فواید سلامتی پنیر در گریل مکزیکی شما

پنیر خوشمزه است. ما معتقدیم که این یکی از بزرگترین هدایای طبیعت است. پنیر دل همه را پر از شادی می کند، دهان شما را از شادی و روح شما را از خوبی می کند. شاید این یکی از دلایلی باشد که احتمالاً گریل محلی سخت‌کوش و کارکنان متعهد مکزیکی را پیدا می‌کنید که در آشپزخانه گرد هم می‌آیند تا انبوهی از پنیر کوتیجا تازه، خوشمزه و مغذی را با دست رنده کنند. انبوهی از آن! حتی کوه های آن.

در گریل مکزیکی، آنقدر پنیر کوتیجا را رنده می‌کنند که باعث می‌شود یک پایپر کنترل موش‌هایش را از دست بدهد. و Pied Piper اجازه نمی دهد آن موش ها تمام پنیر او را بخورند. چرا؟ نه تنها به دلیل ویژگی های برتر پنیر که قبلاً ذکر شد، اگرچه واضح است که این موضوع ارتباط زیادی با آن دارد. اما دلیل واقعی اینکه پنیر کوتیجا به عنوان یکی از مواد اصلی مورد علاقه در گریل مکزیکی است این است که کوتیجا یکی از بهترین پنیرهای ممکن است.

ما می دانیم که این یک بیانیه جسورانه است. وقتی بسیاری از پنیرهای دیگر، در انواع فرهنگ ها و انواع غذا در دسترس هستند، به سختی می توان با آن کنار آمد. حتی غذاهای کبابی مکزیکی نیز گهگاه انواع دیگر پنیر را در بر می گیرد، اگرچه ما گمان می کنیم که این نوع حمله به قلمرو پنیر است که آن زیبایی و کمالی نیست که کوتیجا از آوردن آن به میز لذت می برد.

پس چرا کوتیجا بهترین نوع پنیر در نظر گرفته می شود؟ چرا «پارمسان مکزیکی» (اما به نظر ما خیلی بهتر از پارمزان!) اتفاق می افتد؟

کوتیجا یک پنیر گوشت گاو شور، ترد و مسخره است که نام آن از شهر کوتیجا در مکزیک گرفته شده است. این یک ماده کلاسیک در جنوب مرزی است که به خاطر مشروب طراوت و بافت منحصر به فردش محبوب است. این پنیر به نام el queso de montaña یا پنیر کوهی شناخته می شود، زیرا سازندگان آن در ارتفاعات کوهستانی زندگی می کنند و پنیر درست می کنند. و اینجاست که طعم و رنگ آن را نیز دریافت می‌کنید – شیری که کوتیجا را می‌سازد مستقیماً از گاوهایی می‌آید که از علف‌های کوهستانی غنی تغذیه شده‌اند که فقط در طول فصل بارانی کوتاه رشد می‌کنند.

این طعم قوی دارد، برای انسان عالی است و در بسیاری از غذاهای مکزیکی (در صورت لزوم) یافت می شود. از سالاد گرفته تا سوپ، از تاکو تا توستادا، همه اینها با جادوی کوتیجا تقویت شده است. بهترین از همه، و شاید دلیل اینکه Pied Piper استقامتی برای تعقیب موش دارد، پنیر کوتیجا بسیار بیشتر از طعم عالی است: برای شما هم خوب است.

مانند بسیاری از محصولات لبنی، کوتیجا منبع عالی پروتئینی است که برای ساختن قلب و سایر بافت های عضلانی و سالم ماندن نیاز داریم. خوردن تنها یک اونس ۷ گرم پروتئین یا ۱۴ درصد از مقدار توصیه شده روزانه پروتئین به شما می دهد. حتی بهتر از آن، کوتیجا حاوی مقدار زیادی کلسیم استخوان ساز است. و اگر دیابت دارید یا یکی از آن رژیم‌های کم کربوهیدرات را دنبال می‌کنید، مهم است که توجه داشته باشید که کوتجا نیز کربوهیدرات کمی دارد. پس پشت پایپر در نزدیکترین کباب پز مکزیکی صف بکشید تا از نحوه عملکرد کوتیجا لذت ببرید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر