قهرمانان پارالمپیک پس از یک سال به میادین بازگشتند/ ماجراجویی از مراکش تا پاریس آغاز می شود


هاشمی متقیان در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، درباره وضعیت خود و تیم ملی پارا دوومیدانی اظهار داشت: هفتمین اردوی تیم ملی را سپری کردم، در این اردو فقط ورزشکاران سطح طلای آسیا حضور داشتند. که خود را برای گرندپری مراکش آماده می کند که شهریورماه به مراکش خواهیم رفت. در شرایط بسیار خوبی قرار دارم و امیدوارم بتوانم رکوردم را در این مسابقات ارتقا دهم و در مرحله دوم مدال طلا را کسب کنم.

قهرمان بانوان پارالمپیک توکیو با اشاره به مسابقات جایزه مراکش گفت: این مسابقات برای من اهمیت زیادی دارد، زیرا اولین مسابقه بعد از بازی های پارالمپیک توکیو است که در آن شرکت می کنم و رکورد المپیک را می زنم و مدال طلا را کسب کردم. مدال.” بعد از بازی های پارالمپیک پاریس به کرونا مبتلا شدم و مجبور شدم ۲ هفته خود را قرنطینه کنم و بعد از ۲ هفته تمریناتم را از سر بگیرم. تا امروز حدود یک ماه است که تمرین می کنم و با جدیت و با جدیت کارم را دنبال می کنم. گرندپری مراکش اولین مسابقه ای است که بعد از پارالمپیک در آن شرکت خواهم کرد و امیدوارم حداقل رکوردم را بهبود ببخشم و عملکرد خوبی داشته باشم.

متقیان در پاسخ به این سوال که بعد از بازی های پارالمپیک توکیو انتظارات از او بیشتر شده است، گفت: در این بازی ها فقط به ارتقای رکورد شخصی ام فکر می کنم و اگر بتوانم رکورد جهان را بشکنم. بعد از بازی های پارالمپیک توکیو توقع هاشمیا متقیان زیاد است و کار من را بسیار سخت می کند. همه نگاه ها به من است و امیدوارم رتبه بین المللی خود را حفظ کنم. هدف اصلی من بازی‌های پارالمپیک پاریس است و تمام تلاشم را می‌کنم تا در بازی‌های جهانی سال آینده که مسابقات مقدماتی پارالمپیک پاریس نیز محسوب می‌شود، مستقیماً به مسابقات پارالمپیک پاریس راه پیدا کنم.

همسر قهرمان پارالمپیک توکیو در پاسخ به این سوال که فدراسیون از شما چه انتظاری دارد؟ وی گفت: وقتی فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک نظر خاصی درباره من دارند به این معناست که باید رکوردم را حفظ کنم و حتی در صورت امکان آن رکورد را جابه جا کنم. بعد از گذشت تقریباً یک سال به مسابقات برمی گردم و این مسابقات به من کمک می کند تا با قوانین جدید داوری آشنا شوم. بین المللی بودن این مسابقات از هر جهت برای من بسیار مهم است زیرا شرکت کنندگان در این مسابقات داوران بین المللی هستند. به نوعی این مسابقه برای من آزمون خوبی است تا بتوانم بعد از یک سال خودم را محک بزنم و با رقبای خود رقابت کنم.

وی افزود: فدراسیون ورزش توجه زیادی به حوزه ورزش داشته است که به واسطه آن ورزشکاران این رشته در میادین بین المللی مدال آور شده اند. پس از المپیک، اردوهای تیم ملی برای حضور قاطع در بازی های آسیایی راه اندازی شد، اما این مسابقات به تعویق افتاد اما فدراسیون جلوی اردوهای تیم ملی را نگرفت که جای تشکر دارد. ورزشکاران در این دوره تمرینات خود را با مربیان شخصی تکمیل کردند.

متقیان در پایان با اشاره به برنامه فدراسیون برای قهرمانان پارادوم گفت: نظر فدراسیون و کمیته ملی پارالمپیک کیفی است و نفرات اول تا سوم برتر بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. ورزشکاران باتجربه و معلول پتانسیل بالایی دارند و به نظر می رسد همیشه فراتر از انتظارات مسئولان هستند. من مطمئن هستم که مسابقات جهانی و سکوهای المپیک قبل از بازی های آسیایی هنگ کنگ برگزار می شود، همه ورزشکاران ۱۰۰ درصد خود را برای گرفتن سکو و جواز حضور در بازی های پاریس به کار می گیرند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید