قانون مبارزه با شایعه پراکنی در فضای مجازی به زودی تصویب می شود


نماینده مردم شوش خوزستان در مجلس گفت: راهکار جلوگیری از اخبار جعلی در شبکه های اجتماعی مشخص است و مجلس در روزهای آینده قانونی برای این منظور تصویب خواهد کرد.

به گزارش فارس؛ محمد کعب عمیر نماینده مردم شوش در شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی مجلس نمایندگان خواستار تصویب قانون جلوگیری از دروغ پردازی و شایعه پراکنی در شبکه های اجتماعی شد.

وی با بیان اینکه راهکاری برای رفع اکاذیب و اخبار جعلی پیدا شده است، تصریح کرد: قانونگذار در روزهای آینده قطعا قانون یا راه حلی برای این مشکلات تصویب خواهد کرد.

نماینده مردم معاند در شورای اسلامی گفت: اینطور نیست که این مسائل برای ما مهم نباشد.

کعب عمیر گفت: رسانه های اپوزیسیون از وضعیت کنونی سوء استفاده می کنند و مطالبات مردم را بهانه ای برای رسیدن به اهداف خود قرار می دهند.

در پاسخ به این سوال که چرا در کشور ما در کشورهای دیگر چنین شرایطی رخ می دهد، هیچ رسانه خارجی مسائل داخلی این کشورها را پخش نمی کند و توضیح داد: در آمریکا و دیگر کشورهای غربی به دلایل مختلف صدها نفر کشته می شوند. چرا رسانه های بین المللی و مخالف آن را پوشش نمی دهند؟

کعب عمر با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر حاکمیت است، گفت: پروژه براندازی نظام در برهه های زمانی مختلف اجرا شده است اما دشمنان به جایی نرسیده اند و راه به جایی نخواهند برد.