مرزی بین آزادی بیان و جرایم سایبری ترسیم می کند. اگرچه جنایات متوار در مراحل اولیه خود هستند، اما این یک واقعیت غیرقابل انکار است.

متا پس از اینکه به یک زن مورد تجاوز جنسی قرار گرفت، ویژگی مرز شخصی را به پلتفرم Horizon Worlds خود اضافه کرد.

به گفته کارشناسان، جرایم سایبری می تواند منجر به جریمه های مجازی مانند بسته شدن حساب یا محدودیت شود. جرایم تغییر ممکن است مشمول قوانین جدید یا اصلاح شده باشند. برخی از حقوقدانان معتقدند که قتل در متوارس جرمی نیست که تا ۲۵ سال حبس داشته باشد، اما ممکن است جرم باشد.

جان بندلر، که در دانشکده حقوق الیزابت هاب در نیویورک، امنیت سایبری و جرایم سایبری را تدریس می کند، گفت که قوانین برای محافظت از افراد واقعی و زنده نوشته شده اند و نه برای محافظت از آواتارها یا کدهای نرم افزاری که متاها را پر می کنند. مشکلات، مزاحمت های سایبری، تهدیدها و سوء رفتارهای آنلاین همیشه در متوار رخ می دهد و رخ می دهد.

کارشناسان می گویند پیگرد قانونی یک کاربر ناشناس و اثبات اینکه کاربر مرتکب جرم شده است دشوار است. جرایمی که در Metawar رخ می دهد شامل غیرفعال کردن یا محدود کردن آواتارهای کاربر است. البته اینها همه برآورد است.

به گفته بندلر، حتی در حال حاضر، تعداد بسیار کمی از جرایم آزار و اذیت دیجیتال یا ارعاب در اینترنت تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.

قوانین Metawar هنوز مبهم است

قانون‌گذاران در سراسر جهان بر قوانین سخت‌گیرانه‌تر حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها فشار می‌آورند. با این حال، قانون معمولاً نمی تواند همگام با پیشرفت های فناوری باشد. قوانینی که بیش از صد سال پیش نوشته شده اند توسط قضاتی تفسیر شده است که اغلب از فناوری مدرن، به ویژه فناوری پیشرفته، بی اطلاع هستند و به ندرت توانایی اجرای عدالت در دنیای دیجیتال را دارند.

البته در حال حاضر قانونی درباره جرایم فراملی وجود ندارد. آیا شکایات باید برای بررسی توسط نظام حقوقی به دادگاه ارسال شود؟ آیا پرونده های غیر قضایی که فقط در شهاب به وجود می آید وجود خواهد داشت و آیا مدیرانی خود را قاضی برای هدایت این گونه اختلافات معرفی می کنند؟ فقط زمان می تواند بگوید.

در نهایت نحوه برخورد با جرم و جنایت در متاور با دنیای واقعی متفاوت است که می تواند مشکل ساز باشد. استانداردهایی در اینترنت وجود دارد و شرکت های اینترنتی باید هنجارها و قوانین را بر اساس کشوری که کاربرانشان در آن زندگی می کنند، رعایت کنند. اگر با گسترش مترو در بین مردم جرم و جنایت گسترش یابد، مشکلات نیز افزایش می یابد.

تنها امید کارشناسان استفاده قانونی از این فناوری است و دولت های جهان امیدوارند سیاست های سخت تری را برای کاهش جرم و جنایت و افزایش امنیت در منطقه اجرا کنند. در حالی که متاورز فرصت های زیادی را در آینده ارائه می دهد، ما باید خطرات و آسیب ها را به حداقل برسانیم تا ایمن باشیم.

انتهای پیام/