قرار بود ۳ هلیکوپتر آتش سوزی در جنگل های شمال را مهار کنند


مجید ذکری، فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان مازندران- سوری در گفت وگو با فارس، گفت: بیش از ۲۵ روز است که در جنگل های مازندران بارندگی نداشته ایم و در یک مورد روزها جنگل های استان خشک و پر از خطر است.» بدترین آسیب در سال های اخیر به جنگل های هم مرز زمین های کشاورزی ما وارد شده است.

وی افزود: کشاورزان مواظب زمین هایی باشند که گندم، جو و جلاپزیوس در آن کشت می شود و به هیچ عنوان غلات و گندم باقی مانده در زمین را نسوزند.

فرمانده یگان مدیریت منابع طبیعی استان مازندران – ساری گفت: در این خصوص بر اساس قانون مصوب مجازات اعمال شده است زیرا آتش زدن زمین های کشاورزی جرم است. زیرا باعث تخریب زیستگاه و تخریب اکوسیستم می شود.

از روشن کردن آتش در جنگل خودداری کنید

ذکری خاطرنشان کرد: آتش سوزی در زمین های کشاورزی به دلیل گرمای هوا و گرمای هوا در بعدازظهر ممکن است به جنگل ها سرایت کند.

وی تصریح کرد: موضوع دوم این است که گردشگران، طبیعت گردان و میهمانان تابستانی که جنگل را برای تفریح ​​انتخاب می کنند در صورت امکان از آتش زدن جنگل خودداری کنند. با توجه به خشک بودن سطح جنگل و عدم بارندگی، احتمال سرایت آتش از سطح جنگل به سایر نقاط وجود دارد، لذا توجه مردم و مسافران حائز اهمیت است، توجه داشته باشید. وضعیت جنگل.

فرمانده حفاظت اداره کل منابع طبیعی استان مازندران – ساری با اشاره به اینکه تخریب جاده های جنگلی مهار آتش سوزی را با مشکل مواجه می کند، گفت: آسیب های ناشی از سیل و حوادث دیگر نیاز به ترمیم دارند اما از همه مهمتر. پیش بینی کرده ایم که به دلیل گرمای شدید هوا یک هلیکوپتر در هلال مستقر شود.

«کار خوبی انجام شده است، یک هلیکوپتر در گلستان و یک هلیکوپتر در استان البرز داریم، همانطور که داریم. بالگردها برای کمک به استان مازندران خواهند آمد.»

وی گفت: بالگردها از جمله در شب محدودیت هایی دارند و از مردم و مسافران می خواهم در صورت امکان از آتش سوزی در جاده های کشاورزی و زمین های کشاورزی خودداری کنند تا آسیبی به جنگل ها وارد نشود.

انتهای پیام/ ۸۶۰۳۴ / ح
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید