قهرمانان ایران سرزمین عصر جدید / خاطرات آداب شجاعانه + فیلم


خبرگزاری فارس – گروه هنر و رسانه: سومین دوره مسابقات استعدادیابی عصر جدید با اجرای احسان علیخانی به پایان رسید و او پس از اجرای نهایی منتظر رای مردم برای شناخت برگزیدگان خود است. گروه هنری خبرگزاری فارس در گزارش های مختلف در این برنامه از اجراهای خاص و معروف این برنامه گفت. از اجرای احساس یاسین گرفته تا وحید موسوی و همچنین اهمیت حضور زنان، کودکان و جوانان و… مواردی به طور جدی برای بهبود و توسعه برنامه مطرح شد. در عین حال جایی برای پرداختن به گروه کوچک باستان شناسان یا قهرمانان خاک ایران وجود ندارد و در این گزارش سعی می کنیم اهمیت و جایگاه این گروه را برجسته کنیم.

در این مسابقه معنوی فینالیست های مسابقه سن جدید اکثرا کودکانی هستند که استعداد خود را در زمینه های مختلف نشان داده اند و داوران را شگفت زده کرده اند، از سینا شیخی گرفته تا خواننده زیبای علی طلابی که همه را شگفت زده کرد. در جوانی اش

گروهی از نوجوانان و جوانان نیز در این مسابقات شرکت می کنند که علاوه بر توانایی اجرای بازی های ورزشی و غافلگیری به نکات دیگری نیز توجه می کنند.
گروهی از کشتی گیران ایرانی که با هماهنگی و استعداد خود در تمامی فعالیت های ورزشی خود از ابتدای برنامه عصر جدید تا آخرین مرحله، هواداران و تماشاگران را خشنود کرده اند. آنها ویژگی مهم دیگری را در اقدامات خود نشان داده اند.

منش و نجابت پهلوی بدون شک یکی از حلقه های مفقوده ورزش حرفه ای امروزی است. این ورزش که تحت تاثیر مدرنیته و ورود سرمایه های اقتصادی فراوان به آن به یک صنعت ظالمانه تبدیل شده است، از ویژگی های سرگرمی بسیار دور شده است.
اما در هنگام و در بحبوحه جنگ، که بیشتر به منظور پیروزی و پیروزی زندگی می کند. رفتار قهرمانانه اعضای رزمندگان زمینی ایران تلاشی است که رفتار ورزشکارانی چون غلامرضا تکتی و پوریا والی از افسانه ها و داستان های دور تغییر نکند و اهمیت رفتار قهرمانان را نادیده نگیرد. شعاری که رهبران ورزشی برای دیدار با ورزشکاران چندین بار در سال به کار می برند این است که ابتدا قهرمان شوید و سپس به قهرمان شدن فکر کنید!
شاید این آخرین مرحله از بهترین لیگ ایران باشد، در روزهای برگزاری مراسم فینال، ابراهیم صادقی بازیکن سایپا رسما بازیکن اخلاق شناخته شد. وی با اشاره به اینکه جایزه اخلاق ورزشکاران نکته مهمی در عرصه ورزش کشور است گفت: متاسفانه رسانه ها به بازیکنانی که امتیاز بیشتری دارند و یک ورزشکار بی شرم و با اخلاق دیده نمی شود بیشتر توجه می کنند. “

کافی است قدم به قدم فعالیت های مختلف این باستان شناسان کوچک کشورمان را دنبال کنیم تا شاهد پیشرفت چشمگیر آنها باشیم. آنها با استعداد ذاتی خود روز به روز بهتر و منسجم تر شده اند و شاید هیچ گروهی از این نظر با آنها قابل مقایسه نباشد. تکامل گروه قهرمان کوچک در اجرای پایانی زمانی به اوج خود می رسد که سالن را در مقیاسی بزرگ و با رویکردی دراماتیک تر فتح می کنند.

البته این رشد و تکامل فقط در اعمال آنها نبود، بلکه صحبت های این بچه های باهوش کشورمان نشان می داد که رفتار و شخصیت آنها تحت تأثیر سنت های بازی اجباری بوده است. در حالی که کوچکترین آنها نیز به عنوان قهرمان دست یکدیگر را بلند کردند و از یکدیگر سوء استفاده کردند. هر رفتار این غول های کوچک یادآور یک داستان فراموش شده بود که حالا در عصر «عصر جدید» دوباره زنده شده است.

در پایان به نظر می‌رسد یکی از راه‌های ارتقای شخصیت قهرمانان برجسته‌کردن اعمال اخلاقی در ورزش و محکوم کردن بازیکنان غیراخلاقی و غیراخلاقی است که نسل آینده را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بدون شک هر رشته ورزشی غیر از ورزش زرخانه می تواند الگو و نمونه ای از تعلیم و تربیت و تعلیم اشراف و اصالت در جامعه باشد اما در عین حال ورزش زرخانه با فرهنگ غنی ایران باستان ادغام شده است. به همین ترتیب ورزش اسلام و مذهب شیعه نیز به نام علی (ع) آغاز شده و ادامه دارد.
باید اذعان کرد که فضای ورزش امروز ایران با فضایی که در گذشته در ورزش تنفس می‌کرد فاصله دارد و به نظر می‌رسد این روزها شخصیت یک مبارز حلقه مفقوده‌ای است. به نظر می رسد که پرورش فرهنگ خشونت راهی برای تثبیت اخلاق و مردانگی در ایران است و نسل ها ماندگار خواهد بود. نکته ای که به قهرمانی و رفتار پهلوانان ایران در مرحله عصر جدید اشاره شده است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید