فوتبالیست دبیرستانی با سکته مغزی ، بیماری قلبی مبارزه می کند

فوتبالیست دبیرستانی با سکته مغزی ، بیماری قلبی مبارزه می کند


پنجشنبه ، سپتامبر. 23 ، 2021 (اخبار انجمن قلب آمریکا)

یک روز صبح فوریه گذشته ، کارسون کتی 16 ساله بلند شد ، به طبقه پایین رفت و یک مافین و یک لیوان شیر خرید. پدرش ، پاتریک ، نیز بیدار بود و آنها قبل از تصمیم گیری کارسون برای بازگشت به رختخواب ، سخنرانی کردند.

حدود دو ساعت بعد ، پاتریک صدایی شنید. او کارسون ، بازیکن دفاعی 282 پوندی دبیرستان Oswego در ایلینوی را دید که روی زمین اتاق خوابش افتاده بود و قادر به حرکت دادن سمت چپ بدنش نبود.

پاتریک گفت: “او فقط گفت که نمی تواند چیزی را در سمت چپ خود احساس کند ، نمی تواند حرکت کند.” “من نمی دانم چه چیزی باعث می شود فکر کنم” سکته مغزی “.” او بلافاصله با 911 تماس گرفت.

امدادگران کارسون را به بیمارستان حومه منتقل کردند. یک پزشک اورژانس علائم سکته مغزی را تشخیص داد ، اگرچه برای سن کارسون غیر معمول است.

پزشکان از طریق ویدئو در مرکز پزشکی دانشگاه راش در شیکاگو با متخصص سکته مغزی مشورت کردند. آنها مشخص کردند که کارسون دچار سکته مغزی ایسکمیک شده است ، زمانی رخ می دهد که لخته خون رگ خونی را در مغز مسدود می کند.

تازه بعد از ظهر بود. مشاهده صبح زود پاتریک از کارسون به پزشکان اطلاعات مهمی داد: او هنوز در پنج ساعت چهار ساعته بود تا داروی ضد لخته را مصرف کند که می تواند آسیب ناشی از سکته مغزی را کاهش دهد.

تیم پزشکی به س nextال بعدی ادامه داد: چرا این اتفاق برای یک نوجوان با ظاهر سالم رخ داد؟

پزشکان معمولاً هنگامی که علت مشخصی وجود ندارد ، قلب بیمار را بررسی می کنند. آزمایشات اولیه هیچ چیز غیرمعمول پیدا نکرد. دکتر قلب که او را درمان کرده بود ، دکتر جاشوا مورفی ، رئیس قلب و عروق کودکان در مرکز پزشکی دانشگاه راش.

مورفی به کارسون گفته بود که مشکل به احتمال زیاد یک حفره بین دو حفره فوقانی قلب اوست.

اولین آزمایش بی نتیجه بود. دور دوم نشان داد که کارسون همان چیزی را داشت که مورفی پیش بینی کرده بود ، حفره ای که به نام Fora foramen ovale یا PFO شناخته می شود.

کارسون به خانه رفت و حدود یک ماه بعد برگشت تا مورفی سوراخ را ببندد. مورفی با این روال بسیار آشنا بود. او همین روش را برای بستن PFO پس از سکته مغزی در 37 سالگی در حالی که در فلوشیپ قلب کودکان در ییل در سال 2007 بود انجام داد.

حدود دو هفته پس از عمل جراحی ، کارسون دوباره شروع به کار کرد.

تیم فوتبال دبیرستان پاییز گذشته به دلیل همه گیری کووید -19 بازی نکرد. وقتی فصل به تعویق افتاده در 19 مارس آغاز شد ، کارسون بازی نکرد. اما او هفته بعد برگشت. او حتی تیم را با حمل پرچم ایالات متحده در مقابل تیم به میدان برد. در پایان ماه آوریل ، او به اندازه کافی بهبود یافته بود تا بتواند در دو بازی گذشته بازی کند.

مورفی گفت: “همه کسانی که در زمینه قلب و عروق کودکان کار می کنند ، از وضعیت خوب بچه ها و نحوه بازگشت آنها شگفت زده شده اند.”

در طول تابستان ، کارسون به اردوهای فوتبال بازگشت. او که اکنون ارشد است ، امیدوار است که بورسیه ای برای بازی فوتبال کالج کسب کند. او هنوز تاکتیک های دفاعی را بازی می کند و اغلب شاهد حمله تهاجمی در ضربات چپ است که توسط بهترین بازیکن تهاجمی تیم هدایت می شود.

نه سکته مغزی و نه PFO هیچ مشکل جسمی پایداری به جا نگذاشتند. با این حال ، این سختی او را تغییر داد. خانواده او تیشرت هایی با نام کارسون و “Build It Different” روی سینه ایجاد کردند. این عبارت باعث ایجاد انگیزه در طول دوران نقاهت وی شد.

کارسون می گوید: “من دوست دارم این داستان را برای نشان دادن امید وجود داشته باشم و به همه بگویم که اگر من می توانم آن را انجام دهم ، شما نیز می توانید آن را انجام دهید.” “فقط ادامه بده ، به فشار خود ادامه بده. فقط هرگز تسلیم نشو.”

اخبار انجمن قلب آمریکا سلامت قلب و مغز را پوشش می دهد. تمام نظرات بیان شده در این داستان منعکس کننده موقعیت رسمی انجمن قلب آمریکا نیست. حق چاپ متعلق به انجمن قلب آمریکا ، یا متعلق به آن است و کلیه حقوق محفوظ است. اگر در مورد این داستان س questionsال یا نظری دارید ، لطفاً ایمیل کنید [email protected]به

توسط Genaro C. Armas

اخبار انجمن قلب آمریکا

پزشکی نیوز
حق چاپ © 2021 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.پرسش

فلج چیست؟
به پاسخ مراجعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *