فواید روغن خردل برای سلامتی


ادویه ها و روغن های موجود در آشپزخانه های خانه ما مانند آیورودا فواید زیادی برای بدن شما دارند، همانطور که روغن خردل نیز برای بدن بسیار خوب و مفید است، روغنی است که به راحتی در آشپزخانه خانه های هندی قابل دسترس است. ضخیم، با طعمی قوی و بوی تند، معمولاً در آشپزی استفاده می شود و امروز برخی از فواید فوق العاده روغن خردل را برای شما بیان می کنیم. با استفاده از آن می توانید از شر بسیاری از بیماری ها خلاص شوید.

فواید روغن خردل

خواص ضد میکروبی

روغن خردل می تواند رشد نوع خاصی از باکتری را متوقف کند و از عفونت بیشتر جلوگیری کند، بنابراین می توان از آن برای بدن استفاده کرد و یا به طور غیرمستقیم استفاده کرد و در هر دو مورد مفید است و به عنوان خنثی کننده اثرات باکتری ها و آن شناخته می شود. همچنین به توقف رشد آن در بدن شما کمک می کند.

برای قلب خوب است

فشار خون بالا و سطح کلسترول بالاتر از حد طبیعی ممکن است دلیل یک سبک زندگی ناسالم باشد. اگرچه روغن خردل می تواند برای سلامت قلب نیز مفید باشد، روغن نباتی مملو از اسیدهای چرب غیراشباع است، زیرا روغن خردل به کاهش فشار خون و کلسترول و حفظ سلامت قلب کمک می کند.

توانایی کند کردن سرطان را دارد

سلول‌های سرطانی سریع‌تر از سلول‌های طبیعی رشد می‌کنند و در بسیاری از تحقیقات مشخص شده است که روغن خردل می‌تواند رشد سلول‌های سرطانی را در بدن کاهش دهد و همچنین می‌تواند از هر نوع بیماری جدی جلوگیری کند.

برای متوقف کردن درد استفاده می شود

روغن خردل سرشار از رنگدانه های آلیل ایزوتیوسیانات است که اعتقاد بر این است که اثر تسکین دهنده قوی در بدن دارد، جدای از این، همچنین سرشار از اسید آلفا لینولنیک و اسیدهای چرب امگا ۳ است که باعث درد شدید می شوند. همچنین می تواند آرتروز را تسکین دهد.رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/