قرص های رژیمی کربوهیدرات بلوکر – آیا فاز ۲ مسدود کننده های کربوهیدرات به کاهش وزن کمک می کنند؟

بلوکر کربوهیدرات نوعی خاص از قرص های رژیمی است که در هضم کربوهیدرات ها اختلال ایجاد می کند. فاز ۲ نوع خاصی از مسدود کننده کربوهیدرات است که برای این نوع قرص های رژیمی مانند دیترین محبوب است. اصل کاهش وزن پشت قرص لاغری فاز ۲ کربوهیدراتی که می خورید این است که بخش معینی از کربوهیدرات هایی که می خورید هضم نشده و در نتیجه کالری کمتر و سطح گلوکز خون پایدارتر می شود که به فرد کمک می کند سریعتر و راحت تر وزن کم کند.

کربوهیدرات ها = قرص های معمایی جادویی؟

قرص‌های رژیمی مسدودکننده کربوهیدرات برخی از قرص‌های جادویی نیستند که تمام کربوهیدرات‌ها را از رژیم غذایی شما حذف کنند، اما جایی که می‌توانند مفید باشند تبدیل «کربوهیدرات‌های بد» به «کربوهیدرات‌های خوب» (یا کربوهیدرات‌های بهتر) است. این بدان معنا نیست که می‌توانید تمام شیرینی‌ها، نان‌ها و پاستاهایی را که می‌خواهید بدون هیچ عواقبی بخورید، اما به این معنی است که در صورت پیروی از یک رژیم کم کربوهیدرات یا «کربوهیدرات خوب» می‌توانید انتخاب‌های بیشتری داشته باشید.

رژیم کم کربوهیدرات/خوب کربوهیدرات

کربوهیدرات ها که مخفف کربوهیدرات ها هستند، در برنامه های رژیم غذایی در سال های اخیر از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده اند. رژیم اتکینز یکی از اولین رژیم هایی بود که رویکرد کم کربوهیدرات را تایید کرد و سایرین نیز از آن پیروی کردند. با این حال، معمولاً، بسیاری از این رژیم‌ها مانند رژیم غذایی ساحل جنوبی، Nutrisystems و سایرین در واقع بیشتر به سمت «کربوهیدرات‌های خوب» به‌جای رویکرد کم کربوهیدرات مورد حمایت اتکینز هستند.

کربوهیدرات خوب

کربوهیدرات های خوب غذاهایی هستند که کربوهیدرات ها خیلی سریع به قند خون تبدیل نمی شوند. این خوب است زیرا افزایش سطح قند خون باعث می شود بدن قند اضافی را به چربی تبدیل کند. سطح ثابت قند خون همچنین به حفظ سطح انرژی و کنترل اشتها از جمله مزایای دیگر کمک می کند. شاخص گلیسمی یکی از معیارهای سرعت این تبدیل به قند خون است، و گاهی اوقات برنامه های رژیم غذایی از “مزایای گلیسمی” و سایر اصطلاحات مشابه صحبت می کنند.

بلوکرهای کربوهیدرات = کربوهیدرات خوب

کاری که مکمل های مسدود کننده کربوهیدرات می توانند برای شما انجام دهند کمک به تبدیل کربوهیدرات های بد به کربوهیدرات های بهتر است. این مکمل‌ها با مهار و کاهش سرعت هضم کربوهیدرات‌ها، به تبدیل آنچه که معمولاً یک انتخاب نه چندان خوب از کربوهیدرات‌ها است، به چیزی که بهتر در رژیم غذایی شما قرار می‌گیرد، کمک می‌کند. اساساً غذاهای با گلیسمی پایین اینگونه عمل می کنند – چیزی در مورد غذا وجود دارد که هضم کربوهیدرات ها را مهار می کند. اغلب مکانیسم کار فیبر است. فیبر مواد کربوهیدراتی را می پوشاند و زمان بیشتری طول می کشد تا آنزیم های گوارشی کار خود را انجام دهند. مکانیسم های دیگری نیز وجود دارد که کار می کنند و این قرص ها از یکی از این رویکردهای دیگر استفاده می کنند.

فاز ۲

فاز ۲ عصاره غلیظ لوبیا سفید است. ایمن و کاملا طبیعی است. کاری که انجام می دهد این است که به جای پوشاندن کربوهیدرات ها با فیبر برای مسدود کردن آنزیم های گوارشی که اغلب در غذاهای با گلیسمی پایین اتفاق می افتد، مواد شیمیایی هضم را قبل از اینکه فرصتی برای هضم کربوهیدرات داشته باشند، خنثی می کند. این یک اصل تا حدودی مشابه یک آنتی اسید است. شما مایعات کلیدی گوارشی را خنثی می کنید. مجدداً، فاز ۲ قرص جادویی نیست که هضم قندها را به طور کامل خنثی کند، اما باعث می شود آن را کاهش دهد.

مزیت مسدود کننده کربوهیدرات

مزیت این نوع قرص های لاغری این است که نیازی به جستجو (و پرداخت هزینه اضافی) برای نسخه کم کربوهیدرات یک غذای خاص نیست و اغلب نسخه های کم کربوهیدرات ممکن است جایی پیدا نشوند. همچنین احتمال بیشتری وجود دارد که در یک برنامه غذایی با گلیسمی پایین بمانید زیرا می توانید تنوع بیشتری داشته باشید و سخت گیری کمتری داشته باشید. شما ممکن است واقعاً مقداری پوره سیب زمینی بخواهید، و با این مکمل ها واقعاً تقلب نمی کنید. همچنین لازم نیست نگران چیزهایی مانند این باشید که آیا باید به خرید ماکارونی سبوس دار بروید یا خیر یا اینکه آیا نسخه گران قیمتی که کربوهیدرات خالص کمتری دارد بخرید.

این کمک رژیم غذایی می تواند به ویژه در بسیاری از موقعیت ها مفید باشد:

  • صرف غذا در رستوران ها
  • شام های تعطیلات
  • هوس های گاه به گاه
  • پرداخت سررسید به جای رفتن به یک سفر خرید ویژه در اطراف خانه در دسترس است
  • خرید اقتصادی تر به جای نسخه های رژیمی خاص
  • انتخاب بیشتر به طور کلی با پایبندی به رژیم غذایی

نتیجه

قرص‌های رژیمی مسدودکننده کربوهیدرات با فاز ۲ می‌توانند مکملی عالی برای یک برنامه رژیم غذایی با کربوهیدرات خوب یا کم کربوهیدرات باشند. مکمل‌های مسدودکننده کربوهیدرات فاز ۲ هضم کربوهیدرات‌ها را مهار می‌کنند و بسیاری از انتخاب‌های غذایی را به انواع کم کربوهیدرات یا کربوهیدرات خوب تبدیل می‌کنند. یکی از مزیت‌های اصلی قرص لاغری فاز ۲ کربوهیدرات بلوکر این است که در حین استفاده از این مکمل راحت‌تر در رژیم غذایی کم کربوهیدرات بمانید زیرا بدون نیاز به خرید خاص نسخه کم کربوهیدرات یک غذای خاص، تنوع بیشتری را ایجاد می‌کند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر