فواید شکر قهوه ای طبیعی


شکر قهوه ای چیست؟

شکر قهوه ای ساکارزی است که به دلیل باقیمانده ملاس به رنگ قهوه ای است. می توان آن را به صورت تجاری تولید کرد یا به طور طبیعی از ملاس به دست آورد. محصول نهایی به شکر سفید معمولی اضافه می شود و از ۵٪ تا ۷٪ برای طعم دادن تشکیل شده است. شکر متوسط ​​حاوی ۵ درصد وزن ملاس خواهد بود. بسیاری از مردم گیج خواهند شد که شکر قهوه ای و نعناع یکسان هستند اما این متفاوت است. شکر قهوه ای نوعی شکر است که حاوی مواد معدنی کمی بیشتر از انگور است. شکر قهوه ای سالم تر از شکر سفید است زیرا حاوی ملاس است.

نوع شکر قهوه ای:

انواع مختلفی از شکر از جمله دمرارا، توربیندو، شکر قهوه ای تیره، موسکووادو و غیره وجود دارد.

شکر قهوه ای روشن:

گاهی اوقات وقتی ملاس را به شکر سفید معمولی اضافه می کنیم، قهوه ای روشن می شود. در این شکر قهوه ای روشن ۳ درصد وزنی از ملاس تشکیل شده است.

شکر قهوه ای تیره:

نوع قهوه‌ای تیره معمولاً حاوی حدود ۶ درصد ملاس قهوه‌ای تیره‌تر است که به آن طعم کمی قوی‌تر می‌دهد.

مسکووادو:

این تیره ترین و خوش طعم ترین نوع است که عمدتاً به دلیل فرآیند خشک شدن آهسته است که اغلب در آفتاب کامل انجام می شود.

دمرارا:

شکر قهوه ای به طور کامل از نیشکر درست می شود و پس از استخراج آب نیشکر و سپس جوشاندن، کریستال های خام و قهوه ای روشن باقی می ماند. این کریستال ها پس از خشک شدن به شکر قهوه ای تبدیل می شوند که طعم ملاس دارد.

توربوشارژر:

انواع مشابهی از درمرارا وجود دارد اما این توربینادو طعم عسل بیشتری دارد.

شکر قهوه ای طبیعی:

آن را با مقداری ملاس باقیمانده در مخلوط به هنگام کریستال شدن شکر درست می کنند. این نوع شکر دارای طعم شیرین و کمی کاراملی و مواد قوی تر از شکر سفید سنتی است.

موارد مصرف شکر قهوه ای:

شکر قهوه ای در بسیاری از موارد به خصوص در رژیم غذایی استفاده می شود. مانند استفاده از شکر سفید، شکر قهوه ای استفاده می شود اما طعم متفاوتی می دهد. بسیاری از مردم شکر موجود در شیرینی ها و غذاهای پخته شده را دوست دارند، بنابراین به جای شکر سفید می توانیم از شکر قهوه ای استفاده کنیم که برای سلامتی مفیدتر است.

شکر قهوهای
شکر قهوهای

برخی از عوارض جانبی عبارتند از:

برخی از عوارض جانبی استفاده از شکر قهوه ای در مقادیر زیاد وجود دارد که شامل خطر بالای این موارد می شود:

• اضافه وزن

• دیابتی

عفونت قارچی

مانند شکر سفید، شکر قهوه ای نیز باید در حد اعتدال مصرف شود.

فواید شکر قهوه ای:

فواید شکر قهوه ای برای سلامتی بسیار زیاد است. به افزایش سطح انرژی، جلوگیری از سرماخوردگی و درمان عفونت های رحمی کمک می کند. همچنین هضم را بهبود می بخشد و نفخ را کاهش می دهد. همچنین ممکن است به برنامه کاهش وزن کمک کند.

پیشگیری از چاقی:

شکر قهوه ای برای سلامتی مفید است و همچنین به دلیل کالری کمتری که نسبت به شکر سفید دارد از چاقی جلوگیری می کند.

تسکین دردهای قاعدگی:

وجود پتاسیم در ملاس مخلوط شده با شکر برای تولید شکر قهوه ای به آرامش عضلات رحم کمک می کند. انقباضاتی را که در دوران قاعدگی ایجاد می شود تسکین می دهد. پتاسیم از گرفتگی های دردناک جلوگیری می کند. در برخی از فرهنگ‌ها و طب سنتی، مخلوط شکر قهوه‌ای و زنجبیل را در چای مخلوط می‌کنند که باعث تسکین دردهای قاعدگی می‌شود.

بدون مواد شیمیایی:

شکر قهوه ای نسبت به شکر سفید کاملاً فاقد مواد شیمیایی بیشتری است. زیرا شکر قهوه ای حاوی ملاس است که از عناصر ضروری مانند آهن، منیزیم، پتاسیم و فسفر تشکیل شده است. همه اینها مواد مغذی مهمی را برای بدن فراهم می کند.

افزایش انرژی:

شکر قهوه ای یک تقویت کننده طبیعی انرژی برای مدت کوتاهی فراهم می کند. شکر قهوه ای به طور موقت قدرت می بخشد و به افزایش انرژی کمک می کند. هنگامی که احساس بیماری می کنید، مقداری شکر قهوه ای را با چای یا آب خود اضافه کنید.

هضم را بهبود می بخشد:

شکر قهوه ای بهترین دارو برای دستگاه گوارش است، همچنین در هنگام احساس درد معده به بهبود معده کمک می کند. نوشیدن آب جوشیده با مقداری شکر قهوه ای و زنجبیل باعث بهبود هضم می شود.

ضد عفونی کننده:

شکر قهوه ای یکی از بهترین خواص ضد عفونی کننده است که به بهبود بریدگی ها و کبودی های جزئی کمک می کند. شکر قهوه ای دارای خواص ضد التهابی و ضد میکروبی است که از عفونت زخم ها نیز جلوگیری می کند.

فواید برای خانم باردار:

شکر قهوه ای برای بهبود سریع زنان پس از زایمان بسیار مفید است. شکر قهوه ای زمان کمتری برای انرژی بخشیدن به برخی از زنان برای بهبودی پس از زایمان نیاز دارد، بنابراین مصرف شکر قهوه ای به بهبودی سریعتر کمک می کند.

رفع سرماخوردگی:

شکر قهوه ای به عنوان یک درمان موثر سرماخوردگی استفاده شده است. فوراً شما را از سرما خلاص می کند.

از آسم جلوگیری می کند:

بسیاری از مبتلایان به آسم شکر سفید را جایگزین شکر قهوه ای می کنند. برای جلوگیری از آسم و مبارزه با بسیاری از شرایط آلرژیک باید شکر قهوه ای مصرف کنید.

از پوست محافظت می کند:

شکر قهوه ای برای پوست بسیار مفید است. این به مرطوب کردن و مرطوب کردن پوست کمک خواهد کرد. ورم پوست را کاهش خواهد داد. شکر قهوه ای که سرشار از ویتامین B است از پوست در برابر اثرات پیری محافظت می کند و از آسیب دیدن سلول های پوست جلوگیری می کند.

اولین سیکل IVF

ویتامین D برای زنان

داستان های موفقیت آمیز IVF

تست بارداری بعد از IVF

تصویربرداری اولتراسوند

لوله آزمایش عزیزم

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/

رژیم لاغری سریع